Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iso 14001 çys başvurusu hakkında

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

1. katıger

katıger CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;

Tesisimize iso 14001 kurmak için çalışmalara başladık. öncelikli olarak TSE'nin vermiş olduğu eğitimlere katıldık. sonrasında TSE'den standartı satın aldık ve standartın maddelerine göre dökümanlarımızı oluşturmaya başladık. bundan sonra ne yapmamız gerekli? dökümanlarımızı doldurup tse'ye başvururken ne gibi bir yol izlemeliyiz?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Dökümanlarını ve saha uygulamalarınızı oluşturduktan sonra SGS, Bureau Veritas gibi firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Bizim belgelendirme hizmetlerimizi SGS firması bakıyor örneğin. Bu firmalar TSE ye bizim adımıza başvuru yapıyor olabilir bundan tam emin değilim..

3. okko

okko CMNet Üyesi

TSE' de Burau Veritas gibi akredite olmuş belgelendirme kuruluşudur. Yani SGS ya da akredite olmuş başka bir kuruluş sizin adınıza TSE ' ye başvurmaz. TSE kendi belgesini verir SGS, Bureau Verites, TüvSüd gibi 14001 sistem belgelendirme konusunda akredite olmuş kuruluşlar kendi belgelerini verirler. Kısacası TSE'den alınma zorunluluğu yoktu TS belgelerinin dışındaki diğer belgelerin.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  4. Ali Rıza

Ali Rıza CMNet Üyesi

TSE nin denetlemeleri diğer firmalar göre daha zorlu geçiyor. TSE den almak şirket için daha faydalı ve referans olarak bence daha baskın gözüküyor.

Iso 14001 çys başvurusu hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ISO 14001 Dokümantasyon

Arkadaşlar, ISO 14001 dokümantasyon aşamasında, elinizde örnek teşkil edecek prosedür, talimat ve formlar mevcut ise bana ulaşabilir veya burda paylaşabilir misiniz? :confused::confused:
  2. ISO 14001 - Derleme

Arkadaşlar, Yönetim Sistemleri bildiğimiz üzere tesislerde çalışan arkadaşlarımız için önemli olabilmektedir. Bu konuda birbirimizin gelişmesine katkıda bulunmak edindiğimiz tecrübe ve paylaşımlarla sağlanabilir. Bu sebeple bu konularda çalışan ve/veya elinde yardımcı kaynak bulunan arkadaşlarımızın katkıda bulunmasını sağlamak amacıyla bu başlığı açıyorum. Mevcut konular altında çok değerli...
  3. ISO 14001 denetimi

merhaba arkadaşlar, 2010 yılı sonlarında veya 2011 yılında ISO denetimine giren var mı? Yasal açıdan hangi yönetmelikler üzerinde duruyorlar bir bilgisi olan var mı?
  4. Iso 14001

slm arkadaşlar çok acil iso 14001 örnek prosedür talimat ve dökümanlara ihtiyacım var elinde olan arkadaşlar yollarsa sevinirim
  5. Gfb başvurusu hakkında.

Selamun Aleykum, Bir tesisimiz için gfb başvurusu yapacağım ama danışman olduğunuz tesisler karşısında lütfen seçiniz kısmında firma görünmüyor ... sebebi nedir acaba ( tesisin vekaletname yüklendi ve ÇBS'de kaydı var). selam ve dua ile....