Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isg uzmanlığı ile ilgili

Konu, 'Diğer Sistemler' kısmında Tolga Kelesli tarafından paylaşıldı.

 1. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  Çevre mühendisi olarak inşaatlarda iş güvenliği uzmanı olarak çalışabilir miyim ?
   
 2. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

 3. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  fakat resmi gazetede inşaat mühendisleri ve yapı öğretmenleri görev alabilir diyor.ordaki yazanı yanlış yorumlamış ta olabilirim emin olmak istiyorum.siz inşaatlara bakabiliyor musunuz serkan bey ?
   
 4. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  İş Güvenliği uzmanlığı yapmıyorum ben. Santiyede çalışan tam zamanlı arkadaşım var
   
 5. Yusuf Özkır

  Yusuf Özkır CMNet Üyesi

  çevre mühendisliği tarafından bakıldığında iş güvenliği uzmanlığı yapabilirsin. hatta ve hatta çevre mühendisi olarak çalışırken bile iş güvenliği uzmanlığı yapabilirsin. ancak bana öyle geliyor ki buna inşaat kısmından cevap aramalısın kısıtlama o taraftan olabilir.
   
 6. alix

  alix CMNet Üyesi

  O durum şantiye şefleri ile ilgili bir mevzuat. C iseniz üzerinizde A sınıfı varsa katipten atama ile görev yapabilirsiniz. Sözleşme yapmadan da diğer pozisyonlarda olduğu gibi çalışabilirsiniz. Bu durumda katipten sözleşme yapamazsınız ve Sertifikanızı kullanmadığınız için üst sınıflara bakabilmek için gerekli süreyi dolduramazsınız
   
 7. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  Cevaplar için teşekkür ederim. Aslında sorumu şöyle sormam gerekirdi ;
  Biz ailecek ufak çapta müteahhitlik yapıyoruz. Bir çevre mühendisi olarak isg c sınıfı belgesini alsam , kendi inşaatlarımıza bakabilir miyim ?
   
 8. alix

  alix CMNet Üyesi

  Tolga Bey, iş yeri sizin ya da başkasının değişiklik arz etmez. Değişen sorunuza vereceğimiz cevap aynısı olacaktır. Yapabilirsiniz. Bunun içinde firmanızın yapısına faaliyet alanına ve tehlike sınıfına göre sorumlu veya sorumsuz sorumluluk anlayışıyla görev yapabilirsiniz.
   
  Tolga Kelesli bunu beğendi.
 9. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Yalnız c sınıfı uzman inşaatlara bakamaz. İnşaatlar çok tehlikeli sınıfta olduğu için b veya a sınıfı uzman gerektirir.
   
 10. alix

  alix CMNet Üyesi

  A sınıfı var ise bakabilir. A sınıfı yok ise çalışabilir ama yetkin değildir. Bu durumda işveren, uzman bulundurma yükümlülüğünü yerine getirmemiş olur. Firma organizasyonunda İş güvenliği sorumlusu olarak çalışabilir. Herhangi bir kaza durumunda işveren, şef müdür ustabası formen cezai sorumlulukları olduğu gibi İş güvenliği sorumlusunun da sorumluluğu doğar.
   
 11. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  Bugün İzmir de bir kursa gittim ve kayıt oldum.2015 temmuza kadar c sınıfları b sınıflarının yerine bakabiliyormuş. Ayrıca b sınıfı yetersizliğinden bu sürenin uzatılacağını düşünüyorlar.
  Cevaplar için çok teşekkür ediyorum.