Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

inorganik Hava Kirleticiler

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

İnorganik bileşiklerin herhangi bir ekosistemde, ekolojik dengeyi, yani insan ve öteki canlıların varlıklarını ve gelişmelerini sürdürebilmeleri için gerekli olan koşulları bozacak biçimde artması, birikmesi bir çevre kirlenmesini meydana getirir. Gaz halindeki hava kirleticileri kimyasal kompozisyonlarına göre organik ve inorganik olarak ikiye ayrılırlar. İnorganik kirleticilerin başta gelenleri karbon oksitler, kükürt oksitler ve azot oksitlerdir.

Dökümanın devamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Ahmet Ecevit bunu beğendi.
  2. Tayfun Bolsu

Tayfun Bolsu CMNet Üyesi

Fatih bey önce size çok teşekkürler..Size bir sorum olacak ....bilirkişi olarak çağrıldığım bir adliyede elektrik kablolarını yakan 3 kişi hakkında çevreyi kirlettikleri nedeniyle ankara il çevre den bir tutanak yazılarak ..benden bu konu ile ilgili. yanan elektrik kablolarının çevreye verdiği etki konusunda bir bilirkişi raporu yazmam istendi sizden bu çevre olayının kirletici nedenleri ve çevreye nasıl bir etki yapar.yardımınız için çok teşekkürler.....

3. Nazlı Y.

Nazlı Y. CMNet Üyesi

Merhaba, inorganik hava kirleticileri pdf'iyle ilgili bazı bilgilere ulaşabilmem mümkün mü acaba?
    Projem için gerekli ama kim tarafından, ne zaman, nerede yazıldı, yayınevi gibi bilgilere ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Merhabalar,

Paragraf sonlarında bazı rakamlar göreceksiniz. [1] gibi. Sayfanın sonunda bu numaraya karşılık gelen kaynak ismi mecvuttur. Projenizde bu şekilde kullanabilir yada benim önerim direk kaynağa ulaşarak oradan alıntı yapmanızdır.

5. Nazlı Y.

Nazlı Y. CMNet Üyesi

Yardımınız için teşekkür ederim.

Fatih Özcan bunu beğendi.
inorganik Hava Kirleticiler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Organik Hava Kirleticiler

Tüm organik bileşikler, bir veya daha fazla element ile birleşim halinde olan karbonu içerirler. Organik madde tanımını “karbon ve hidrojenin yanı sıra N,S,O,P,As,Sb ve halojenler gibi ametal karakterli elementlerden türeyen bile şiklerin genel adıdır” şeklinde yapabiliriz. Çevre Mühendisleri için organik bileşiklerin fizikokimyasal ve yapısal özelliklerinin bilinmesi, onları anlamaya,...
  2. Daf (Hava ile Yüzdürme)

Merhaba, Daf hakkında bir konu bulamadığım için bu başlık altında paylaşım yapılabileceğini düşündüm. Konu ile ilgili faydalı olabileceğini düşündüğüm birkaç dökümanı paylaşıyorum. Bu konuda türkçe bir kaynak bulamadım maalasef. Elinde türkçe kaynak olan arkadaşlarda paylaşırsa daha da verimli olur zannediyorum. İyi çalışmalar, Murat Erdoğan
  3. çevresel risk yönetimi- endüstriyel kirleticiler

arkadaşlar; endüstriyel kirleticilerden (spesifik bir kirletici) oluşabilecek çevresel risk ve bu riskin yönetimine dair akademik düzeyde çalışma ve parametresel inceleme yapmış olanlarınız var ise, örnek olarak gönderme şansınız olabilir mi? teşekkürler ediyorum.
  4. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(
  5. Hava kirliliği

hava kirliliği ve yağmur suyu kalitesi ile ilgili not lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim