Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İş Güvenliği Uzmanlığı Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumları

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

İş Güvenliği Uzmanlığı Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumları listesi güncellenmiştir. Listenin olduğu dosyaya ekten ulaşabilirsiniz.

KAYNAK Liste Tarihi : 11.01.2012

Ekli Dosyalar:

2. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Fatih bey birşey soracağım, iş yeri, iş sağlığı güvenliği eğitimi alacaksa bu eğitimi yetkilendirmiş kurumların birinden mi almak zorunda, yoksa kendi bünyesinde çalışan , iş sağlığı güvenliği eğitimi almış ama uzmanlığı olmayan bir çevre mühendisi tarafından da verilebilir mi eğitim?

3. Fatih Özcan

İş yeri ne eğitimi alacaksa bunu tam anlayamadım. Bu firmalardan iş güv. uzmanı olmak isteyen kişiler eğitim almalıdır.

Serap Töre Çelik bunu beğendi.
  4. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

ve yine iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verebilir

5. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Tüm osgb lerin listesi verdiğim linktedir.Her osgb yetkilendirilmiş uzmanlık ve hekimlik eğitim kurumu değildir.Ancak bu işi de, ayrıca yetki aldıklarında yapabilirler. OSGB ortak sağlık ve güvenlik birimidir.Bulunduğu il sınırları dahilinde firmalara iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği hizmetleri sağlar.Çalışanların isg eğitimlerini verir.
    Bunları açıklama ihtiyacı duydum, çünkü osgb de çalışıyor olmam nedeniyle, uzmanlık eğitimleri veriliyor mu soruları çok geliyor.
    http://212.175.131.61/www.isggm.gov.tr/htdocs/files/bc/OSGB-hak.htm?category_id=172

6. Fatih Özcan

Eklenenler olmuştur mutlaka. Bakanlığın sitesinden almıştım..

7. A. Halil Ünal

A. Halil Ünal CMNet Üyesi

8. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Evet,son hali bu olabilir,benim verdiğim linkte osgb listesi,bu sayı her geçen gün artıyor.Bununla ilgili arkadaşların tam olarak nereye bakması gerektiğini söylersek sanırım ihtiyaç halinde direkt oraya bakmaları son güncel liste adına daha etkili olur.Aksi halde her gün liste eklememiz gerekecek.

9. A. Halil Ünal

A. Halil Ünal CMNet Üyesi

Tuğba Coşkun bunu beğendi.
  10. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

arkadaşlar teşekkür ederim öncelikle. Biz iş yeri olarak iş sağlığı güvenliği kapsamında talimatlar hazırlayıp, bunları uygulayıp olası kazaları önleme amacıyla birşeyler yapmak istedik. sonra dedik ki madem biz bunları yapacağız zaten yapmak istiyoruz neden Ohsas belgemizi de almayalım? Ben bir kaç belgeyi hazırladım ama tabi ki altından kalkamam tek başıma. Ki zaten benim aldığım sertifika uzmanlık belgesi değil, eğitim sertifikası ama uluslararası belgelendirme kuruluşundan almış olduğum bir belge. Ohsas sistemini kurma aşamasında çalışanların bilgilendirilmesi için verilmesi gereken eğitimi C, B ya da A sınıfı iş sağlığı güvenliği uzmanı olan biri mi verebilir sadece, yoksa ben de iş yerinde çalışma arkadaşlarıma bu eğitimi verebilir miyim ?
    Bu arada cevaplarınız için çok teşekkürler..Bu kadar çabuk cevap verilebileceğini hiç düşünmemiştim , kaç gün sonra bakmışım :) sağolun tekrar

11. Fatih Özcan

ilk mesaj güncellenmiştir.

12. Onur Harmancı

Onur Harmancı CMNet Üyesi

bu sertifika programlarına mezun olmadan katılma imkanı varmıdır?

13. Fatih Özcan

Hayır Onur bey yok maalesef,

Emine Uğurel bunu beğendi.
  14. Tahsin Güngördü

Tahsin Güngördü CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

Gaziantep ve çevresinde yetkili iş güvenliği uzmanlığı kursu arayanlar DETAY AKADEMİ ile görüşebilirler.

Adres:
    Budak Mh. 10031 Sk. Yasem İş Merkezi Kat:2 No: 204-205 Şehitkamil / Gaziantep
    Tel:
    (342) 290 22 26 (Pbx)
    Faks:
    (342) 290 60 83
    E-Posta:
    bilgi@detayakademi.com.tr

İş Güvenliği Uzmanlığı Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği eğitim programlarına yapılacak başvurular

Arkadaşlar; Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim Merkezi (www.casgem.gov.tr) tarafından internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre; Bilindiği üzere“İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ İLE ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK” 15.08.2009 Tarih ve 27320 Sayı ile Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Eğitim Programlarıyla ilgili olarak...
  2. İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumları

Merhaba; İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimini verebilecek bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ekli listede yer almaktadır. Eğitim almak isteyen arkadaşlar istediği eğitim kurumunu seçebileceği gibi eğitim için Çasgem'e de gidebilir. İşlevsellik anlamında özel eğitim kurumları ya da Çasgem arasında bir fark yoktur. Eğitim sonunda herkes aynı haklara sahiptir ve aynı sınava girer....
  3. iş güvenliği uzmanlığı ?

Merhabalar. Ben iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılmak istiyorum. Şu an çevre mühendisiyim. İş güvenliği uzmanı olduğum zaman çevre mühendisi ünvanım ortadan kalkıyor mu? Yani iş güvenliği uzmanlığıyla ilgili iş bulamazsam çevre mühendisi olarak iş yapabilir miyim. Bazı kişiler yapamayacağımı söylediler. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
  4. ISG Uzmanlığı Eğitim

Arkadaşlar; Ekim 2012 iş güvenliği uzmanlığı sınavı öncesi eğitim kayıtlarımız başlamıştır www.ustadlar.com.tr iletisim@ustadlar.com.tr (0216)474 02 74 gsm ;(0507)474 61 53
  5. Iş güvenliği uzmanlığı stajı

Arkadaşlar merhaba; Mayıs Sınavı için hazırlanıyorum, kursa gidiyorum. Kurs sonu için 40 saatlik staj yapmam gerekiyormuş, staj yapan arkadaşlardan öneri almak isterim, nasıl bir yer seçilmeli ve neye dikkat edilmeli?