Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iso 14001 çevre yönetim sistemi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Mustafa Şen tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Şen

Mustafa Şen CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar;

TSE' nin düzenlediği ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimine katılmayı düşünüyorum. Katılan veya bilgisi olan arkadaşlar var ise öneride bulunabilir mi? Sertifikayı nasıl değerlendirebiliriz? Bu eğitim alınmalı mı?

2. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Mustafa Bey, Kurumsal firmalarda çalışmayı düşünüyorsanız 14001 kesinlikle almanız gereken belgelerden birisidir diye düşünüyorum. Son dönemlerde büyük çaplı üretim tesisleri ve fabrikaların baktıkları önemli belgelerden birisi haline geldi.Ben LRQI ın 14001 eğitimine katılmıştım, faydalı bir eğitimdi.İmkanınız varsa İç denetçi belgesini de almanızı öneririm.

Mustafa Şen bunu beğendi.
  3. Mustafa Şen

Mustafa Şen CMNet Üyesi

Paylaşımınız için teşekkürler Seda Hanım. İç denetçi derken iç tetkik eğitimi var, iç tetkik eğitiminin sonunda alınan belgeyi kastediyorsunuz zannedersem? Yoksa farklı mıdır?

4. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Rica Ederim Mustafa Bey, evet iç tetkik eğitimi sonucunda alınan belgeyi kastediyorum.

5. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

ISO 14001 çys kurmak istiyoruz. Bu sistem kurulurken danışmanlık yapacak tavsiye edeceğiniz bir firma var mı

6. cilgincevreci

7. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

@Seda Özsoy ben kurumsal bir şirkette kaliteci olarak çalışıyorum. ISO'lara ihtiyacım olur mu?

8. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

kaliteciysen kesinlikle var

9. cilgincevreci

Arkadaşlar firmalardan belgelendirme için teklif aldım ama arada çok uçurumlar var, birisi 2 bin lira teklif ederken diğeri 25 bin lira teklif yapıyor. Bunun asıl ederi ne kadardır?

10. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

11. cilgincevreci

@hersanlioglu belgelendirme yapacak kuruluşun Türkak tarafından akreditasyon yapılmasının bir önemi var mı? Sonuçta işletmemizin bazı ihalelere katılması bu belgeye bağlı olacak.

12. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

13. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

TSE den alın derim

14. görkem özçelik

görkem özçelik CMNet Üyesi

Arkadaşlar ben çevre mühendisliği mezunuyum .Enerji üzerine yüksek lisans yapıyorum benim ıso belgelerim var fakat benim alt dönem arkadaşlarımın yok ve benim aldığım kuruluş eğitim veremeyeceklerini söylediler. Öğrenciye Çanakkalede bu ISO belgelerini verebilecek kuruluşlar biliyormusunuz :)

15. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

Topluluklar veya odalar yapabilir araştırın fakat bu ISO Belgelendirmeleri TS veya bazı kuruluşlar yapıyor mezun olduktan sonra atıyorum A firmaına ıso 14001-9001 ohsas18001 alınacağı zaman cok farklı egıtım ve dokümantasyon calısmaları oluyor

16. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

@cilgincevreci

buradan inceleyin isterseniz. Kalitest Belgelendirme

bizim çalıştığımız firma hem danışmanlık hemde belge verebiliyorlar. oldukça iyiler bu konuda. isterseniz yetkili kişinin numarasını paylaşabilirim.

Yasemin Karadiş bunu beğendi.
  17. cilgincevreci

çok mutlu olurum eğer numarasını paylaşırsanız @Abdulkerim Doğam