• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

il çevre uygunluk yazısı

Burcak Bulut

Kayıtlı Kullanıcı
il çevreden uygunluk yazısı gfb öncesi mi yoksa çevre izinleri aşamasındamı alınıyor

@Cemre Aysalar Sizin daha önce alınmış bir Çevre İzniniz olduğu için İş Akış Şemaları ve Vaziyet Planları hazırlanmıştır. Değişiklik olup olmadığını mevcut durumun kontrol edersin.. En baştan kendin hazırlaman tabi ki daha iyi olur ama zamanın kısıtlı olduğu için eski dokümanlar üzerinden gidebilirsin.

merhabalar, çed muafiyet başvuru sürecindeyiz. atık ambalaj tat firması için istenen evraklarda il çevre uygunluk yazısı ya da yapı kullanım izni yok. ilk kez bu işi yapıyorum ve tek çevre mühendisiyim. il çevrede bu belgeler istenmiyor. teyit etmek amacıyla soruyorum. bunları da temin edelim mi? teşekkürler. iyi çalışmalar

Arkadaşlar merhaba,yeni kurulan bir firmada yeni mezun olarak işe başladım.kapasite raporu felan daha çıkmadı. il müdürlüğü uygunluk yazısı için kapasite raporunun mevcut olması gerekmiyormu? İl müdürlüğü uygunluk yazısına başvuru yapıp,o zaman zarfında kapasite raporunun tamalanmasını beklemek diye birşey söz konusu mu? patron süreci hızlandırmamı söylüyor fakat şuan elimde hiçbir döküman yok.Kapasite raporunun alınmasından sonra adım adım ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz?

@Cemre Aysalar çevre izni son 180 günlük sürece girdiyse ceza yemiş olma ihtimaliniz var. Onu da öğrenmelisin.

@merve akbas uygunluk için kapasite raporu olması şart. Başvuruyu yaparsın. İl müdürlüğü gelene kadar kapasite raporunu çıkartıp geldiklerinde elden verirsin. Zaten olmazsa eksiklik olarak yazarlar. Kapasite raporunun alınmasından sonra il çevrenin yazdığı eksiklikleri tamamlamalısın. Çed var mı? Bacaların ölçümü yapılmış mı? Atık alanı ne durumda? il Çevre bunlara bakar mutlaka. Eksiklikleri tamamlayınca bir dilekçeyle başvurursun eksiklikleri tamamladım diye yazını ve valilik tespit raporunu alırsın. Sonra GFB sürecini başlatırsın.

Kapasite raporu için başvuru yapıldı teftiş için daha gelmediler.uygunluk için kapasite raporundan önce başvuru yaptığım takdirde,il müdürlüğü geldiğinde hala kapasite raporu tamamlanmamış olursa bir sıkıntı çıkarmı? eksiklik yazmaları ceza puanı olarak felan yansırmı?

Danışmanlık yaptığım dönemlerde benzer durumlar yaşıyordum,kapasite raporu olmaması durumunda eksiklik yazısı yazıyorlardı,bu durum ceza puanı olarak yansımıyordu.

@merve akbas ceza puanı olarak yansıyacağını düşünmüyorum. Sana kendi çalıştığım firmadan örnek veriyim. Ekim ayında yazılan eksiklikleri ocak ayında tamamladım ve verdim. Sonuç olarak ceza puanı falan olmadı. Uygunluk yazımı aldım. Ama yine de çevre izin şubeyi arayarak bi sormanı öneririm.

merhaba arkadaslar il müd. uygunluk yazısı dilekçesi ile gürültü muafiyet dilekçesi ayrı ayrı mı düzenlenmeli yoksa tek dilekçe içerisinde ikiside belirtilmeli mi ?

@Emre Başekin

Her dilekçenin konusu ayrı olmalı. Gürültü Muafiyet Görüşü ile İl Md. Uygunluk Yazısı farklı konular.

@Emre Başekin

İl müd.Uygunluk dilekçesi sunduğunuzda, zaten ÇİLY kapsamında denetleneceğiniz için bütün çevre izin konuları için de denetlenmiş olacaksınız. Kapsamda değilseniz,il müdürlüğü uygunluk yazısında da gürültü muafiyetiniz belirtilecektir.

@porcello85

Bazı konularda firmalara ayrı şekilde gürültü muafiyet görüşü istenebiliyor. Örneğin; 2012 yılında alınan Gürültü Muafiyet Görüşü hala geçerliyken; şimdi aldığınız İl Md. Uygunluk Yazısı sadece 1 yıl geçerli olacaktır. O nedenle ayrı yazması daha mantıklı.

@Cem Yılmaz

2012 yılında aldığımız birçok gürültü muafiyet görüşü de il çevre tarafından revize ettirildi.Tabi yine de ayrı yazsın meslektaşım @Cem Yılmaz seni mi kıralım ;)

sağolun arkadaslar @Cem Yılmaz bende ayrı yazılıyo diye biliyordum ancak bugün il çevreden il müd. uyg. yazısınız ile birlikte yazmanız gerekiyo denildi çünkü aynı kişinin ilgilenmesi içinmiş doğru olan hangisi ise şansa kaldı :)