Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iş güvenliği ve çevre görevliliği

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Burak Dumlu tarafından paylaşıldı.

1. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Arkadaşlar çevre görevlisi olarak müşavirlik firmasında çalışmaktayım. bunun yanında c sınıfı iş güvenlikçisi olarak çalışabilir miyim?

2. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

evet. ama en fazla bir yerde..

3. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

ama şöyle bir durum var. Ben iş güvenliği sertifikasını kimya mühendisliği üzerine aldım farketmez mi?

4. Habibe Gözde Karayel

Habibe Gözde Karayel CMNet Üyesi

iş güvenliği uzmanlığı yapmak için hangi dalda uzmanlaştığınızın bir önemi yok. ama benim görüşüm insan yabancı olduğu bir alanda riskleri ne kadar net görebilir :rolleyes:

5. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

ben sigorta bazında sordum :D

6. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

sigortada sıkıntı olmuyor. priminiz iki taraftan da yatar. fakat gün sayısı 30 gündür her zaman..

7. gülay

gülay CMNet Üyesi

Bu çalıştığınız yerdeki mesai saatlerinize bağlı.Örneğin benim çalıştığım yer TAT tam zamanlı bir çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu var.Benim mesai saatim bu firma da doluyo başka bir yere isg uzmanı olarak danışman hizmeti veremem ama çalıştığım TAT için isg danışmanlığı yapabilirim.

8. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

evet. aynen öyle. sigorta değil de TAT'ların tam zamanlı çevre görevlisi çalıştırması sıkıntı.

9. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Anladım. Ayarlanabilir bence bu ;)

10. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

şu an çalıştığın yeri ayarlarsan her türlü :D

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

İşe giriş bildirgenizde ünvanınız ne olarak geçiyor? Çevre görevlisi ve ya isg uzmanı?

12. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

O kolay, işten çıkmakla tehtit ederim gerekirse onlarda beni kırmazlar. Umarım :D

13. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

14. gülay

gülay CMNet Üyesi

Çevre görevlisi olarak isg uzmanlığım yok henüz
    değişir miydi isg uzmanı olarak giriş yapsaydım

isg uzmanı olduğumda firma değiştiririm büyük ihtimal :)

15. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Evet en iyi yol bu görünüyor :)

16. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bildiğim kadarı ile ısg uzmanı olarak yazması gerekir yada çevre görevlisi sonuçta tek hakkınız var

17. Habibe Gözde Karayel

şuan çevre görevlisi olarak çalışıyorum TAT firmasında ama isg uzmanlığını yapıcam gene kendi firmamda bunu nasıl ayarlayabilirim? her 2 işi aynı anda yapamıyor muyuz?

18. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Bu işe bir çözüm bulunması gerek yoksa olmaz böyle

Habibe Gözde Karayel bunu beğendi.
  19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Arkadaşlar özetle olmuyor diye biliyorum ben de çok araştırdım sonuç bu. Ayrıca çevre görevlisi taslak yönetmeliğinde çevre görevlisinin başka iş yapamayacağı alenen yazıyor. O yönetmelik yürürlüğe girdiğinde zaten yapılamayacak, şu anda sgk girişi izin vermiyor

20. Habibe Gözde Karayel

ama bir şekilde ayarlanabilir diye düşünüyorum. çünkü kariyer.net gibi iş ilanı sayfalarının çoğunda aranan özellikler arasında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası ve çevre görevlisi belgesine sahip bireyler arıyorlar.

Iş güvenliği ve çevre görevliliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Iş güvenliği uzmanlığı vs çevre görevliliği

Her ne kadar ikisini de meslekdaşlarımız yapsa da iş güvenliği uzmanlığı ağır basıyor. - çg' nin kapsamı ig ye göre daha dar. - çg bir tesiste 1 yada 2 gün istihdam ediliyor ig uzmanı ise dakikalarla çalışıyor. - çg 2 yıldır içincdeyim piyasası 50-500 eskiden binler iki binler vardı giderek nesli tükeniyor. ig de ise fiyatlar aynı olmasına rağmen sürümden kazanılıyor. -osgb için 3...