Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ileri atıksu arıtımı uct / vip prosesleri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında BUĞRAHAN BİÇER tarafından paylaşıldı.

 1. BUĞRAHAN BİÇER

  BUĞRAHAN BİÇER CMNet Üyesi

  UCT/VIP prosesleri atıksu kompozisyonu ve işletme koşullarını araştırıyorum ancak çok fazla yüzeysel bilgi var daha öteye geçemedim. Yardımcı olabilecek var mı ?
   
Ileri atıksu arıtımı uct / vip prosesleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ultrasound ile atıksu arıtımı

  Son yıllarda genel bir çalışma konusu olan ses; bir ortamda moleküllerin hareketleri arasında meydana getirdikleri titreşimli hareketler sonucu yayılır. Bu hareket durgun suya taş atıldığında oluşan dalgacıklara benzetilebilir. Sesin perdesi veya notası dalga serilerinin frekanslarına bağlı olarak üretilir. Fizikte ses dalgaları ayırımı şiddetini gösteren düşey çizgi serileri halinde...
 2. Antibiyotiklerin konvansiyonel ve ileri atıksu arıtıma tesislerinde giderimi

  merhabalar..uludağ üni.çevre mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim.bu dönemki proje dersimin konusu antibiyotiklerin konvansiyonel ve ileri atıksu arıtıma tesislerinde giderimi..bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan ve meslekdaşlarımdan yardım bekliyorum..şimdiden ilginize teşekkürler
 3. ileri atıksu arıtma

  ARKADAŞLAR ÇOK ACİL OLARAK İLERİ ATIKSU ARITMA tesisine ait bir iş akış şemasına ihtiyacım var yardımcı olabilecek olan var mı??
 4. İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisi fosfor giderimi

  Merhabalar arkadaşlar; İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisinde fosfor giderimi için FeCl3 dozlaması oranı neye göre belirlerinir? Teşekkürler..
 5. Kimyasal Atıksu Arıtımı

  Merhaba, Aşağıda kirlilik parmetreleri verilen atıksuya ait ekte akım şemaları mevcut. İnceleyip varsa eksiklik veya alternatifleri(daha ekonomik ve pratik) benimle paylaşabilir misiniz? Bir yatırım yapacağız ve alternatifleri de değerlendirmek istiyoruz. CODcr, nikel, bakır, krom, demir, fosfor, florür, fosfat Ön Arıtma: Arıtma: