Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iso 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardının Otomotiv Yan Sanayiine Uygulanması

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

1. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Amerika ve Avrupa ülkelerindeki endüstriyel kuruluşlar, artan kamuoyu baskısı ile, çevre üzerinde yarattıkları
    etkilerin tüketiciler tarafından dikkate alındığının farkına varmışlardır. Dolayısıyla, gelişmiş ve gelişen ülkelerde endüstriyel
    kuruluşlar sürdürülebilir gelişme kapsamında, kendi çevre yönetim sistemlerini kurmaya başlamışlardır.
    ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi (ÇYS) Standartları, işletmelerin uygulamakta olduğu faaliyetlerin potansiyel çevre
    etkilerini kontrol altına alabilmeleri için gerekli yapıyı sağlayan bir standartlar serisidir. Bu standartlar serisi, kirliliği
    azaltarak, atık ürünleri kontrollü bir şekilde geri kazanarak, enerji ve kaynak tüketiminin azaltılmasını sağlayarak
    üretim maliyetlerinin düşürülmesine neden olmakta ve çevreye duyarlı ürünler pazarına girebilme fırsatı yaratmaktadırlar.
    Her ne kadar ISO standartlarına uyum gönüllülük esasına bağlı ise de yaygın olarak kabul görmüş olması ve
    ticari öncelikler bu uygulamayı zorunlu hale getirmiştir. Devamı ekteki dosyada....

İYİ ÇALIŞMALAR

Ekli Dosyalar:

2. m.ozmen4810

m.ozmen4810 CMNet Üyesi

Murat Bey teşekkür ederim.

3. Feryalg

Feryalg Misafir

Merhaba Murat,

Amerikada ISO 14001 uygulamasi yaygin degil, keske olsaydi...

Iso 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardının Otomotiv Yan Sanayiine Uygulanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TS-EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDI EĞİTİM KİTAPÇIĞI “ÇEVRE DEĞERLİDİR, TIPKI SİZİN GİBİ” Ocak 2009 - Manisa Hazırlayan ve Sunan : O.Vehbi UÇAL- Makine Mühendisi Eğitim Uzmanı EĞİTİM HEDEFİ “TS EN ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ” , ÇEVRE ve ÇEVRE KORUNMASI ÜZERİNDE DURULACAK, ISO 14001 ÇYS. STANDARDI TANITILACAK, ÇEVRE, ÇEVRE...
  2. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Çevre Yönetim Sistemi Genel yönetim sisteminin; çevre politikasının geliştirilmesi, uygulanması, başarıya ulaştırılması, gözden geçirilmesi ve idamesi amacını güden, kuruluş yapısı, planlama faaliyetleri, sorumluluklar, uygulamalar, usuller, işlemleri de içine alan parçasıdır... sunum halindedir..
  3. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Bilgilendirme Eğitimi

Değerli grup üyeleri, Grubumuzu kurma amaçlarından biri olan çevre mühendislerinin değerlerine sahip çıkma ve sürekli gelişim çerçevesi içinde grup üyelerimizin kariyer gelişimine katkıda bulunak istedik, bu amaçla grup üyelerimiz için eğitimler planlamaktayız. Bu amaçla değerli grup üyemiz ayrıca gönüllü eğiticilerimizden sn. Zeynep Akgün ve kıdemli bir baş denetçi meslektaşımız siz...
  4. Iso 14001 Çevre yönetim sistemi başdenetçi eğitimi

ISO 14001 : 2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BAŞDENETÇİLİK EĞİTİMİ TARİH : 18-22 OCAK 2012 YER : ANKARA AKREDİTASYON : RABQSA EĞİTİM DİLİ : Türkçe EĞİTİMCİLER : Eğitim, RAQSA onaylı Baş Denetçi tarafından verilecektir. SÜRE : 5 gün ÜCRET: 700,00 TL+KDV (Öğle yemeği ve ikramlar ile eğitim dokümanları dahildir.) Katılım için...
  5. ISO 14001 Çevre yönetim sistemi eğitimi

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ HAKKINDA DOKÜMANLAR