Iski atıksuların kanalizasyona deşarj yönetmeliği 2013

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında gencerakif tarafından paylaşıldı.

  1. gencerakif

    gencerakif CMNet Üyesi

    İski Atıksuların Kanalizasyona Deşarj Yönetmeliği 2013
     

    Ekli Dosyalar:

    • Beğen Beğen x 1
  2. CMNet Okuru

    CMNet Okuru Misafir

    Teşekkürler M. Akifcim :)
     
  3. Gül Can

    Gül Can Çaykur Sevdalısı

    Arkadaşlar, sizlere sormak istediğim bir konu var. İSU (İzmit Su) Kanalizasyon deşarj yönetmeliği Madde 19 a bakar mısınız? Acaba doğru mu anladım bu maddede diğer parametreler sağlanmak şartı ile KOİ 4000 in altında ise ön işleme gerek yok mu demek istiyor? Bir geri dönüşüm tesisimin KOİ si bu civarda çıkıyor, diğer parametrelerde sıkıntı yok.


    Arıtma ve Ön Arıtma Kapsamı

    Madde 19. (1) Madde 17 ( a ) kanalizasyon şebekesinden faydalanan, Madde 17 ( c ), alıcı ortama deşarj yapan tüm “kirletici kaynaklar” için geçerlidir. İSU, atıksu debisi Q<(50m3 / gün)‘den aynı zamanda KOİ konsantrasyonu 4000mg / L’den az olan ve konvansiyonel parametreler açısından (AKM,Top-N,Top-P,Yağ-Gres,Yüzey aktif maddeler) madde 17’de verilen ölçütleri sağlayan endüstriyel atıksu kaynaklarından ön arıtma şartı aramaz.
     
  4. CMNet Okuru

    CMNet Okuru Misafir

    Kanalizasyona deşarj edilen veya alıcı ortama verilen atıksuyunuzun debisi 50m3'den düşük olması, KOİ 4000mg/l 'den az ve konvansiyonel parametreler açısından (AKM,Top-N,Top-P,Yağ-Gres,Yüzey aktif maddeler) madde 17’de verilen ölçütleri sağlıyorsanız arıtma olmadan da kanalizasyona verebilirsiniz demektir. Madde 17 ( c ), alıcı ortama deşarj yapan ibaresi bana saçma geldi o_O yada iyice bakmak lazım yönetmeliğe
     
  5. Gül Can

    Gül Can Çaykur Sevdalısı

    Hımmm, evet Zeynep Hanım çok teşekkür ederim..;) Benim de kafamda tam net bir şey oluşmadı da o yüzden.
     

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...