• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ingilizce hazırlık yapılmalı mı yoksa yapılmamalı mı

tahsin yasak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
4.sınıf öğrencisi
ben yıldız tekniği yeni kazandım hazırlık yapıyımmı yoksa yapmayım mı kararsızım fikirlerinizi söylerseniz sevinirim..

Kesinlikle Çiğdem Hanım çok haklı..
İngilizce karşımıza her yerde, her zaman çıkacak ve bir artıdan ziyade zorunluluk olarak görülecek kadar önemli halde. Kurslara paralar dökmek yerine 1 sene güzel bir hazırlık eğitimi alman hem dilin hem de üniversite ortamına uyumun ve çevren açısından işe yarayacak diye düşünüyorum.
Sözün özü şudur: hazırlık güzel şey..bitince özleniyor ;)

Kesinlikle... Hayatının her safhasında ''malesef'' ingilizce karşına çıkacaktır. Ve mümkünse çogu kişide olan Türk işi çakma ingilizcen olmasın (-ki bu konuda filmler cok yardımcı olur.)

Ortaokuldan bu yana ingilizce egitim almış ama üniversite yıllarında bu işi boşvermiş biri olarak çakma ingilizcemle yetinmeye çalışıp ilerletememiş olmanın verdiği eksiklikle heralde üniversitedeki tek kaybım budur diye düşünüyorum.

Gerçi ben henüz daha Türkçe'yi bile halledemedim ama tavsiye, tavsiyedir...

Şimdi globallşen dünya ile başlayıp, gelişen teknolojiden dem vuracaktım ama pazartesi sabahı olduğu için gözüm yemedi bende özetlemeye karar verdim.

"İngilizce hazırlık okumalısın"

Açıkçası ben ingilizce hazırlık yapılması taraftarıyım :) Farkında olmadan öğreniyorsun, hemde dışarıda 2000 lira verip alacağın kursu, üniversite sana bedava sağlamış oluyor bence bundan yararlan :D

@Şeyma Huyut

:huhuu:Öyle amaaaa..:Dİngilizcesi iyi olduğu için hazırlık atlamaya hak kazanan ama son senesine yaklaştıkça "hazırlık okusaydım" diye pişman olan insanlar tanıyorum. kimisi üniversite yıllarının bitiyor olma korkusu, kimisi daha daha daha geniş çevre isteği, kimisi de "dilde süper olmayım" azmiyle söylüyor.
Ehh ingilizce bilmeyenler de zaten bir gün öğrenmediği için mutlaka "keşke" diyor.kurslara paralar dökmeye başlıyor, kendi kendine öğrenebilmek için çabalıyor.bunlara hiç gerek yok bence (kullanılabilirse) hazırlık bir çok açıdan ele geçirilmiş fırsattır. iyidir, candır! :harika:

@CMNet Okuru

Ben dee, iki defa hazırlık okuyup adam akıllı konuşamayan tek akıllı!! :D benimdir. Hintçe iyidir, güzeldir, hoştur. Çalışılası, öğrenilesi, eğlencelidir. :p ama ingilizce değil. :D

İngilizce öğrenmek içinse bence okuma. İngilizce şart ama bu hazırlık okuyarak öğrenilmiyor. Bir sene orada kaybedeceğine kursa gitmen daha mantıklı çünkü aynı parayı zaten hazırlıkta veriyorsun. Ben kendi harcım + 1000 tl + yurt parası ödemiştim e sosyal hayat parasıda eklenince astarı yüzünden pahalı olmuştu. Ve bir faydasını da görememiştim, görememiştik.. Orada öğrenilen çoğu şeyde 4 yıl boyunca ister istemez biraz unutuluyor ve yine kurs ihtiyacı hissediyorsun olan bir senene ve parana oluyor.. Bence hazırlık sınav stresinden sonra sakin, eğlenceli, huzurlu bir yıl geçirmek içinse okunulur çünkü üniversite hayatının en eğlenceli unutulmaz yılı hep hazırlık senesi oluyor onun dışında İngilizce falan öğrenmek için gereksiz yere okunulduğunu düşünüyorum.

O değilde ingilizce deyince aklıma geldi. Mr and Miss Brown'u herkes hatırlar da

Big Muzzy'i hatırlayan var mı acaba? O dil labaratuarında ne gülerdik bu çizgi filme. :D

En sevdiğim sahnelerden biriydi bide bu sahneden önce çayırda çiçek sayışı vardı... :D :D

teaevlTqLp8