Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iş kazaları

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Taner Karacaylı tarafından paylaşıldı.

 1. Taner Karacaylı

  Taner Karacaylı CMNet Üyesi

  Basına Ve Kamuoyuna..

  Geçen hafta TBMM den ‘İş sağlığı ve güvenliği’ yasası geçmişti. Ve biz Derdimize derman mı ? Hayır değil. demiştik. Yetmedi, işveren yükümlülüğünü azaltan, kayıran düzenlemedir demiştik. Ve görüyoruz ki, yasa konuşuldukça dediğimiz gerçekler ortaya çıkmakta.

  Ve ülkemizde her gün 5 ile 8 arasında işçi hayatını kaybetmeye devam etmekte....Nedeni bizlerce de, yetkililerce de yeterince açık.. Nitekim yargılama süreçleri de, bilirkişi raporları da aynısını söylemekte.

  Bakın Eskişehir deki patlamaya, Davutpaşa nın kopyası gibi.

  İşverenlerin kar hırsı nedeniyle işçi güvenliğine dair önlemleri almaması. Yetkililerin ise yasal mevzuat hükümleri açık ve ortada iken denetim görevlerini yerine getirmemesi. Ve çıkarılan yasanın bu gerçekleri görmediğini düşünüyoruz.

  İşte bu nedenledir ki; İş kazası değil...Israrla cinayet demeye devam ediyoruz....

  ARTIK YETER..!

  Biz de söz bitti diyoruz artık. Vicdan sahibi, adalet duygusunu yitirmemiş herkes ‘bu vahşeti’ anlayarak davranmalı diyoruz. "iş cinayetlerine dur diyebilmek için vicdan ve adalet nöbetine" başladık.

  Ve biliyoruz ki; bizler ARTIK YETER ! demedikçe, canımızın yangınını ve öfkemizi görünür kılmadıkça, kimse kendiliğinden hareket etmiyor.

  Ve biz en çok canı yananlar, başka canlar yanmasın diye;

  Taksim/Galatasaray Meydanın da (01.Temmuz.2012) Pazar günü Saat: 13.00 de bir saatlik VİCDAN ve ADALET NÖBETİMİZİN 7.haftasındayız...

  Bu hafta, Tersanede hayatını kaybeden işçi kardeşlerimizin ailelerini dinliyoruz.

  İş cinayetlerinde Hayatını Kaybedenlerin Yakınları ve Yaralananlar

  kaynak
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Arkadaşlar kaynak konusunda hassas davranmanızı bekliyorum. Dökümanın asıl sahibi kimse ilgili yer kaynak olarak gösterilebilir. Alıntı yapmış bir yeri kaynak olarak gösteremezsiniz.
   
 3. Taner Karacaylı

  Taner Karacaylı CMNet Üyesi

iş kazaları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Bu sistem kazaları azaltacak

  Nissan, yüksek hızda arkadan çarpma kazalarını önleyen yeni bir teknoloji üretti. Nissan Motor Ltd. Şti. arkadan çarpma nedeniyle meydana gelen kazalara iki açıdan da yaklaşan ve yeni bir teknoloji olan "Öndeki Araca Çarpmayı Önleme Konsepti”ni sundu. Bu teknoloji, bir yandan sürücünün seyahat esnasında önünde seyreden araca çarpmasını önlemeye yardım ederken, aynı zamanda ani fren...
 2. Forklift kazaları

  Aşağıdaki adreslere girip kaza görüntülerini izleyebilirsiniz. 1)http://www.videodep10.com/forklif-kazasi.html 2)http://www.akilli.tv/video/180304/Forklift-Kazasi.aspx 3)http://www.akilli.tv/video/332868/Forklift-Kazasi.aspx 4)http://sec-kalite.com/index.php?topic=530.0
 3. İş kazaları

  İş kazalarından bazı örnekler..
 4. iş Kazaları

  Baş iş müfettişi Tevfik Paçacı tarafından hazırlanan sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 5. Iş kazaları :(

  Çalışanlara gösterilebilecek bir sunum:(