Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İş Sağlığı Döküman Bankası

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Mehmet Ali Ece tarafından paylaşıldı.

?

İş sağlığı açısından uygulamada sizce en çok sıkıntı duyulan konu hangisi?

1. Periyodik sağlık muayenelerinin yaptırılması (A.G,Odyo,Kan testi)

6,5%
  2. Ağır ve tehlikeli işler sağlık raporunun alınmadan işe başlanılması

12,0%
  3. İşyerindeki çalışma ve sosyal yaşam alanlarındaki koşulların olumsuzlukları

53,7%
  4. İş kazası bildirimleri

27,8%
  1. Mehmet Ali Ece

Mehmet Ali Ece CMNet Üyesi

Arkadaşlar bu bölümde işyeri sağlık biriminin ihtiyaç duyduğu iş sağlığı ile ilgili dökümantasyon desteği olacaktır.

Ekli Dosyalar:

isguza ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. Mehmet Ali Ece

Mehmet Ali Ece CMNet Üyesi

Ağır ve tehlikeli işler sınıfındaki bir şirketin personelinin 1/10 oranında sertifikalı ilkyardımcı bulundurması gerekmektedir.Örneğin 500 personeli olan firma da en az 50 tane ilk yardımcı olmasıgerekmektedir.Sertifikalı ilk yardımcı eğitimi sağlık bakanlığından sertifikalı ilk yardım eğiticisi tarafından verilir.Bu kişiler kamu çalışanı yada özel firmalar da olabilir.

Bu eğitimlerde kullanılan eğitim slaytları ekte verilmiştir.Yararlı olması dileğiyle.

Ekli Dosyalar:

Ümit Ant, nuryol, isguza ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  3. m.ozmen4810

m.ozmen4810 CMNet Üyesi

Teşekkür ederim çok güzel dökümanlar.

4. ikolbuken

ikolbuken CMNet Üyesi

güzel dokumanlar emeginiz içi n teşekküler

5. excalibur34

excalibur34 CMNet Üyesi

PaylaŞim İÇİn teŞekkÜrler...

6. Çağatay Özcan

Çağatay Özcan CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim..

7. Merve Özkul

Merve Özkul CMNet Üyesi

paylaştığınız dökümanlar için teşekkürler.emeğinize sağlık.

8. khanowner

khanowner CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Aşağıdaki sitede iş güvenlikçinin iş güvenliği ve iş sağlığı el kitabını gördüm.

Kolay gelsin.

9. revo

revo CMNet Üyesi

arkadaşlar isg kurul defteri hakkında bilgisi olan var mı?

10. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Normal bir kurul defteri.Bu defteri bir kırtasiyeden temin ettikten sonra ISG kurul toplantılarında alınan kararları ya sayfalara yazarsınız ya da şirketinizde kalite yönetim sistemi varsa ilgili toplantı tutanağınızı doldurup boş sayfalarına sırası ile yapıştırırsınız.Yapıştırırken yalnız noterin basmış olduğu mühürleri kapatmamaya özen gösterin.

11. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Kurul defteri sayfalarından taratıp siteye ekleyebilir misiniz? Farklı her sayfadan bir kopya fena olmaz..

12. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Arkadaşlar onaylı kurul defteri diye birşey yok..Tespit öneri defteri ile karıştırmayın..

ipek sağır bunu beğendi.
  13. Seçkin Veral

Seçkin Veral CMNet Üyesi

paylaşımlarınız için teşekkürler...

14. M. Hayri Cüneydi

Tespit ve öneri defteri ayrı kurul defteri ayrı.Her ikisi de noterden onaylı bizdekiler.

15. moonrose

moonrose Misafir

16. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Eskiden varmış galiba kurul defterinin onaylı olması durumu,artık öyle bir zorunluluk yok,zaten kurul katılımcıları imza attımı, yeterli olmakta,uygulanmadıgında da cezai işlem uygulanıyor.Noterlik bir durum gerekli değil.

17. M. Hayri Cüneydi

Valla ben ISG uzmanı olmadığım için ahkam kesmiş olmayayım.Ama bizim İSG uzmanımız hem tespit öneri defterini hem de kurul defterini noterden tasdik ettirdi.Bundan dolayı ben var olduğunu söylüyorum ama kanuni açıdan net bilgim yok.

18. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

İlginç, kurul ile ilgili yönetmelikte de geçmiyor,eğitimlerimdede uygulamalardada görmedim,duymadım.Tutanak yapılması yeterli olur.. saygılar..

19. Çağatay Özcan

Çağatay Özcan CMNet Üyesi

kurul defterinin onaylı olmasına gerek yok.sadece tespit ve öneri defterini onaylatırmalıyız..kurulda aldığımız kararları imzalattırdıktan sonra arşivlememiz yeterli olmaktadır.

20. tisg

tisg CMNet Üyesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ bölüm 2 madde 5 İşyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanının; onaylı deftere iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yazacağı tedbir ve önerilerin yerine getirilmesinden ve defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından işveren veya işveren vekili sorumludur. Onaylı defter; seri numaralı ve kendinden kopyalı olur ve Genel Müdürlüğe, işyerinin bağlı olduğu Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne veya notere her sayfası onaylattırılır. notere para vermeyin bölge müdürlüğüne gidin daha iyi bence.

Fatih Özcan bunu beğendi.
İş Sağlığı Döküman Bankası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Döküman

selam arkadaşlar herkese kolay gelsin. Ambalaj atıkları üzerine çalışıyorum. İlk ögretim okullarında çocuklara yönelik seminer verecegim bu konu ile elinde döküman bulunan cd slayt veya yardımcı siteler.Yardımcı olursanız çok sevinirim. herkese kolay gelsin iyi çalışmalar. ozgurtirink@hotmail.com adresinden de bana ulaşabilir dileyen arkadaşlar.
  2. Cevremuhendisleri.net döküman formatları

Değerli üyeler, Sitemize özel hazırlayacağınız özel dökümanlarda çalışmalarda ekte verilen döküman formatlarını kullanabilirsiniz. Dökümanı oluşturduktan sonra PDF yaparak yayınlamanızda faydalı olacaktır.
  3. OHSAS ile ilgili döküman bankası

Bu bölümde OHSAS (İş sağlığı ve güvenliği Yönetim Sistemleri) ile ilgili genel döküman paylaşımı yapılmaktadır.
  4. Tehlikeli atiklar (döküman)

merhaba arkadaşlar, Tehlikeli atıklar dersinde makale yazılacak.Benim konum ise ÖZEL ATIKLAR VE BERTARAFI ; Asbest atılar Boya atıkları filtre atıkları yağ atıklar çeşitli çözgenler sprey kutuları vb. gibi tehlikeli özel atık olarak değerlendirdiğiniz konularla ilgili eger elinizde döküman varsa paylasabilir misniz ?
  5. Doküman yönetimi

Fabrikadaki tüm dokümanlar bilgisayar ortamında tutuluyor ve yayınları buradan yapılıyor.Fakat kontrollü kopya dağıtımı imza karşılığı formla yapılmakta.Dağıtım ve yayın için sadece bilgisayar ortamına atıfta bulunarak bu imza karşılığı dağıtım olayını kaldırmak istiyorum.Bununla ilgili elinde örnek prosedür olan var mı.Böyle yapmamda bir sakınca olur mu.