Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İSKİ kimya labovatuarı

Konu, 'Staj İmkanları' kısmında Mücahit Topdaş tarafından paylaşıldı.

1. Mücahit Topdaş

Mücahit Topdaş CMNet Üyesi

Stajımı konu başlığında belirttiğim yerde yapacağım.
    Nedir ne değildir?
    Önerileriniz,görüşleriniz ve tavsiyeleriniz...

2. Sadık Güven

Sadık Güven CMNet Üyesi

İSKİ derken, atıksu arıtma daire başkanlığı laboratuvarında mı, yoksa bir arıtma tesisisinin laboratuvarında mı?

3. Mücahit Topdaş

4. Sadık Güven

Sadık Güven CMNet Üyesi

Yani anladığım kadarıyla yeni laboratuvarlarda. Atıksu laboratuvarları Feriköy'deyken bende stajlarımdan birini orada yapmıştım. İnanılmaz faydalı bir staj olur kannatindeyim. Pratikte bütün analizleri öğrenebileceğin bir yer. Ben özellikle KOİ, BOİ deneylerini tüm mantığıyla orada öğrenmiştim. Tabi şu anda çok daha ileri teknoloji donanımı mevcuttur diye tahmin ediyorum. Tabi burda şahsına düşen, tüm laboratuvar çalışanlarının tabiri caizse eteklerine yapışarak stajının mümkün olduğunca verimli geçmesini sağlamak. Şimdiden iyi stajlar.

Mücahit Topdaş bunu beğendi.
  5. Mücahit Topdaş

Düşünceler fikirler,özellikle deneyimler çok faydalı olacaktır.
    Teşekkür ederim..

İSKİ kimya labovatuarı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İSKİ nin istemiş olduğu DEBİMETRE

merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi İSKİ'nin ATIKSULARIN KANALİZASYONA DEŞARJ YÖNETMELİĞİNDE debileri 50 m3 üstünde olanlar için debimetre istiyorlar . birde numune alma cihazı istiyorlar ve bu numune alma cihazının olduğu bağlantı noktasında rögar içine debimetre/SAYAÇ istiyorlar. acaba bir fikri olan varmı?* Öneri - Bilgi - tavsiye edebileceği firma vs.. ŞİMDİDEN...
  2. Iski nin aab faturası

evet arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi İSKİ AAB faturası kesmiş fakat bunun tam, ayrıntılı olarak tüm katsayları vs.. bilen arkadaş varmı? varsa paylaşırsa sevirim, İSKİyi aradım bilgi işlem bilir dedi anlamadım gitti, yardıma ihtiyacım var tam ve detaylı olarak bu AAB faturasının kesimi bilen varsa paylaşırsa sevirim, teşekkürler,
  3. Bulanıklık analiz yöntemi [iski]

1.0. AMAÇ VE KAPSAM Bu belge SKKM laboratuarında bulunan 918, 919, 920 demirbaş numaralı Bulanıklık cihazları ile, su örneklerinde Nephelometric Yöntemle yapılacak Bulanıklık Analizini açıklamaktadır. 2.0. YÖNTEM 2.1. YÖNTEMİN ESASI VE PRENSİBİ Nephelometric Yöntem; belirli bir yönde dağılan ışık yoğunluğu esas alınarak belirlenir. Bunun için belirli şartlar altında numunedeki ışık dağılım...
  4. Ph analiz yöntemi [iski]

1.0. AMAÇ VE KAPSAM Bu belge SKKM laboratuarında bulunan 550, 939, 940, 941,942, demirbaş numaralı pH cihazları ile su örneklerinde Potansiyometrik Yöntemle yapılacak pH Analizini açıklamaktadır. 2.0. YÖNTEM 2.1. YÖNTEMİN ESASI VE PRENSİBİ Standart pH hidrojen elektrotu ve referans elektrottan oluşan kombine pH elektrotu kullanarak potansiyometrik ölçüm ile hidrojen iyonlarının aktivitesinin...
  5. Iski denetim

Arkadaşlar 7 yıl eski işyerimde baktım. 5 yılda şu an çalıştığım işyerinde fabrikanın atıksu arıtma tesisine bakmaktayım. 12 yıl boyunca hiç bir zaman İSKİ'nin 17.30'da denetlemeye geldiğini görmemiştim. geçende geldiler. kendilerinide yanlış anlamaya mahal vermemek için sormadım. akşam mesai hangi saatlerde diye. akşam İSKİ'nin saha denetim çalışma mesaisi hangi saatler arasında bileniniz var mı?