• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Insaat teknikerligi

BERAT ALTAŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Xxx
3.siniftayim cevre muhendisligi , su an ygs girip ayni sehirde ayni anda insaat teknikerligi okusam iyi olurmu benim icin

Ya bide saka gibi ya yaziklar olsun böyle sisteme 2 yillik inşaat oku sona dgs ile 45 matematik yap ki dgs cidden cok zor degil bogazici insaat muhendisligi kazan boyle sacmalik olmaz ya engel getirsinler insanlar neden ygs lys calisip senelerce bu yerlerin hayalini kuruyolar bunlar icinmi

Sevgili meslektaş adayım,

Bu konu biraz öğrenciler ile alakalı.. Bu hayal ile yola çıkıp başaramayan çok daha fazla öğrenci var.. Eğer 2 yıllık yandan bir şeyler okumayı düşünüyorsan bence 2 yıllık Harita bölümünü tavsiye ederim.. İnşaat Mühendisliği puan olarak yüksek olsa da mezun olan arkadaşlarımıza verilen değer (maaş) ve ihtiyaç fazlalılığı durumu neredeyse Çevre Mühendisliği seviyesine yaklaştı.. Ama Haritacıya her zaman her yerde ihtiyaç var.. Her şeyden önce bu yoldan geçenleri bulup fikrini almalısın..

Sevgilerle..

ben Çevre MÜhendisi adayıyım çıkıp mesleğimi en iyi şekilde yapmakda istiyorum.İngilizcemi tamamladım kpss puanlarım 2018 için hazırlandım su an bitti denemelerde 89 93 arası değişiyo ales denemelerine giriyorum 80 85 arası yds ise 70 yapabildim en fazla kendime güvenim sonsuz bölüm 1.cisiyim konularımızın ve alanlarımızın hepsinide çok seviyorum ama saha adamı olmayı çok isterim ve rızkı veren tabiki Allah o yuzden baska mesleklere yonelmek yerine adam olup Allah ın verdiği bu fırsatı en helal lokmaa çevirmek benim elimde inşallah sizdende boşver devam et demenizi beklerdim ama canınız sağolsun abilerm ablalarınm saygılarımla...

İnşaat teknikerliği gibi ek bir bölüm bitirmenin faydasının iki yönlü olabileceğini düşünüyorum. İlk faydası çevre mühendisliği için olan ilanlar dışında inşaat teknikerliği için açılan ilanlarda da şansınızı deneyebilmek. Çevre mühendisliği için 70 ilan varsa ve inşaat teknikerliği için 20 ilan varsa başvurabileceğiniz ilan sayısı 70'den 90'a yükselmiş oluyor. Diğer yönü ise çevre mühendisliği ile inşaat teknikerliğinin ortak paydasında yer alacak işler için işi alma olasılığınızı çok yükseltmiş olursunuz. İçme suyu, kanalizasyon sistemleri gibi projelerde inşaat teknikeri aranabiliniyor. Bu durumda avantajlı konumda olursunuz. Teknikerlerin işini de çoğu zaman mühendisler yaptığı için malesef bu tür iş ilanlarının çok olduğunu sanmıyorum. Ama size avantaj sağlayabilecek bir hamle olduğunu düşünüyorum. Eğer lisans eğitimizi kötü etkilemeyeceğini düşünüyorsanız tavsiye ederim.