Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Il müdürlüğü uygunluk yazısı için gereken fiziki şartlar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  Mesajlaşmalarda gördüğüm üzere izin ve/veya lisans alınacağı zaman ne yapılacağı konusunda tereddütler var.

  Öncelikle Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında yapacağınız Çevre İzni ve/veya Lisansı başvurusunun öncesinde GFB (Geçici faaliyet belgesi) başvuru için sizden istenen ortak ve özel belgelerin haricinde İl Müdürlüğünden Uygunluk Yazısı istenmektedir.

  Yaptığınız/yapacağınız başvuruda;

  Faaliyet konunuza göre, gereken fiziki şartları sağlayıp sağlamadığınıza bakarlar. Bu fiziki şartlar ekte verilmiştir.

  Umarım yardımcı olur.

  Herkese iyi çalışmalar.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  maksimum 15 dosya yüklenebilmekte kalanlar ektedir. ayrıca ustyazı diye başlayanlar da fiziki şartları sağladıgınızda tarafınıza verilecek üstyazı örneğidir. bu arada ustyazılarda çevre ve orman yazıyor. :D idare edin. ilk dosyalar bunlar.
   

  Ekli Dosyalar:

Il müdürlüğü uygunluk yazısı için gereken fiziki şartlar konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre lisansı başvurusunda bulunacak işletmelerin sağlaması gereken fiziki şartlar

  Emisyon, Depolama, Ambalaj, Tıbbi atık, Tehkileli atık, Hurda Metal, Yağ vb. izin konulardaki işletmelerin sağlaması zorunduğu olduğu şartlar ektedir.
 2. İl müdürlüğü uygunluk yazısı şartları

  Arkadaşlar merhaba il çevre müdürlüğü il müdürlüğü uygunluk yazısı için gerekli şartların sağlanmasından sonra gelelim diyorlar. Metal endrüstrisi için neler yapmamız gerekmektedir? özellikle iç ortam şartlarının sağlanması ile alakalı ne yapmamız gerekmektedir? çalışma sahası içerisinde toz mevcut kaynak gazları mevcut v.b. konu ile alakalı hassasiyetiniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar
 3. Emisyon: İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı

  Arkadaşlar ilgili yazıda, - İşletmenizde İlgi(b) tutanakla yapılan incelemelerde; rendering tesisindeki koku giderici sistemine ait hava atma bacasının ve ileri işleme tesisindeki bacaların Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında yükseltilmesi, ileri işleme tesisindeki jeneratör motoru egzoz bacasının atmosfere dik hale getirilmesi, ters osmoz ünitesinde...
 4. İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı EK-1 kodu

  Arkadaşlar Tanker yıkama tesisi ardından da kimyasal ve biyolojik arıtma tesisi yapacağız.Arıtma sonucu deşarj yapmayacağız aynı suyu tekrardan yıkama işleminde kullanacağız.EK-3B de deşarj lı arıtma bulunuyor. Arkadaşlar sizden ricam il müdürlüğüne yazacağım uygunluk dilekçesinde EK-1 kodunun yerine Tanker yıkama ve deşarjsız endüstriyel atıksu arıtma yerine hangi kodları yazmalıyım.
 5. Il müdürlüğü uygunluk yazısı

  Arkadaşlar merhaba; il müdürlüğü uygunluğu denetimi geçirmek için başvuru yaparken atıksu yazısının da mevcut olması mı gerekir?