• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iller bankası derin deşarj

Bahtiyar Karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba belediyede çalışan arkadaşlara sorum kanalizasyon projesinin devamı niteliğindeki derin deniz deşarjı ihalesi için" çed gerekli değildir "belgesini belediye nasıl alıcaktır bu konuda bilgisi olan var mı teşekkürler şimdiden

çed yeterliliği bulunan birkaç firmadan teklif alabilirsin. ihale usulü ile onlar projeyi hazırlar sunar ve takibini yaparlar. tabi bu hususta danışmanlık yapan firmalar bir takım evrak ve bilgi isterler senden. belediye kendi bünyesinde yeterliliği yoktur muhtemelen...

bak şimdi sen çed gerekli değildir belgesi dedin yeni adıyla çed belgesi diye bu belgeyi almak için baktım senin tesis ek-2 kapsamında değerlendiriliyo ve proje tanıtım dosyası hazırlaman gerekiyo. hazırladığın proje tanıtım dosyası için de dediğim gibi çed yeterliliği bulunan bir firma dan bu hizmetleri alabilirsin ancak... ama senin dediğini bünyesinde çevre mühendisi bulundurma durumu ile ilgili olark ne yalan söyleyim hiç duymadım yine konuyu araştır ama... teklif istersen bizim firmadan sana teklif verebilirim... senin dediğin durum çed muafiyet için geçerlidir... muafiyet kapsamınada girmiyo malesef