Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ileri atıksu arıtma

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında hanvey1105 tarafından paylaşıldı.

1. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

ARKADAŞLAR ÇOK ACİL OLARAK İLERİ ATIKSU ARITMA tesisine ait bir iş akış şemasına ihtiyacım var yardımcı olabilecek olan var mı??

2. f.ztrk

f.ztrk CMNet Üyesi

elinde Kadir Kestioğlunun kitaplı varsa orda bulabilrisn. Yada Ahmet Muslu

Seda Güney bunu beğendi.
  3. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

ne yazıkki yok:((

4. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

binbir çeşit ileri arıtma var, hangi sistemin iş akım şeması gerekli önce onu belirle bence :)

hanvey1105 bunu beğendi.
  5. Burcu Gerger

Burcu Gerger CMNet Üyesi

6. f.ztrk

f.ztrk CMNet Üyesi

sizin paylaşmış olduğunuz video biyolojik arıtım burcu hanım. Arkadaşımızın istediği ise ileri arıtım ( azot fosfor giderimi)

7. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

Açıkçası ben ileri arıtma dediğinde RO, UF tarzı sistemleri düşünmüştüm :kötü:

Hangi atıksuyun hangi amaçla ileri arıtımı daha detaylı bilgiler gerekli :harika:

8. Seda Güney

Seda Güney CMNet Üyesi

Bence aynı zamanda danışmanım olan Prof. Dr. Kadir Kestioğlu'nun kitabından edinmelisiniz bir tane :) Gerçekten hayat boyu yararlanabileceğimiz bir kaynak ;)

Merve Özkul bunu beğendi.
  9. Burcu Gerger

Burcu Gerger CMNet Üyesi

paylaştığım ileri biyolojik arıtımdır .net olarak atıksu verileri ve tercih edilen sistem verilmediğinden dolayı ,
    ''• Arıtma verimi yüksektir.
    • Proses kararlılığı ve güvenilirliği fazladır.
    • Proses kontrolü diğer sistemlere kıyasla kolaydır.
    • Az alan gereklidir.
    • Maliyeti çok yüksek değildir. ''
    gibi avantajlarını göz önünde bulundurarak yardımcı olabileceğini düşündüm .Tabiki daha detaylı bilgi gerekli...
    http://web.deu.edu.tr/atiksu/ana58/bolum06.pdf

10. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

büyükbaş hayvancılıktan kaynaklı dışkıların arıtımı:d sıvı fazı için gerekli olabilecek bir arıtma sistemi. anaerobik arıtım sonucu bile istenilen değerlere ulaşılamadığının tezleri yazılmış bu konuda. ne yapılmalı, ne düşünülmeli bunu düşünüyorum:D

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

anaerobik arıtma çıkışında azot-fosfor gideren sistemler? MAP çöktürme? yabancı literatürde polishing pond denilen tam türkçesini (cila?) bilmediğim havuzlar? yapay sulak alanlar, su mercimeği? alglerden lipid oranı yüksek yaş hammadde üreten filtrasyon sistemleri? anaerobik mbr?

her şeyle ilgili en az bir tez var, bir şekilde verimli olan ve türkiye şartlarında uygulanabilen bir sistem mi aranan? kriter ne? hangi memleket için?

12. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

evet türkiye şartlarında maliyeti mantıklı ve de uygulabilirliği olan bi anaerob bir si,stem istediğim. bardenpho prosesini araştırım biraz süper bi sistem ancak uygulabilirliği konusunda aklımda soru işareti kaldı:(

13. Ali Murat Eren

Ali Murat Eren CMNet Üyesi

google a waste water treatment yazmanız yeterli görsellerden rahatlıkla bulabilğirsiniz

14. Ali Murat Eren

Ali Murat Eren CMNet Üyesi

nitrifikasyon bakterilerinin propagandasını sağlayabilen substrat biliyorum.acaba bu değerli bir bilgimidir?

ileri atıksu arıtma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Antibiyotiklerin konvansiyonel ve ileri atıksu arıtıma tesislerinde giderimi

merhabalar..uludağ üni.çevre mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim.bu dönemki proje dersimin konusu antibiyotiklerin konvansiyonel ve ileri atıksu arıtıma tesislerinde giderimi..bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan ve meslekdaşlarımdan yardım bekliyorum..şimdiden ilginize teşekkürler
  2. İleri Arıtma Üniteleri Tasarımı

Merhaba Arkadaşlar, İleri arıtma üniteleri olan Kum Filtresi, Aktif Karbon Filtresi, Su Yumuşatma, Kartuş Filtre, Ters Osmoz, Nanofiltrasyon, Ultrafiltrasyon, UV Lamba, vs. nin tasarlama hesaplamalarını referanslarıyla birlikte nereden bulabilirim? Bu sistemler bilgisayar programlarıyla hesaplanıyor fakat bana programı değil de hesaplamaları dediğim gibi açıklama ve referanslarıyla gerekli....
  3. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  4. Atıksu Arıtma

arkadaşlar endüstriyel atıksuların arıtılması ile ilgli elinde bilgi kaynak not vs olanlar paylaşırmı.formda aradım ama bulamadım.şşimdiden teşekkürlerr..
  5. İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisi fosfor giderimi

Merhabalar arkadaşlar; İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisinde fosfor giderimi için FeCl3 dozlaması oranı neye göre belirlerinir? Teşekkürler..