Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Il müdürlüğü uygunluğu yazısı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

 1. ceren123

  ceren123 CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba;
  Emisyon konulu ve atıksu konulu çevre izinlerine başvuru yapacağız. Atıksu arıtıldktan sonra kanala verilmektedir.
  Emisyon için il müdürlüğü uygunluğu yazısı almak için dilekçe oluştururken atıksuların kanala bağlı olduğuna dair İSKİden bir yazı almış olmamız mı gerekir? İl Müdürlüğü uygunluğunun ekinde sunulması gereken atıksu görüşü bu mudur?
   
 2. Kadriye Yıldız

  Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

  İski kanalına deşarj izininiz var mı
   
 3. Selma Akdoğan

  Selma Akdoğan CMNet Üyesi

  İski den bağlantı izni almalısınız.Bağlantı izni almanız halinde atıksu konulu çevre izninden muaf olursunuz.Bağlantı izin belgesini uygunluk başvurusu dilekçesine eklemeniz gerekmez.İl müdürlüğü denetime geldiğinde ibraz etmeniz yeterlidir. GFB başvurusu aşamasında bağlantı izninizi muafiyet belgesi olarak sisteme yüklemelisiniz.
   
Il müdürlüğü uygunluğu yazısı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. İl müdürlüğü uygunluk yazısı şartları

  Arkadaşlar merhaba il çevre müdürlüğü il müdürlüğü uygunluk yazısı için gerekli şartların sağlanmasından sonra gelelim diyorlar. Metal endrüstrisi için neler yapmamız gerekmektedir? özellikle iç ortam şartlarının sağlanması ile alakalı ne yapmamız gerekmektedir? çalışma sahası içerisinde toz mevcut kaynak gazları mevcut v.b. konu ile alakalı hassasiyetiniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar
 2. Emisyon: İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı

  Arkadaşlar ilgili yazıda, - İşletmenizde İlgi(b) tutanakla yapılan incelemelerde; rendering tesisindeki koku giderici sistemine ait hava atma bacasının ve ileri işleme tesisindeki bacaların Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında yükseltilmesi, ileri işleme tesisindeki jeneratör motoru egzoz bacasının atmosfere dik hale getirilmesi, ters osmoz ünitesinde...
 3. İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı EK-1 kodu

  Arkadaşlar Tanker yıkama tesisi ardından da kimyasal ve biyolojik arıtma tesisi yapacağız.Arıtma sonucu deşarj yapmayacağız aynı suyu tekrardan yıkama işleminde kullanacağız.EK-3B de deşarj lı arıtma bulunuyor. Arkadaşlar sizden ricam il müdürlüğüne yazacağım uygunluk dilekçesinde EK-1 kodunun yerine Tanker yıkama ve deşarjsız endüstriyel atıksu arıtma yerine hangi kodları yazmalıyım.
 4. Il müdürlüğü uygunluk yazısı

  Arkadaşlar merhaba; il müdürlüğü uygunluğu denetimi geçirmek için başvuru yaparken atıksu yazısının da mevcut olması mı gerekir?
 5. Sağlık kurluşlarından kaynaklanan atıkların yönetimi hk. il müdürlüğü yazısı

  Merhaba, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen yazı ekte yer almaktadır. Hastaneler adına önem arz eden bir yazıdır, dikkate almanızı tavsiye ederim.