• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Işletme belgesi alınması yürürlükten kalktı

Eylül Terzi

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 10 Şubat 2013 tarihli ve 28555 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İşletme Belgesi Hakkında Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik” ile, 4.12.2009 tarihli ve 27422 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “İşletme Belgesi Hakkında Yönetmelik” yürürlükten kaldırılmıştır. GFB Başvuru yapıcağım tesis için işletme belgesi için il müdürlüğü ile görüştüm ve işletme belgesi yerine gerekli kanunu yazarak bi taahhüütname hazırlayıp onu yüklememi söylediler.İl müdürlükleri ise bu konu ile ilgili görüş soracaklarını söylediler. Bilginize.

taahhütnamenin kapsamı nedir?

yönetmelik kaldırılınca işletme belgesi mi alınmayacak?

@Eylül Terzi

@Şeyma HUYUT

sorumu şu şekilde değiştirsem daha iyi olacak :) eğer işletme belgesi alınmayacaksa - ki çok mantıklı- neyin taahhüdü verilecek ?

Arkadaşlar il müdürlüğünün bana söylediği gibi işletme belgesinin yürürlükten kalktığına dair yazıyı hazırlayıp GFB başvurusunda sisteme yükledim fakat kabul etmediler. İşletme belgesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden bu kanunun kalktığıyla ilgili yazı istediler. yani dedikleri hep değişiyo. Eğer başvuruda bulunacaksanız vakit kaybetmeden bu yazı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne dilekçe ile başvurun ve sık sık takip edin çünkü onlarda biz yazı veremeyiz diyebiliyolar. Üzerinde uğraşacağımız bi konu oldu bu. Bilginize.

@Eylül Terzi
Merhaba;

Yönetmeliklerin kaldırılması yine yayınlanan bir yönetmelik ile olur. İşletme Belgesi Hakkında Yönetmelik 10 Şubat 2013 tarihli 28555 sayılı Resmi Gazete ile yürürlükten kaldırılmıştır. İlgili yönetmeliği bile sisteme yüklemek bence yeterli ama siz yine de Müdürlükten görüş alın...

il çevreler acaba ne yaptıklarını biliyor mu? okudukça sinirleniyorum böyle şeyleri. milleti böyle basit şeyler için uğraştırıyorlar da uğraştırıyorlar. insanların mesaisinden çalıyorlar. yav arkadaş kalkmış işte, yönetmeliği yayınlandı bunun millete zulmetmeye ne gerek var.

madencilik faaliyetleri imar mevzuatından muaf. benden de muafiyetle ilgili taahhütname filan istemişlerdi. yahu zaten devlet bunu muaf tutmuş. mevzuatta geçiyor. sen bilmiyorsan mevzuatı ben ne yapabilirim. al sana mevzuattaki yerini göstereyim. yok taahhütname isteriz.

kişisel tecrübemdir, bir kişi sizden sürekli taahhütname isteyip duruyorsa o kişi ne yaptığını bilmiyordur ve konusuna da hakim değildir...

@irem ezgi kahraman
Ben geçen günlerde muaf olunduğuna dair bir yazı aldım Kocaeli SGK çalışanlarından..hayret, öyle risk analizinden falan da behsetmediler :S

İl Müdürlüğüne yönetmelikle gittim fakat bana mutlaka gerekli birimden yasa ile işletme belgesi alımının kalktığına dair bilgilendirme yazısı getirip sisteme yükleyin, Eğer il müdürlüğü vermezse bakanlığa bu yasanın kalktığına dair dilekçe yazın yazın bizi bu konuda bilgilendirsinler dediler yönetmelik yayınlamakla zaten bilgilendirilme yapılıyor ki artık şirketlerden topladığımız evraklar yaptığımız onca çalışmalardan sonra bide yönetmelik değiştiğine dair yazılar yüzünden iş peşinde koşucaz.