• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Isg eğitimi

Merhaba arkadaşlar benim İSG ile ilgili size bir sorum olacaktı.
İSG kursuna gidip belgesini almak için mezun olmak şartı var mı ? Ben 4.sınıf öğrencisiyim. 2.dönem alabiliriz gibi bir duyum aldım da ,sizlere de danışmak istedim ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ...

@Enise A.
ben de 4. sınıf öğrencisiyim... çok araştırdırm dediğin konuyu fakat mezuniyet belgesi olmadan olmuyor, en net bilgiyi almak için kursları aradım aynı şeyi söylediler...

Eğitimi almak için gerekmiyor yanlış bilmiyorsam. Sınava giremezseniz sınava girmek içinde 3 yıl hakkınız var.
Bazı eğitim firmaları mezuniyeti yakın olan kişileri eğitime kabul ettiğini duymuştum. Mümkünse yüz yüze de görüşün derim eğitim kurumlarıyla..

Eğitim veren firmalara denetime geldiklerinde ilk sorucakları şeylerden biri kursiyerlerin diploması oluyor. Yine de bazı kursların bu riski alıcaklarını düşünüyorum. Fatih Bey'inde dediği gibi yüzyüze görüşmekte fayda var.

@Fatih Özcan
fatih bey ben yüzyüze de görüştüm, dediğiniz gibi eğitim veriyorlar fakat sınava giremiyorum birdahaki sınav 23.05.2015 ( mayıs ) tarihinde olduğu için bu eğitim almamızın bir anlamı olmayacağı için kayıt olmak pek mantıklı olmadığı için 05.12.2015 ( aralık ) tarihindeki sınava hazırlanmak daha mantıklı geldi bana... sonuçta okul ve kurs birarada zor olur diye düşündüm

Arkadaşlar ilginize teşekkürler. Bugün okula duyuru asmışlardı kurs için ,kursu aradım görüştük. Onlar da dedi mezuniyet şartı varmış yani ya diploma yada mezuniyet belgesi şart. O yüzden mayıstaki sınava değil de ondan sonra ki sınav için hazırlanmak daha mantıklı olacak :)

Tahmin ettiğim gibi eğitim için yasal engel yok fakat sınava girmek problem olacak. Mezuniyetinizden sonraki bir sınava girmeniz gerekecek. Dediğiniz gibi kasmaya gerek yok bir sonraki eğitim ve sınava girin bilgilerinizde güncel olur.

Merhaba kübra hanım bende mayıs sınavı için iş sağlığı ve güvenliği kursuna gidicem bunun için bir çok kursla görüştüm, bana staj yapılacak yer için yardımcı olacaklarını söylediler ücretli veya ücretsiz, gittiğiniz yerle tekrar görüşmenizi tavsiye ederim

Merhabalar @Nergiz Öztürk , mesajınız için çok teşekkür ederim. Kurs bizim ayarlayacağımızı söyledi kayıt olurken; ücretli yapıldığını bile bilmiyordum çok teşekkür ederim :) tabii ben olsun da ücretsiz olsun Çorlu civarında olsa da çok güzel olur bakalım burada genel sordum detaylı bakacağım olmadı.

Kübra Hanım, Benim bildiğim ücreti staj yeri ayarlamak için kurs alıyor. size bi ücret ödeyeceklerini sanmıyorum. :)

:) teşekkür ederim Hamza Bey, insanlık hali Yanlışlık olmuş sanırım :) normal stajlarda da Ücret veren yerler oluyor ya ben de öyle sandım ama hiç öyle bir talebim olmadı iyi ki bu yanlış anlamanın üzerine :D