Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İklim Stratejileri ve karbon piyasaları sertifika programı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Emrah Balaban tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Balaban

Emrah Balaban CMNet Üyesi

Eki Görüntüle 11574

İklim değişikliği sorunu dünya için olduğu kadar firmalar için de riskler oluşturmaktadır. Bununla birlikte, bu sorunla mücadele etmek amacıyla alınacak önlemler aynı zamanda şirketler için fırsatlar da içermektedir. Düşük karbon içeren ekonomik bir modeli benimsemiş, karbon ayak izini ölçmüş ve azaltma girişimlerinde bulunmuş firmalar, piyasalarda önümüzdeki yılların lider firmaları olmaya aday olacaklardır.

Bu şartlar altında, firmaların dünyada şekillenmekte olan iklim değişikliği rejimini yakından takip etmesi ve bu rejime bağlı olarak oluşan ekonomik dönüşümün getirdiği risklere karşı gerekli önlemleri alıp, yarattığı fırsatları ise zamanında kullanabilmesi firma için hayati öneme sahiptir.

Günümüz firmaları için iklim değişikliği stratejileri ve karbon yönetimi firmalara itibar kazandıran, maliyetleri azaltan, gelir temin eden ve rekabet avantajı sağlayan çok önemli ve yeni birer faktör olarak özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda dikkatleri çekmektedir.

Dünya pazarlarında rekabet eden Türk firmalarının da bu değişimin içerisinde yer alması ve zamanında gerekli adımları atması hızla kabuk değiştiren günümüz iş dünyasının bir zorunluluğu haline gelmektedir.

Kimler katılabilir?
    Firmaların stratejik planlama ve yönetiminden sorumlu yöneticiler, genel müdürler ve yardımcıları ile bölüm başkanları (satış, pazarlama, finans, lojistik ve tedarik zincirinden sorumlu),şirket sahipleri, yönetim kurulu başkanı ve üyeleri ile konunun önemini ve gelecekte şirket yönetiminde farklılık yaratmak isteyen yönetici adayları bu eğitime katılabilirler.

İKLİM STRATEJİLERİ ve KARBON PİYASALARI SERTİFİKA PROGRAMI

İklim Stratejileri ve karbon piyasaları sertifika programı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. A-1 Tipi Temel Egitim ve Saha Olcumleri Sertifika Programi

A-1 Tipi Temel Egitim ve Saha Olcumleri Sertifika Programi 3-4-5 Eylul 2009 tarihlerinde gerceklestirilecektir. Egitim ile ilgili detayli bilgi asagida yer almaktadir: Sure: 14 Saat Son Basvuru Tarihi: 31 Ağustos 2009 Egitim Tarihi: 3-4-5 Eylul 2009 Egitim Programi: Persembe : 09.30 - 16.30 / Cuma : 09.30 - 16.30 / Cumartesi : 09.30 - 10.30 Ucret (KDV Dahil): 320 TL...
  2. A-2 tipi mühendislik akustigi sertifika programı

A-2 Tipi Muhendislik Akustigi Sertifika Programi 12-16 Eylul 2009 tarihleri arasinda gerceklestirilecektir. Egitim ile ilgili detayli bilgi asagida yer almaktadir: Sure: 26 Saat Son Basvuru Tarihi: 9 Eylul 2009 Egitim Tarihi: 12-16 Eylul 2009 Egitim Programi: Cumartesi : 09.30 - 16.30 / Pazar : 09.30 - 16.30 / Pazartesi : 09.30 - 16.30 / Salı : 09.30 - 16.30 / Çarşamba...
  3. bilgi teknoloji sertifika programı

kişisel mailime geldi paylaşmak istedim sizlerle. ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ “BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SERTİFİKA PROGRAMI” UZAKTAN EĞİTİM Eğitim Süresi - 9 Ay [COLOR=black]Sayın İlgili [COLOR=black]İş dünyamızda sektörün ihtiyacını karşılamak üzere her yıl düzenli olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa açmakta olduğumuz “Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı”...
  4. Yeni mezunlar için iş bulma stratejileri

Üniversiteden yeni mezun oldunuz ve pek çok kişi gibi siz de iş hayatına en doğru noktadan başlamak istiyorsunuz. Ancak hem iş arama konusundaki deneyimsizliğiniz hem de iş bulma süresi uzadıkça karşılaştığınız duygusal problemler önünüze set çekmeye başladı. Ne yapmalısınız? Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurumsal Gelişim Merkezi Yöneticisi Ayşegül Horozoğlu Enkavi’ye göre tüm bu olumsuz...
  5. İklim Ağı Kuruldu STK'lar insan kaynaklı iklim değişikliğine karşı birlikte mücadele edecek

Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları, iklim değişikliği konusunda ortak kaygılarını ve çözüm önerilerini birlikte dile getirmek üzere “İklim Ağı”nı kurdu. İnsan kaynaklı iklim değişikliğinin geri dönülemez noktaya gelmeden önce durdurulması için ortak çalışmalar yürütmeyi amaçlayan "İklim Ağı", Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Doğa Derneği, Doğa Koruma Merkezi, Eurosolar...