• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş güvenliği ve çevre görevliliği

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar çevre görevlisi olarak müşavirlik firmasında çalışmaktayım. bunun yanında c sınıfı iş güvenlikçisi olarak çalışabilir miyim?

ama şöyle bir durum var. Ben iş güvenliği sertifikasını kimya mühendisliği üzerine aldım farketmez mi?

Bu çalıştığınız yerdeki mesai saatlerinize bağlı.Örneğin benim çalıştığım yer TAT tam zamanlı bir çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu var.Benim mesai saatim bu firma da doluyo başka bir yere isg uzmanı olarak danışman hizmeti veremem ama çalıştığım TAT için isg danışmanlığı yapabilirim.

@Gülay Kudret Birdal
evet. aynen öyle. sigorta değil de TAT'ların tam zamanlı çevre görevlisi çalıştırması sıkıntı.

@CMNet Okuru
Çevre görevlisi olarak isg uzmanlığım yok henüz
değişir miydi isg uzmanı olarak giriş yapsaydım

@Burak Bilen
isg uzmanı olduğumda firma değiştiririm büyük ihtimal :)

@CMNet Okuru
şuan çevre görevlisi olarak çalışıyorum TAT firmasında ama isg uzmanlığını yapıcam gene kendi firmamda bunu nasıl ayarlayabilirim? her 2 işi aynı anda yapamıyor muyuz?

Arkadaşlar özetle olmuyor diye biliyorum ben de çok araştırdım sonuç bu. Ayrıca çevre görevlisi taslak yönetmeliğinde çevre görevlisinin başka iş yapamayacağı alenen yazıyor. O yönetmelik yürürlüğe girdiğinde zaten yapılamayacak, şu anda sgk girişi izin vermiyor

ama bir şekilde ayarlanabilir diye düşünüyorum. çünkü kariyer.net gibi iş ilanı sayfalarının çoğunda aranan özellikler arasında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası ve çevre görevlisi belgesine sahip bireyler arıyorlar.