Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iş sağliği ve güvenliği mi, o da ne?

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

1. Ben beğendim, güzel bir kaynak;)

Ekli Dosyalar:

2. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Faydalı ve aydınlatıcı bir eser olmuş, emeğine sağlık,
    Eser diyorum çünkü bir çok kaynaktan güncel alıntı ve iz bırakan bölümler var.
    Acaba , her hangi bir şekilde ölümlü iş kazası veya kaza sonucu hayatını kaybedenler arasında yarına yapacağım şu işi de bırakmadım diyen olmuş mudur?
    Deniz nedir bilmeden,
    Bin bir umut ile evinden çıkıp çocuklarına oyuncak alma sözü verip dönemeyen,
    Hayatında uçak yolculuğu yapmadan,
    Bir dost meclisinde terennüm etmeden ,
    Kendi üzerine yeni bir elbise dahi almadan boşluğa düşenler,
    Bütün umutlarını bırakıp gidenler o kadar çok ki,
    Ölümleri ve kazaları en aza indirmek el birliği ile doğru teşhisler yapmak ile mümkün olacaktır,
    Bu doğru teşhisleri sadece parayı düşünenler ile değil, bu işe gerçekten gönül verenler ile başarabiliriz,
    Kısacası örnekleri çoğaltmak mümkün,
    İnsanın var olduğu her yerde ölüm ve yaralanma kaçınılmazdır,
    İnsanın inisiyatifine bırakılan her yerde mutlaka bir sıkıntı ortaya çıkıyor ve zarar vermeden de kurtulmak zor.
    Bütün emniyet devreleri olmasına rağmen; insan doğru çalışan sisteme müdahale ederek yine bir olumsuzluk ortaya çıkarıyor.
    Niye bu makine az üretiyor diye hızı arttırılan makinenin içinden kopan kol koruma kapağını parçalamış ve operatöre çarpmıştı.Alın size canlı örnek.
    Tehlikenin kaynağı da insan,
    Riskin oluşmasını sağlayan da insan,
    Kazasız günler dilerim

Iş sağliği ve güvenliği mi, o da ne? konusuna benzer içeriklerimiz
    Didem Sipahier
  1. şantiyelerde iş sağlığı

http://www.satso.org.tr/SeminerIcerik.aspx?refno=46
  2. engin1502
  3. iş sağlığı eğitimleri

OHSAS 18001:2007 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi temel eğitimi ile OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi temel ve iç denetçi semineri arasında bir fark var mı? fark varsa bu farkın neler olduğunu öğrenebilir miyim?
  4. Mustafa Ünal
  5. iş sağlığı ve güvenliği

Arkadaşlar iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tehlike ve risk değerlendirme raporu hazırlamam gerekiyor.Örnek bir rapor paylaşırsanız sevinirm.Tesekkür.
  6. alya
  7. Iş sağlığı

merhaba arkadaşlar ben tat tesisinde hem çevre görevlisiyim ocaktan sonra isg ye de ben bakıcam da şimdiden düzeltmeleri yapmaya çalışıyorum yalnız bir konuda yardımınıza ihtiyacım var tesisimizde 4 işçi yatılı çalışıyor ve yatakhanede aksamları sigara içmemelerini söylememe rağmen içmeye devam ediyorlar ne yapmam gerekir bir yol gösterir misiniz