• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ölçümleri

ugurkavakli

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar herhangi bir yeterlilik belgesine sahip olmadan iş sağlığı ve güvenliği ölçümleri yapılabilir mi? Bakanlık bu konu ile ilgili herhangi bir akreditasyon belgesi istiyor mu?

Cevap: İş Sağlığı ve Güvenliği Ölçümleri

değerli arkadaşım ölçümleri sen kendinde yapabilirsin mesela uygun bir toz ölçümü için elinde cihaz varsa bunu cok pratıkte ölçersin. ama bakanlık akredite olmuş bı kurumdan olan ölçümlere daha önemli bakıo yani ona güvenio. bunun için bildiğim kadarıyla bi akreditasyon şartı aranmıo ama yinede akredite olmuş firmalara yaptırmanda fayda var güvenilirlik açısından denetime gelen müfettişler genelde türkakın amblemini görünce daha bi olumlu yaklaşıyolar. ben ortam toz ölçümünü kendim yaptım bir de akredite olan firmaya termal konfor ölçümleriyle beraber yaptırdım ama müfettiş benım sonuçları pek umursamadı.