• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş Sağlığı Döküman Bankası

İş sağlığı açısından uygulamada sizce en çok sıkıntı duyulan konu hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    108
@mehmet ali ece

Paylaşım için teşekkür ediyorum,

İşe Giriş Periyodik Muayene Formu veya
Ağır ve Tehlikeli işlerde Çalışanlar için İşe Giriş Periyodik Muayene Formu,

Bu form yönetmeliklerin ekinde de içeriği ile alakalı paylaşımlar var ve yönetmelik olması gerekenleri belirtmiş. buna istinaden kullanışlı bir tasarım oluşturdum ve 200 lük paketler halinde firmaların istifadesine sundum ve tasarladığımız bu form epey bir rağbet gördü.

200 adet matbaaların basmayacağı bir adet olduğundan dolayı firmalar çok memnun oluyorlar zira bir matbaaya gidipte bastırmak istediğinizde 1000 adetden aşağıya basmıyor ve bu da hem maliyet hem de fazlalık getiriyor firmalara.

Etik olmayacağından ve forumun amacının dışına kaçacağından ötürü firma ismi vermiyorum fakat isteyen olması durumunda niembe@gmail.com adresine taleplerini iletebilirler

genel-2.jpgyeni-2.jpg

İş Güvenliği Kurul Karar Defteri
İş Güvenliği Tespit ve Öneri Defteri

Bu defterlerin satışlarını yapıyorum ve inanın İş Güvenliği Kurul Karar Defterinin onaylatılması ile alakalı işin duayeni olan tecrübeli A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları, İş yeri Hekimleri ile epeyce bir istişare etme fırsatı buldum çünkü alan kişiler hep soruyorlardı ve bu işi bir sonuca bağlamak gerekti zira defterlerin tasarımını da buna göre yapmam gerekiyordu ve en sonunda vardığım sonuç şu oldu. "Onaylatılması ve her sayfanın da numaralı olması bir denetim veya mahkemelik bir durum olmasında durumunda güzel ve isabetli olur" illa onaylanması ile alakalı bir görüş olmadı ama anladığım şu oldu işin garanti olması açısından onaylanması yönünde görüşler ağır bastı ve buna istinaden defterlere onay sayfası ve numara ekledim.

Nihai karar tabiiki defteri kullanacak olan kişiye aittir ama onaylatılması zarar değil bilakis fayda getirecektir.Bundan dolayı da tavsiyem resmiyet arzedecek olan defterlerin onaylatılmasının sağlıklı olacağı yönündedir

Bilindiği üzere İş Sağlığı ve Güvenliği, iş yerinde işin yapılması ve yürütülmesi ile ilgili olarak oluşan tehlikelerden ve sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak ve daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak için yapılan sistematik ve bilimsel çalışmaların tümü olarak tanımlanabilir.

Bu konuda detaylı bilgi "İşletmelerde İş Sağlığı ve Güvenliği" adlı makalemizde mevcuttur.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden makalemize ulaşabilirsiniz.

http://
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .