• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Isg kursu ile çevre görevlisi eğitiminin çakışması durumunda ne yapmalıyım?

S

Silinen üye 21884

merhaba. şimdi sizlere bi sorum olacaktı. lütfen beni cevapsız bırakmayın. :( ben yeni isg kursuna kayıt oldum ama eğitim sanırım eylül gibi olacak ekim e de aksayabilir. çevre gorevlisi belgesi için de bakanlığı aradığım tarihte bu belge için eğitimin eylül sonu ekim başı olacağını söylüyor kesin bir tarih vermemekle birlikte. eğer isg eğitimim ile çvre gorevlisi belgesi eğitimi denk gelirse ne olur?herhangi bir sorun olur mu? çevre gorevlisi belgesi için eğitim antalyada yaplıyor olması lazım ama ben isg için adana da gidiyorum. ne yapmam lazım. sizce isg den kayıt aldırmam gerek mi? inanın ne yapacağımı bilmiyorum bu konuda ve çok tecrübesizim bana yardımcı olunn ne olurrrr :( şimdiden çok teşekkr ediyorummmmm

bence panik yapmayın özge hanım :) isg kursunuzla konuyu görüşün bazı kurslar imza konusunu ayarladıklarını duydum ;) Emin olun çevre görevlisi eğitiminiz daha önemli.

bence olumlu sonuçlar bende isg kursuna gittim. gitmediğimiz günlere imza atıyorduk. hatta bazıları haftalarca gelmemiş imza atmış. Zaten yüzyüze eğitim başlamadan önce senkron dersler var. onuda çevre görevlisi eğitimde halledebilirsiniz.
Bu eğitime bende katılacam belgemi vize zamanı geliyor. Tarih konusunu merak ediyordum açıkcası

Gülşah hanımın dediği doğru yerinize imza attırırsınız. Sıkıntı yapmayın. Sonuçta isg için kendiniz çalışacaksınız. Kurs bir yere kadar faydalı oluyor. Panik yapacak bir durum yok.:)

Özge Hanım, İSG teorik eğitimlerinin %90'ına, pratik eğitimlerin ise tamamına katılım zorunluluğu bulunuyor. Diğer taraftan da Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak Çevre Görevlisi Eğitimine katılma zorunluluğu var. Bakanlık müfettişlerinin İSG eğitimlerini vermeye yetkili kurumları denetlediklerini de göz önüne alarak karar verin. Bence kurunuzu değiştirin, gerçeğe aykırı beyana gerek yok.

özge hanım; isg eğitimi önce 15 günlük uzaktan eğitimle başlıyor dersleri tamamlıyorsunuz. daha sonra yüz yüze eğitim başlıyor bunlarda da kursların devamsızlık yüzünden sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ayrıca %10 devamsızlık yapma hakkınızda var .çevre görevlisi eğitimi 3 gün sürüyordu bildiğim kadarıyla ikisinden de vazgecmeyin bence tarihlerinin çakışacağını pek sanmıyorum

özge hanım bende isg kursuna gidiyorum şimdi. çalıştığım için sıkıntı olur diye düşünüyordum konuştum. sorun olmaz denildi zaten 15 gün örgün eğitim yapılıyor onuda hallederiz denildi. anlayışla karşılıyorlar yani bence hiç vazgeçmeyin. ikisi ile de aynı anda ilerleyebilirsiniz.

@Olgaç Sürmelihindi
Olgaç Bey, kurum neden kursiyerini idare eder? Devam zorunluluğunu sağlayamadığı için. İdare edebilir mi? Evet. Yasal mı? Hayır. Bundan bahsediyorum. İtirazınız neye anlayamadım.

@Mert Erdoğan
Benim itiraz ettiğim bir durum yok. Anlatmak istediğim durum; ben veya bir başkası çalışırken isg kursumuz 3'te başlardı ve bende saat 6 da derse girerdim. Kurs buna herhangi bir itiraz etmedi ve anlayışla karşıladılar. Zaten isg eğitimi 15 gün sürüyor. Kurs biraz anlayışlı ve idare etmeli. Asıl önemli olan şu; insanlar birbirini idare edebilmeli.

%10 devamsızlık hakkınız var Özge Hanım.. Biraz yorulursunuz gel git yaparken ama hepsini bir arada yürütebilirsiniz..
Devamsızlık hakkınızdan kullanacağınız için olası bir Bakanlık denetiminde de sıkıntı yaşamazsınız, kursunuz ile de bir sıkıntı yaşamamış olursunuz..
Şimdiden her iki eğitimde de başarılar dilerim ;)

ÇSGB ve ÇŞB birbirinden habersiz hareket edeceklerini düşünmüyorum. Yani eğitimleri çakıştırma ihtimalleri olmaması lazım.

Eğer böyle durum olacak olursa gönül rahatlığıyla Çevre Görevlisi eğitimine katılabilirsiniz çünkü İş Güvenliği eğitim kursları gerekli kolaylığı sağlıyorlar. Mesela Eğitimin bitmesinin son günü tüm imza kağıtlarını dağıtıp imza attırmaları gibi..

Ben de aynı durumda kararsız kalmıştım her iki eğitimde de aynı anda olamayacağımı bakanlık denetlerse gibi :) Ama iş güvenliği eğitimine yazılmaya karar verdim.. Umarım sorun olmaz

İtiraflar bölümü gibi olmuş :) katılım zorunlu. Kurs yerleriniz usulsuzluk yapmış. Uygulamada o şekilde birilerinin yerine imza atma var gösterme vs olaylar tespit edilirse hem kursun belgeleri askıya alınır hemde belge almıssanız belgeniz iptal edilir. Bakanlık yetkililerinin bu tür forumları takip etiğini unutmayalım ihbar olarak alabilirler.