• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

KPSS Isg ve çevre görevlisi belgeleri alımı

Havva Bağ Akın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
GEMAR Çevre Ölçüm ve Analiz İş Sağlığı ve Güvenliği Jeo. Mad. İnş. San. Ltd. Şti - Çevre Yüksek Mühendisi
Merhaba arkadaşlar. 2014 Çevre Mühendisi mezunu olarak bu belgeleri almak istiyorum. Nereden, nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum. Alan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Çevre görevlisi belgesini alman için şu an çevre görevlisi eğitimini beklemek zorundasın eğitim zorunlu oldu. ısg' ye ücretlerini ödeyip başvurduğunda aralık ayında bir sınavı var ona girip 70 ve üzeri puan aldıktan sonra alabilirsin cnm umarım yardımcı olabilmişimdir.

Merhaba çevre görevlisi belgesi en son haliyle çevre mühendisleri için eğitimle alınmakta tüçev ve bakanlığın sayfasını takip ederseniz eğitim tarihleri hakkındaki bilgileri edinebilirsiniz . isg için ise aralık ayı sınavı için kurs a kayıt yaptırırsanız kayıt tarihleri bitmeden

@Ekin Tunçel

Çevre Görevlisi belgesi alımı için, çevre mühendisleri için eğitim var sadece, sınav yok. Yönetmelikte yapılan değişiklik şöyle ki ;

6 Mayıs 2014,
ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“a) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.”

@Havva Bağ

isg içinse yıllda iki kere sınav yapılmakta, hem ÇSGB sayfasından, Ösym sınav takviminden sınavları takip edebilirsiniz, bugüne kadar aralık ve mayıs aylarında yapıldı hep. Gelecek sınav 27 Aralık 2014, başvurular 03-12 kasım tarihleri arasında. Onun öncesinde yetkilendirilmiş kurumlardan eğitimini tamamlaman lazım.

Evet sınav yok çevre görevlisinde sadece eğitime katılacağız. Onuda bekliyoruz bakalım ne zaman cıkacak acaba.

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba, mayıs 2014'teki isg sınavı tekrar değerlendirildi ve bu değerlendirilme neticesinde sınavdan 70 aldığım ortaya çıktı. Bundan sonraki prosedür nedir nerelere başvurmam gerekli, isg belgesini nasıl alıcam:)

Merhaba,
@cilgincevreci ,Ziraat Bankası Şubesine giderek kurumsal hesaba para yatırman gerekiyor. İş Güvenliği Uzmanlığı sınavını kazandığınızı belirterek işleminizi yapın. T.C. kimlik numaranızla 413 TL ödeyeceksiniz. Ondan sonra PTT ye giderek e-devlet şifresi alın ve internetten İSG Katip sistemine girip kaydınızı yaptırın. Artık ordaki belge numaranızla iş başvuruları yapabilirsiniz.