Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ISG eğitimleri

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında mmdindar tarafından paylaşıldı.

1. mmdindar

mmdindar CMNet Üyesi

Merhaba,
    ISG eğitimlerinin 4857 sayılı iş kanununun 77'inci maddesine verilmesi gerekiyor. Eğitim usulü yönetmelik 25426 da bilgiler var. Fakat periyodu ile ilgili bir yasa, tüzük, yönetmelik vb. bil bilgi var mı?

2. şükrü karaca

şükrü karaca CMNet Üyesi

osgb ler isg eğitimlerini yılda bir yeniliyorlar. ancak periyodu ile ilgili bende herhangi bir dayanak bulamadım.

3. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

çalışanlara verilecek isg eğitimlerinin hepsini c sınıfı uzmanı verebilir mi? sadece A sınıfı uzmanının vereceği eğitimler var mı?

4. Erol DALKILINÇ

Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

İş güvenliği uzmanlarının çalışma süreleri
    MADDE 10 – (1) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:
    a) Az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; ayda en az 12 saat, buna ilave olarak işçi başına ayda en az 5 dakika.
    b) Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; ayda en az 24 saat, buna ilave olarak işçi başına ayda en az 5 dakika.
    c) Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; ayda en az 36 saat, buna ilave olarak işçi başına ayda en az 10 dakika.
    (2) Az tehlikeli sınıfta yer alan 1000 ve daha fazla işçisi olan işyerlerinde her 1000 işçi için tam gün çalışacak en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirilir. İşçi sayısının 1000 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan işçi sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı ek olarak görevlendirilir.
    (3) Tehlikeli sınıfta yer alan 750 ve daha fazla işçisi olan işyerlerinde her 750 işçi için tam gün çalışacak en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirilir. İşçi sayısının 750 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan işçi sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı ek olarak görevlendirilir.
    (4) Çok tehlikeli sınıfta yer alan 500 ve daha fazla işçisi olan işyerlerinde her 500 işçi için tam gün çalışacak en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirilir. İşçi sayısının 500 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan işçi sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı ek olarak görevlendirilir.
    (5) İş güvenliği uzmanları sözleşmede belirtilen süre kadar işyerinde hizmet sunar. Birden fazla işyeri ile kısmi süreli iş sözleşmesi yapıldığı takdirde bu işyerleri arasında yolda geçen süreler haftalık kanuni çalışma süresinden düşülür.

5. Erol DALKILINÇ

Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

Az tehlikeli sınıfta yer alan C sınıfı
    Tehlikeli sınıfta yer alan B sınıfı
    Çok tehlikeli sınıfta yer alan A sınıfı
    bu gruplarda eğitim verebilirsiniz .

6. erdemyasar

erdemyasar CMNet Üyesi

İsg eğitimleriyle ilgili yönetmelikte periyodik olarak tekrarlanması gereklidir diye bilgiler var ama zaman olarak bir bilgi yoktur,periyodikten kasıt her yıl yenilenerek devam etmesidir,zaten eğitim programlarıda işletmede yıllık olarak hazırlanmaktadır..

ISG eğitimleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. iş sağlığı eğitimleri

OHSAS 18001:2007 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi temel eğitimi ile OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi temel ve iç denetçi semineri arasında bir fark var mı? fark varsa bu farkın neler olduğunu öğrenebilir miyim?
  2. Şantiye eğitimleri

daha önce şantiyede çalışacak personeller için çevre ile ilgili eğitim veren oldu mu? verdiğiniz eğitim içeriği nasıldı? bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
  3. ISO eğitimleri sertifika programları

Ben birinci sınıfa yeni geçtim TRAKYA - KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ (ISO) EĞİTİMLERİ - SERTİFİKA PROGRAMI adında bir etkinliğe katılmak istiyorum sizce daha erken mi ne zaman böyle etkinliklere katılmalıyım ve ne gibi kriterlere dikkat etmeliyim?
  4. işbaşı Eğitimleri

Merhaaba ''Şantiyeci'' arkadaşlar... aradım bulamadım.. bu alanda verdiğimiz işbaşi - toolbax eğitimlerinden, konularından bahsedelim özelliklede karşilaştiğimiz problem yaratan olaylardan... isg-c olarak isveren imalat isterken sizin kendi sorumluluk ve doğrularınızı savunma yönteminiz nedir??
  5. Çevre eğitimleri

Arkadaşlar merhabalar. Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmelik kapsamında aylık bazda verilmesi gereken bir eğitimden bahsediliyor.Bununla ilgili elinizdeki çalışmaları paylaşabilirseniz sevinirim. Herkese kolaylıklar diliyorum...