Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ileri oksidasyon prosesi hakkında yardım

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Murat Mendes tarafından paylaşıldı.

1. Murat Mendes

Murat Mendes CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    Geçen dönem ileri oksidasyon prosesleri ile doğal organik madde giderimi konulu bitirme tezi aldım. ilk dönem boyunca ingilizce bir kitap çevirdim bu dönemde türkçe kaynaklarla yaptığım çevirideki eksik yerleri doldurup teze şekil vermem gerekiyor.DOM ve ileri oksidasyon prosesi ile ilgili elinizde türkçe kaynak varsa yardımcı olabilirmisiniz??

ileri oksidasyon prosesi hakkında yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kimyasal aritim hakkinda yardim

Prosesten cikan atiksuyun karakteristigi asagidaki gibidir. pH: 11.9 koi:2000 akm: 400 Q=100ton/gun yukaridaki parametrelere gore koagulasyon-flokulasyon unitesi dusunulmektedir. unitelerin projelendirmesi ve kimyasal giderleri olan ornek bir proje elinde olan varmi ?
  2. staj hakkında yardım

harran üni. 2 sınıf öğrencisiyim samsunluyum samsunda yaşıyorum . bu yaz staj yapcam. tavsiyee ettiğiniz bi yer varmı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? özellikle samsunda yasayanlar varsa daha cok makbule gecer yardımlarınız için şimdiden teşekkr ederim
  3. Icp-ms/oes, gc-ms, gc cihazları hakkında yardım

iyi günler bana acil olarak ICP-MS/OES vb. cihazların ölçüm aralıkları lazım. Tam olarak konu: 'EC Water Frame Directory/AB Su Çerçeve Direktifinde yeralan "priority pollutants/öncelikli kirleticiler" için belirtilen detection limit değerlerinde bu kirleticileri suda ölçmek için uygun cihaz ve metot belirlenmesi' metodları belirledim ama cihazları ve bu cihazların ölçüm aralıkları...
  4. Akaryakıt deposu hakkında yardım

arkadaşlar işletmemiz ruhsat sahası içerisinde bulunan taşeron firmanın kendi araçları için yaptırdığı ufak çaplı bir akaryakıt deposu ve pompa istasyonu var. bu durumun bazı güvenlik ve çevresel risk oluşturduğunu düşünüyorum. fakat bunun sorumluluğu bize mi yoksa taşerona mı aittir? bizim ruhsat sahamızda ve bizim taşeronumuz olan bir firma olması münasebetiyle sorumluluk bizide içine alıyor...
  5. A2o prosesi autocad çizimi yardım!!

arkadaşlar elinde biyolojik arıtım a2o prosesine dair autocad çizimi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?