Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İklim zirvesinde Türkiye'ye ödül (!)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Durban'da yapılan iklim zirvesi sırasında, İklim Eylem Ağı, müzakereleri olumsuz etkileyen ülkelere “Günün Fosili” ödülünü veriyor. Ödül alanlar arasında "Türkiye"de var.

  Güney Afrika’nın Durban kentinde süren Birleşmiş Milletler İklim Konferansı’nda Günün Fosili ödülünü Cumartesi akşamı Türkiye aldı. 700’den fazla üyeye sahip İklim Eylem Ağı (CAN) adlı grup tarafından organize edilen “Günün Fosili” ödülü, iklim müzakerelerinde sonucu olumsuz etkileyecek politikalar ortaya koyan ülkelere veriliyor.

  Durban'da müzakereleri takip eden 350 Ankara üyeleri, 1999 yılından bu yana verilen ödülü Türkiye'nin ilk kez bu yıl kazandığına dikkat çekiyorlar.

  CAN Uluslararası tarafından yapılan basın açıklamasında satırlara yer verildi: “Türkiye seragazı emisyonlarını 1990’dan bu yana yüzde 98 oranında arttırdı ve bugüne kadar bu eğilimi tersine çevirecek bir hedef veya taahhüt almamayı da başardı. Türkiye, finansal kaynaklarını daha fazla kömür santrali, iki nükleer santral ve karayolu yapımına harcıyor. 15 bin kilometre uzunluğunda yeni duble yol ve İstanbul’a yapılması planlanan 3. köprü örnekler arasında”.
   
İklim zirvesinde Türkiye'ye ödül (!) konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Iklim treni

  İKLİM TRENİ Temmuz 2005’den beri Selanik Istanbul arası tren seferleri düzenlenmekte. Tren, akşam saat 20:00’de Selanikten ayrılıp, 12 saat süren yolculuğun ardından Istanbul’a gelmektedir. Yunanlı İklim Savuncuları, iklim dostu ulaşım araçlarından biri olan tren seyahati vasıtasıyla Selanik, Alexandroupoli-Dedeaağaç ve Istanbul’daki tren istasyonlarında iklim değişikliği konusunda bilinç...
 2. İklim Bonoları

  İklim Platformu Toplantıları – İklim Finansmanı Serisi I 15 Mart 2012/16.00-18.00 / The Marmara Hotel Taksim İklim Platformu – 15 Mart'ta Londra merkezli İklim Bonoları Girişimi'nin kurucusu ve CEO'su Sean Kidney'i ağırlıyor.
 3. İklim Ağı Kuruldu STK'lar insan kaynaklı iklim değişikliğine karşı birlikte mücadele edecek

  Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları, iklim değişikliği konusunda ortak kaygılarını ve çözüm önerilerini birlikte dile getirmek üzere “İklim Ağı”nı kurdu. İnsan kaynaklı iklim değişikliğinin geri dönülemez noktaya gelmeden önce durdurulması için ortak çalışmalar yürütmeyi amaçlayan "İklim Ağı", Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Doğa Derneği, Doğa Koruma Merkezi, Eurosolar...
 4. Avrupa bulut ödüllerinde bir ödül türkiye'nin oldu

  Turizme cloud tabanlı çözümler sunan CloudArena, ülkemizde bu sene ilki düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri'nin TR bölümünde, En İyi Teknoloji Şirketi alanında birinciliği aldı. Bu ödül ile 28 Avrupa ülkesinden adaylar arasında Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı. Cloud Arena'ya EuroCloud Awards'ın Türkiye Cumhuriyeti birincilik ödülünü getiren projesi ise HotelRunner. HotelRunner neye yarar?...