Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isıl işlem yağı atık kodu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

1. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

metal sanayinde ısıl işlemden kaynaklanan soğutma yağlarının atık kodu nedir bilen var mı

2. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Önce yağın tipini bilmem gerekiyor sanırım.

3. serdaralkan

serdaralkan CMNet Üyesi

Makina bakcılara bu listeyi gösterirsen onlar söyleyebilirler yada aldığınız yağın cinsine göre sende içeriğine göre bulabilirsin.

13 03
    Atık Yalıtım ve Isı İletim Yağları
    13 03 01*
    PCB’ler içeren yalıtım ya da ısı iletim yağları
    13 03 06*
    13 03 01 dışındaki mineral esaslı klor içeren yalıtım ve ısı iletim yağları
    13 03 07*
    Mineral esaslı klor içermeyen yalıtım ve ısı iletim yağları
    13 03 08*
    Sentetik yalıtım ve ısı iletim yağları
    13 03 09*
    Kolayca biyolojik olarak bozunabilir yalıtım ve ısı iletim yağları
    13 03 10*
    Diğer yalıtım ve ısı iletim yağları

Funda Saltık bunu beğendi.
Isıl işlem yağı atık kodu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atik envanteri için atık kodu belirleme

Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
  2. Isıl işlem uygulayan bir fabrikanın atık suyunun arıtılması hakkında yardım

Merahaba, çalıştığım firma çeliğe ısıl işlem uygulayarak şekil veren bir fabrikanın proses suyunu arıtıcak, bu arıtımda nasıl bir işlem uygulayacağımız hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar. Bilgi acil gerekmektedir, Şimdiden teşekkürler...
  3. ısıl işlem uygulayan bir fabrikanın atık suyunun arıtılması hakkında yardım

Merahaba, çalıştığım firma çeliğe ısıl işlem uygulayarak şekil veren bir fabrikanın proses suyunu arıtıcak, bu arıtımda nasıl bir işlem uygulayacağımız hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar. Bilgi acil gerekmektedir, Şimdiden teşekkürler...
  4. Bor yağı atık kodu

Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Bor yağının atık kodu için hangisi daha uygundur? 12 01 "Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Atıklar " 12 01 12* Kullanılmış (mum) parafin ve yağlar ya da 13 05 Yağ/Su Ayırıcısı İçerikleri 13 05 07*...
  5. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.