• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iki farklı yerde çalışma

Murat Er

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Arkadaşlar, Şuan bir işyerinde tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalışmaktayım. Dün görüştüğüm bir osgb, hem şuan ki işime devam edip hem de onlarla birlikte çalışmamı istedi. Anlaşmalı olduğu bir kaç firmayı bana verecek. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Şuan tam zamanlı çalışıyor olmam bunun önünde ki en büyük engel sanırım.

@Murat Er

Sihirli sözcükleri söyledin. :) cevabı olmayan bir soru bu..

Genelde cevaplar "yapılamıyor" şeklinde olup, ama yapanlar var ile bitiyor. Yada "şu an yapılıyor ama taslak yürürlüğe girdikten sonra yapamazsın" şeklinde. :)

@CMNet Okuru

İşte bende bu karmaşanın içine düştüm :) 80 saate kadar yapılıyormuş, yasal fazla çalışma sınırları içerisinde yapabilirsin, tam zamanlı çalışıyorsun yapamazsın gibi farklı farklı cevaplar var :)

Sigortanı kim ödüyorsa onun çevre görevlisi olursun. Başka bir firmada çevre görevlisi olarak çalışamazsın. Sistem kendini başka bir firmaya çevre görevlisi olarak atamana izin vermez. Bende böyle biliyorum.

@CMNet Okuru

Hocam çevre görevlisi olarak değil, diğer yerde İsg uzmanı olarak çalışacağım.

@CMNet Okuru

o kısmı hallederim diye düşündüğüm için çok önemsemedim :)

Diğer boyutlar oldukça önemli ama bakalım belki ben yapıyorum gibi bir şey söyler belki.

onda bir sıkıntı yok istediğin kadar iş yerinden tam zamanlı yatabilir sıkıntı iş güvenliği uzmanının başka bir yerde çalışmasıyla ilgili iş alacaksanız 37 saattn fazla olmadığını biliyorum.

@Dilan Seycan

O yine bir tam zamanlı isg uzmanının kalan 37 saatini değerlendirebileceği anlamına geliyor olabilir mi? Çünkü burada bahsi geçen esas meslek çevre görevliliği. İsg katip te bundan bahsedeceğini zannetmiyorum.

İsg uzmanı olarak çalışacaksanız eğer zaten e-devlet sistemi ile firmalara girişler yapılıyor diye biliyorum. Orada kaç saat kullanabileceğiniz gibi bilgiler çıkmıyor mu? Bu durumu düzelteceklerini tahmin ediyorum ama şu anda bir problem yok o şekilde de çalışılabiliyor.