Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İş Sağlığı ve Güvenliği Ölçümleri

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında ugurkavakli tarafından paylaşıldı.

1. ugurkavakli

ugurkavakli CMNet Üyesi

Arkadaşlar herhangi bir yeterlilik belgesine sahip olmadan iş sağlığı ve güvenliği ölçümleri yapılabilir mi? Bakanlık bu konu ile ilgili herhangi bir akreditasyon belgesi istiyor mu?

2. salih38

salih38 Misafir

Cevap: İş Sağlığı ve Güvenliği Ölçümleri

değerli arkadaşım ölçümleri sen kendinde yapabilirsin mesela uygun bir toz ölçümü için elinde cihaz varsa bunu cok pratıkte ölçersin. ama bakanlık akredite olmuş bı kurumdan olan ölçümlere daha önemli bakıo yani ona güvenio. bunun için bildiğim kadarıyla bi akreditasyon şartı aranmıo ama yinede akredite olmuş firmalara yaptırmanda fayda var güvenilirlik açısından denetime gelen müfettişler genelde türkakın amblemini görünce daha bi olumlu yaklaşıyolar. ben ortam toz ölçümünü kendim yaptım bir de akredite olan firmaya termal konfor ölçümleriyle beraber yaptırdım ama müfettiş benım sonuçları pek umursamadı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ölçümleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi

İlgili yönetmeliği bulamadım;işletme içi verilen eğitim dışında dışardan sertifikalı eğitim aldırma zorunluluğumuz var sanırım,nasıl bir yol izlenebilir?
  2. işçi Sağlığı ve iş Güvenliği

MEGEP tarafından hazırlanan işçi saülığı ve iş güvenliği adlı kitaba ekten ulaşabilirsiniz.
  3. iş sağlığı ve güvenliği

Arkadaşlar iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tehlike ve risk değerlendirme raporu hazırlamam gerekiyor.Örnek bir rapor paylaşırsanız sevinirm.Tesekkür.
  4. iş sağlığı ve güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği mevzuat kapsamında 50 çalışanı geçen bi işyerinin yükümlülükleri nelerdir çevre açısından
  5. iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

arkadaşlar merhaba, İş güvenliği uzmanlığı eğitimi veren kuruluşlardan önerebileceğiniz kurum var mı acaba? eğitiminden memnnun kalmayan arkadaşlarım vardı da. kurum ismi verilemicekse özelden de msj atılırsa sevinirim.