Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İskelede Uygunsuzluklar

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Arkadaşlar resimdeki 6 uygunsuzluk nelerdir?
    Herkesin katılımını bekliyorum..

iskele.jpg

2. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

emniyet kemerinin sağlam yere bağlanmaması, merdivenin uzunluğu olabilir mi,iskelenin boyu yüksek,resim çok küçük görebildiklerimi yazdım.... konuda acemiyim henüz :

3. sefikisler

sefikisler CMNet Üyesi

iskele platformu tam değil veiskele merdiveninin iskele üzerine bağlantısı yok. 2 katı aşan iskelelerde iskelenin yapıya montajlanması gerekli.

4. sefikisler

sefikisler CMNet Üyesi

emniyet kemeri uygun olarak giyilmemiş, bacaklardan sarması gerekmekte.

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Cevap anahtarını yayınlarım bir müddet sonra. Cevaplarıbildiğim için ben yorum yapmıyorum :)

6. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

- İşçi emniyet kemerini düzgün giymemiş
    - İskele ara bağlantı elemanları eksik
    - İskele çalışma alanının ara korkuluğu eksik
    - İskele çalışma bölgesinde bulunan platformlar arasında boşluk var
    - Çıkış yapılan merdivenin korkuluğu bulunmamakta ve iskeleye geçiş noktasında merdiven boyu yetersiz kalmaktadır burdan iskeleye geçişler tehlikelidir ayrıca merdivenin belli bir yatay açıda olması ve iskele içerisinde bulunması daha sağlıklı olur
    - İskele çalışma alanında işçinin emniyet kemerini bağlayabileceği iskeleden bağımsız yaşam hattı yoktur
    - İskele çalışma alanının malzeme düşmesine karşı tekmeliği yoktur

Unuttuğum veya resmin küçüklüğünden algılayamadığım başka birşey var mı bilmem ama yukarıda yazdıklarım haricinde sabitlenmesi gerekiyorsa iskelenin duvara sabitlenmesi, topraklamasının olması, kontrol etiketinin olması, iskele ayağının bastığı zeminin özelliği gibi kriterlerede bakılmalı

Sizin tespit ettiğiniz eksiklikleriniz nedir merak ettim :)

Saygılar...

Kenan Atalar ve Tuğba Coşkun bunu beğendi.