Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iş akım şeması ve proses özeti

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Balaban Murat tarafından paylaşıldı.

1. Balaban Murat

Balaban Murat CMNet Üyesi

herkese merhabalar..TAT a ait iş akım şeması ve proses özeti elinde mevcut olan var mı..? tesise ait özel bilgileri değil sadece gerekli benzer akım şeması ve proses özeti lazım. ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim..

2. keops

keops CMNet Üyesi

bu konuda farklı iş akım şeması ve proses özeti olan varsa paylaşırsa sevinirim

3. Cigmed

Cigmed CMNet Üyesi

arkadaslar gfb basvurusu için bır fabrikanın genel vazıyet planını cızdım ayrıca unıtelere ayırarak ıcıne makınalarıda yerleştırıp cızdım fakat gfb basvurum sadece vazıyet planları uygun degıl dıye ıptal oldu varsa sızde bır ornek yollarmısınız.

4. Vazİyet planlari İŞletmeye gÖre deĞİŞİr okunakli deĞİl İse Çok kariŞik İse o yÜzden İptal olmuŞtur.ayrica İŞ akim Şemasina koyduĞunuz vazİyet planini gÖnderİn bence

5. zafer_gurkan

zafer_gurkan CMNet Üyesi

Selamlar herkese... TAT için İş Akım Şeması örneği banada lazım yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür
    ederim

6. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

bakanlığın sitesinde bunlarla ilgili format var arkadaşlar.bu formata göre sizin hazırlmanız gerekmekte.zaten formatları bulduğunuz da kafanızda oluşacaktır tahminim..

7. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Atik gİrer Ön depolama bunkere ayitma bandi pres geÇİcİ depolama yÜkleme sevkİyat :)

8. Sinem Yener

Sinem Yener CMNet Üyesi

ArkadaŞlar taŞ ocaĞi ve beton santralİ İle İlgİlİ Örnek var mi? TeŞekkÜrler

9. akkayaemre

akkayaemre CMNet Üyesi

Arkadaşlar bir çoğumuzun elinde bu iş akım şemaları var ama her tesisin çalışma prensibi yerleşim planları farklı. Genel olarak zaten bunları yaptıktan sonra formatın diğer kısımları bakanlığın sitesinde mevcut. Kimsenin burada firmasının bilgilerini paylaşacağını zannetmiyorum. Ama takıldığınız bölümle ilgili örnekler paylaşılabilir. Burada o bölümleri paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım. Bir arkadaş vaziyet planından bahsetmiş. vaziyet planında ölçeksiz bir şekilde bina yerleşimi ve üretim prosesinde kullanılan makina teçhizatın bina üzerindeki yerleri varsa emisyon kaynakları atık su deşarj noktaları yağmur suyu kanalları v.s leri gösterirseniz kabul etmeme gibi bir lüksü olamaz müdürlük yetkilisinin. Bunları üzerine rakam koyup altta liste halinde açıklamalı yaparsanız daha iyi olacaktır. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi okunaklı olması gerekli.

Emre AKKAYA
    Esçev Mühendislik

Tel : +90 222 228 20 01
    Faks : +90 222 228 20 02
    Web: www.escev.com.tr
    E-Posta : emreakkaya@escev.com.tr

10. mursel caglar

mursel caglar CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar .. bir tat tesisinin iş akım şemasını hazırlıyorum.. tesiste sadece evsek atık su çıkıyor ve iskinin kanalına deşarj ediliyor... atık su deşarj noktasını yine belirtmemiz gerekiyormu..

11. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

atıksu çıkış noktasını göstermeniz yeterli . iş akış şemasında ise Atıksu bölümünde ise nereye kaç m uzaklıkta deşarj edeceğinzile ilgli bilgileri yazabilirisniz.

12. mursel caglar

mursel caglar CMNet Üyesi

tek bi çıkıştan iski kanalına bağlanıyo. tesisten sadece evsel atıksu çıkıyor. bazı genel vaziyet planlarında bi çok arkadaş göstermemiş... göstermediğimiz yada eksik gösterdiğimiz zaman gfb nin geri dönmesi söz konusu olabilirmi?

13. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Bence atık sularının nereden nereye bağlandığını göstermende fayda var ayrıca diğer atıklarının da oluşum noktalarını belitmelisin mesela ayıklama bandında oluşan katı atıklar, Mutvakta oluşan evsel atıklar, bitkisel yağlar vs,

14. snnklnc

snnklnc CMNet Üyesi

Yağlı Filtre Geri kazanım İş akım şeması ???

15. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

(Vaziyet Planı) Konkasörler ve Beton Santralleri İçin Aslında Fazla Birşey Yapmanıza Gerek Yok Mevcut Yerleşim Planı Üzerinde Ufak Tefek Değişiklikler Yeterli Oluyor Her Bir Üniteyi Belirtmeniz Gerekli Örneğin Elekleri, Bunkeri, Malzemenin Döküleceği Yerleri, Kırıcıları vesaire ...

16. kamilyilmaz61

kamilyilmaz61 CMNet Üyesi

Merhabalar arkadaşlar. Hepinize kolay gelsin. Yeni kurulacak işyerimiz için akım şeması ve proses özeti lazım bana. Poşet imalatı ile ilgili iştigal edilecektir. Bu konuda yardımcı olurmusunuz?

17. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

Merhaba
    Vaziyet planına emisyon bacası nasıl işlenir, yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler

18. Orkun Mumcu

Orkun Mumcu CMNet Üyesi

bence eklemenize gerek yok

19. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

Maalesef İl Müdürlüğü vaziyete emisyon atışlarını işleyin diyor,

20. Orkun Mumcu

Orkun Mumcu CMNet Üyesi

vazıyet planın da gostermenıze gerek yok dıye bılıyorum fakat proses ozetı kısmında emısyon olusan bu üniteyi detaylı bir şekilde sunmanıza gerek var evet
    mesela sırasıyla vazıyet planı cızılır tesısdekı yapılar gösterilir
    sonra iş akım şeması çizilir bunda da göstermenize gerek yok fakat iş akım şemasındaki üniteleri ayrı ayrı açıklamanız gerekir bunları açıklarken giren madde çıkan madde oluşan atıkları göstermeniz gerekir

iş akım şeması ve proses özeti konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Siteler için İş akım şeması ve proses özeti

arkadaşlar bana çok acil olarak siteler için iş akım şeması ve proses özeti örneği gerekiyor yardım edebilirseniz çok memnun olurum.
  2. iş akım şeması ve proses özeti

Günaydın arkadaşlar; ben bir maden ocağında yani işe başladım, bu yıl mezun oldum ve bu konuda çook deneyimsizim, iş akım şeması ve proses özeti (tesis ve atık barajı için ) hazırlamam lazım. bakanlığın uygun gördüğü formatı indirdim. fakat prosesleri hazırlamada yabancıyım, örnek bir format veya yardımlarda bulunabilecek arkadaşlar varmı? ilginiz için teşekkür ederim.
  3. ÖTA İş Akım şeması ve Proses Özeti

Arkadaslar merhaba, Bana öta için iş akım şeması ve proses özeti lazım. En azından iş akım şeması olursa çok sevinirim. Teşekkürler
  4. Oteller için iş akım şeması ve proses özeti

Merhaba arkadaşlar, Aranızda oteller için iş akım şeması ve proses özeti hazırlayanlar var mı? Eğer varsa paylaşabilirlerse sevinirim.
  5. iş akım şeması ve proses özeti

Merhaba arkadaşlar beton santrali ve segment fabrikası için iş akım şeması ve proses özeti elinde olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.iyi çalışmalar..