Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İl Sağlık Müdürlüklerinde Çevre Yönetim Birimi Kurma

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında efecan09 tarafından paylaşıldı.

1. efecan09

efecan09 CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar. Kamu Hastanelerinin Çevre Yönetim Hizmetinin İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan kadrolu (657'ye) tabi Çevre Mühendisleri tarafından oluşturulacak Çevre Yönetim Birimi tarafından yürütülmesi hususunda Sağlık Bakanlığı Genelge yayınlamıştır.
    Tabi ki her ilde Sağlık Müdürlükleri bünyesinde yeterli sayıda Çevre Mühendisi bulunmamaktadır. Bulunduğum ilde sayımız yeterli olduğu için Çevre Yönetim Birimi kuracağız.

Çevre Yönetim Birimi kuran arkadaşların izledikleri yol hakkında bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Teşekkürler...

2. selcen

selcen CMNet Üyesi

merhaba ben de 657 ye tabii sağlık müdürlüğüne bağlı çevre mühendisiyim. yayınlanan genelgeye istinaden çevre görevlisi belgesi alarak bulunduğum ilin ilçesinde bir hastaneye geçiş yaptım.çevre yönetim birimi kuramadım.şimdilik atık yönetiminden sorumluyum.ilçelerde çevre yönetim birimi kurulabiliyor mu acaba.kurmak gerekiyor mu benimde fazla bir bilgim yok.

3. efecan09

efecan09 CMNet Üyesi

Çevre Yönetim Birimi için bakanlıktan onay almak gerekiyor. Bizde bu işlemi başlatmadık henüz çevre görevlisi belgelerini almaya çalışıyoruz. Birim kurmak için en az kişi çevre görevlisi olması gerekiyor ilde sizden başka çalışan mühendis var ise kurabilirsiniz ama dediğim gibi bakanlık bu konuda onay verirmi göreceğiz. İl Sağlık Müdürlüğünün ortak döner sermaye vergi numarasını kullanacağız bakalım süreç ne gösterecek..

4. efecan09

efecan09 CMNet Üyesi

İl Sağlık Müdürlüklerinde çevre yönetim birimi kurmak için çevre ve şehircilik bakanlığından onay alınmıştır.

Sağlık müdürlüklerinde çevre yönetim birimi kurmak isteyen arkadaşlar benimle iletişime geçebilirler.....

5. mevlut_d

mevlut_d CMNet Üyesi

linki istemiştim ama buldum.

6. mucahit00

mucahit00 CMNet Üyesi

selamlar gelişmelerle ilgili takipteyim bende

7. serol

serol CMNet Üyesi

8. mucahit00

mucahit00 CMNet Üyesi

arkadaşlar bu kamu hastaneler birliği kurulduktan sonra kurulan birimlerin durumu ne olacak bilen duyan var mı

İl Sağlık Müdürlüklerinde Çevre Yönetim Birimi Kurma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  2. Çevre yönetim birimi

merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada birden fazla tesis var hepsinin vergi numarası aynı daha önceki yıllarda danışmanlık alan firma şimdi çevre yönetim birimi kurmak istiyor. çevre yönetim birimi kuran veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarmısınız
  3. Çevre yönetim birimi kurma

Arkadaşlar merhaba, Aynı kişiye bağlı üç hastane var ve ikisinin vergi numarası aynı iken üçüncünün farklı. Çevre yönetim birimi kurulup üç hastaneye de çevre görevlisi hizmeti kendi personeli tarafından verilemk isteniyor. Bu durumda vergi numaraları farklı olduğu için çevre yönetim birimi kuramaz mıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?
  4. Çevre yönetim birimi

kasım 2013 çevre görevlisi, çevre yönetim birimi ve danışmanlık firmaları hk. yönetmelikte mayıs 2014 e kadar Çevre yönetim birimlerinin yeterlilik alma zorunluluğu belirtildi. Çevre yönetim birimini revize eden var mı arkadaşlar(3 yıllık çalışma belgesi, sgk dökümü ) basamaklar nasıl başvuru nasıl yapılıyor? bu konu ile ilgili olan yok mu hiç, :hasta: