Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iki farklı yerde çalışma

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Murat Er tarafından paylaşıldı.

1. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Arkadaşlar, Şuan bir işyerinde tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalışmaktayım. Dün görüştüğüm bir osgb, hem şuan ki işime devam edip hem de onlarla birlikte çalışmamı istedi. Anlaşmalı olduğu bir kaç firmayı bana verecek. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Şuan tam zamanlı çalışıyor olmam bunun önünde ki en büyük engel sanırım.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Sihirli sözcükleri söyledin. :) cevabı olmayan bir soru bu..

Genelde cevaplar "yapılamıyor" şeklinde olup, ama yapanlar var ile bitiyor. Yada "şu an yapılıyor ama taslak yürürlüğe girdikten sonra yapamazsın" şeklinde. :)

3. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

İşte bende bu karmaşanın içine düştüm :) 80 saate kadar yapılıyormuş, yasal fazla çalışma sınırları içerisinde yapabilirsin, tam zamanlı çalışıyorsun yapamazsın gibi farklı farklı cevaplar var :)

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Birde işeverininle anlaşırsan yaparsın cevabı var :)

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Sigortanı kim ödüyorsa onun çevre görevlisi olursun. Başka bir firmada çevre görevlisi olarak çalışamazsın. Sistem kendini başka bir firmaya çevre görevlisi olarak atamana izin vermez. Bende böyle biliyorum.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ikinci firmada isg uzmanı olacak ama :)

7. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Hocam çevre görevlisi olarak değil, diğer yerde İsg uzmanı olarak çalışacağım.

o kısmı hallederim diye düşündüğüm için çok önemsemedim :)

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

5 boyutlu sinemanın 1 boyutu tamam o zaman :)

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

o zaman susma hakkıma kullanıyorum :)

10. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Diğer boyutlar oldukça önemli ama bakalım belki ben yapıyorum gibi bir şey söyler belki.

11. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

37 saat yapılabilir diye biliyıorum.

12. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Nasıl yapılabiliyor? Bir yerden sigorta tam zamanlı yatarken diğer taraf nasıl sigorta primi yatırıyor?

H. Mustafa Pekçetin bunu beğendi.
  13. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

onda bir sıkıntı yok istediğin kadar iş yerinden tam zamanlı yatabilir sıkıntı iş güvenliği uzmanının başka bir yerde çalışmasıyla ilgili iş alacaksanız 37 saattn fazla olmadığını biliyorum.

Murat Er bunu beğendi.
  14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evet sigorta olayında sorun yok isterseniz 50 yerden yatırın :D

15. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

37 saat bilgisi nereden geliyor ? yani bir mevzuat ta belirlenmiş mi?

16. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

hayır isg takipte görmüştüm tam zamanlı haricinde 37 saat bilgisi vardı

Murat Er bunu beğendi.
  17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

O yine bir tam zamanlı isg uzmanının kalan 37 saatini değerlendirebileceği anlamına geliyor olabilir mi? Çünkü burada bahsi geçen esas meslek çevre görevliliği. İsg katip te bundan bahsedeceğini zannetmiyorum.

18. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

bir yerde tam zamanlı çalışırken diğer bir iş yerinde çalışıyorsanız zaten kalan saatiniz tam zamanlı isg uzmanınınki ile aynısıdır tahminimce.

Murat Er bunu beğendi.
  19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ama detay olarak, tam zamanlı çevre görevlilerinin başka bir işte çalışamaması gibi bir bilgi net olmamakla beraber ortalıkta dolanmakta.

20. Yasemin Kocabey

Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

İsg uzmanı olarak çalışacaksanız eğer zaten e-devlet sistemi ile firmalara girişler yapılıyor diye biliyorum. Orada kaç saat kullanabileceğiniz gibi bilgiler çıkmıyor mu? Bu durumu düzelteceklerini tahmin ediyorum ama şu anda bir problem yok o şekilde de çalışılabiliyor.

Iki farklı yerde çalışma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Staj Yaparken Başka Yerde Çalışmak

zaten başlıkta belirttim durumu. ben şuan bir fabrikada staj yapıyorum. şuan fabrika duruş halinde. şuan başka bir fabrikada çalışabilir miyim sigortalı olarak, sigorta açısından bi sorun teşkil eder mi?
  2. Farklı il müdürlüklerinden işlem yapma

Arkadaşlar başka ildeki firmalarımızın firma yetkilisi başvuru formunu İstanbul Çevre İl Müdürlüğüne verebiliyor muyuz?
  3. Iş güvenliği her yerde

Otomobil kullanırken, Lastik değiştirirken, Bagaja eşya koyarken ve indirirken, Servise binerken ve inerken, Markette alış veriş yaparken, Sokakta yürürken, Evde boya ve bakım yaparken, Kısacası hayatımızın her evresinde iş güvenliği var ve ayrılmaz bir parçası, Nasıl çevre yok olmaya başladığında Çevre Mühendislerine görev düştü ise, İş sağlığı ve güvenliğinde de İş Güvenlik Uzmanlarına bu...
  4. Aynı yerde kaçıncı kaza

Yer İçmeler, kaza noktası Şahsuvaroğlu bahçe duvarı yan yol girişi, böyle bir mantıksızlık olamaz ama bizde mevcut, D 100 kara yolu yan yol yeni açıldı ve yan yol girişindeki bariyerler ve yanlış uygulamadan dolayı kaçıncı yaralanmalı, maddi hasarlı kaza oldu. D 100 kara yolu hem yüksek hem de bariyerler tam da yolu ortasında ölüm giyotini gibi duruyor. Daha kaç kaza olursa bu yanlış...
  5. Çamur susuzlaştırmada farklı bir teknoloji

http://en.amcon.co.jp/products/volute/ adresine bakmanızı ve incelemenizi tavsiye ederim. Avantajları: Yağlı çamurlarda çok yüksek performans 0.2% yoğunluğuda ki çamuru bile direk susuzlaştırma performansı Çok düşük elektrik ve su tüketimi Akış şeması : http://en.amcon.co.jp/products/volute/flow/volute_animation.html İlginizi çekmesi durumunda, detayları sizinle de paylaşmaktan memnun olurum.