Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işletmede çalışan çevre mühendisleri

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Bir fabrikada çalışan çevre mühendisinin rutin olarak çalışma şeklini anlatırmısınız?
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Fabrikadaki görevi ne olacak?
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Genel olarak arıtma sisteminin kontrol edilmesi ve iş güvenliği üzerine sorum.Neler yapılıp,nelere dikkat edilmelidir?
   
 4. A. Halil Ünal

  A. Halil Ünal CMNet Üyesi

  Cevabı buraya sığmayacak kadar uzun bu sorunun ..
   
 5. kerimdede

  kerimdede CMNet Üyesi

  çalışacağı fabrikanın hangi sektörede faaliyet gösterdiği ile ilgili olarak çeşitli yollar belirlenebilir.. ama iş güvenliği zaten başlı başına bir mühendis işidir yazıkki türkiyede çevre mühendislerinden birinci istenilen özelliklerden birisidir iş güvenliği 2 işi bir arada çıkartmak için o yüzden sektör de verirsen daha açıklayıcı bilgiler verilebilir. am genel olarak
  atık yönetimi çevre yönetimi iş güvenliği konuları ve bürokrasi şeklinde çok geniş bir açıdan bakılabilir diye düşünüyorum..
   
 6. olcums

  olcums CMNet Üyesi

  Çevre Mühendisliğinin çalışma alanı çok geniştir. Fabrikalarda çevre mühendisleri atıkların geri dönüşümü oluşan atıkların bertaraf edilmesi atık formlarının hazırlanması çevre ve iş sağlığı eğitimleri deşarj emisyon çed gibi arıtma gibi birçok konularda fabrikalara firmalara danışmanlık edebilir. O yüzden çevre mühendisliği çok yönlü bir meslektir. Şu anda Türkiye de birçok Lisanslı geri dönüşüm ve toplama ayırma ve geri kazanım firmaları bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaktadır ve bu firmalarda çevre mühendisleri istihdam edilmektedir.
   
 7. ecehan

  ecehan CMNet Üyesi

  3 yıl plastik geri dönüşüm fabrikasında çalıştım. işten ayrılmak zorunda kaldım. başlarda bir bayanın fabrika ortamında çalışmasının çok zor olacağı söylemlerini duymazdan geldim. şu anda yeni işimde 4.günüm. ofis ortamı,ÇED raporları,izinler için kurumlarla görüşme... fabrikayı çok özlüyorum :) sektör belirtmediğiniz için ayrıntılı bilgi alamamışsınız. ama genel olarak her fabrikada iş sağlığı güvenliğinden sorumlu olacak-işçilerle muhatap olacak ve çok yorulacaksınızdır. çok da keyif alacaksınız. İyi çalışmalar :)
   
işletmede çalışan çevre mühendisleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. bursada çalışan çevre mühendisleri

  bursada çalışan çevre mühendisi arkadaşlar; şehrimizde tanıdığımız birbirimize destek olabileceğimiz arkadaşlarımızı tanıyormuyuz ?
 2. Tat tesislerinde çalışan çevre mühendisleri

  Arkadaşlar tat tesislerinde çalışan çevre mühendislerinin işe girişlerini bakanlığa veya il müdürlüğüne bildirim yapma zorunlulukları var mı? Yönetmelikleri okudum fakat böle bir madde dikkatimi çekmedi ??
 3. Belediyede çalışan çevre mühendisleri

  Arkadaşlar çevre mühendisi belediyede ne iş yapar? Yani genelde büro işi mi yoksa arazi ve laboratuvar işleri our mu?
 4. Devlette calisan cevre mühendisleri

  Kpss ye çalışalım atanalım diyoruzda atandıgımızda ne gibi işler yapıcaz,pasif masa başı işlermi yoksa yogun sahada geçen dinamik işler mi?
 5. Türkiye çevre mühendisleri ve aktif çevre mühendisleri ortak basın bildirisi

  Değerli Meslektaşlarımız, Odamız seçimleri için çıktığımız yolda desteklerinizi bekliyoruz.. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Seçimine Katılacağımız Yönetim Kurulu Listemiz: ASİL 1- Erhan ER 2- Ramazan GÜRLEYEN 3- Rahşan ULUS 4- Mustafa PEKÇETİN 5- Serhan MADEN 6- Mustafa GÜLÇEK 7- Ersin KARAHASANOĞLU YEDEK 1- Ufuk IŞIK 2- Yusuf ÇAKILKAYA 3- Sadettin ŞAHİN 4- Mustafa YANMIŞ 5- Fatih...