Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iş güvenliği uzmanlığı vs çevre görevliliği

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hepaistos tarafından paylaşıldı.

1. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

Her ne kadar ikisini de meslekdaşlarımız yapsa da iş güvenliği uzmanlığı ağır basıyor.

- çg' nin kapsamı ig ye göre daha dar.
    - çg bir tesiste 1 yada 2 gün istihdam ediliyor ig uzmanı ise dakikalarla çalışıyor.
    - çg 2 yıldır içincdeyim piyasası 50-500 eskiden binler iki binler vardı giderek nesli tükeniyor. ig de ise fiyatlar aynı olmasına rağmen sürümden kazanılıyor.
    -osgb için 3 kişi yetiyor tecrübe istemiyor. çevre danışmanlık firması için 5 kişi ve tecrübe istiyor.
    -çg belgesi almak zulüm ig belgesi almak 15 gün kurstan ibaret.

çg: çevre görevlisi, ig: iş güvenli uzmanlığı

şu an osgb açmak ve iş güvenliği uzmanlığı yapmak daha cazip geliyor.

2,5 yıldır çevre danışmanlığı yapan bir firmanın tesis sayısı 55

3 aydır tecrübesiz osgb olan bir yerin tesis sayısı 108

artı osgb nin ek gelirleri daha fazla... bu saaten sonra çevre danışmanlık firması açmak kadar anlamsız bir şey göremiyorum.

Tuğba Çivioğlu bunu beğendi.
  2. suece

suece CMNet Üyesi

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi çalışma ortamının gözetimi için işyerlerinde sağlık ve güvenlik tehlikelerine karşı yürüteceği her türlü önleyici ve düzeltici faaliyetleri düzenler.

Iş güvenliği uzmanlığı vs çevre görevliliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. iş güvenliği uzmanlığı ?

Merhabalar. Ben iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılmak istiyorum. Şu an çevre mühendisiyim. İş güvenliği uzmanı olduğum zaman çevre mühendisi ünvanım ortadan kalkıyor mu? Yani iş güvenliği uzmanlığıyla ilgili iş bulamazsam çevre mühendisi olarak iş yapabilir miyim. Bazı kişiler yapamayacağımı söylediler. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
  2. İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi

İş güvenliği uzmanlığı eğitimini Ankara' da veren en iyi firmalar hangileridir ? Fiyatlarını bilen var mı ?
  3. Iş güvenliği uzmanlığı stajı

Arkadaşlar merhaba; Mayıs Sınavı için hazırlanıyorum, kursa gidiyorum. Kurs sonu için 40 saatlik staj yapmam gerekiyormuş, staj yapan arkadaşlardan öneri almak isterim, nasıl bir yer seçilmeli ve neye dikkat edilmeli?
  4. Iş güvenliği uzmanlığı belgesi

Arkadaşlar Mrb, İş güvenliği uzmanlığı belgesi almak istiyorum. En yakın Sınavın ne zaman olacağı ve İzmir de tavsiye edebileceğiniz bir Eğitim kuruluş var mı? Teşekkürler.
  5. Iş güvenliği ve çevre görevliliği

Arkadaşlar çevre görevlisi olarak müşavirlik firmasında çalışmaktayım. bunun yanında c sınıfı iş güvenlikçisi olarak çalışabilir miyim?