Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iso 14001 kapsamı ea kodları tablosu

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında mehmetmg487 tarafından paylaşıldı.

 1. mehmetmg487

  mehmetmg487 CMNet Üyesi

  ISO 14001 yeterlilik analizi için EA Kodları tablosuna ihtiyaç vardır. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.. (ÖR: EA 01 koduna karşılık gelen faaliyetler, bu faaliyetleri çevre etkisi, çevre boyutu ve faaliyetin hangi yasal sorumluluklara (Yönetmeliğe, kanuna, mevzuata) göre yapılacağı)

  Şimdiden teşekkürler..

  İyi çalışmalar..
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Aradığınız ekteki döküman mı emin değilim ama bu gibi geldi bana.
   

  Ekli Dosyalar:

 3. mehmetmg487

  mehmetmg487 CMNet Üyesi

  Teşekkürler Fatih Bey.

  Fakat istediğim tam olarak bu değildi. Şöyle açıklayayım. İş Güvenliğinde firmaların faaliyetler kodlarına (NACE) karşılık gelen faaliyet açıklaması ve yanında tehlike sınıfı yazan bir tablo vardır. Nace kodları tablosu şeklinde.

  Bu tablonun Çevre için olanı da EA Kodları Tablosu. Aynı sistemle, ilk sekme EA kodu, yan sekme faaliyet, yan sekme çevre etkisi, yan sekme çevre boyutu, son sekme de ilgili mevzuat, yönetmelik, vs. şeklinde bir tablo aradığım.

  Çevre yönetim sistem yeterliliği almak için bu tabloya ihtiyacım var.

  İyi çalışmalar..
   
 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  iso 14001 ile ilgili çalışan arkadaşların cevaplarını bekleyeceğiz o zaman :)
   
 5. mehmetmg487

  mehmetmg487 CMNet Üyesi

  sanırım öyle olacak, inş ilgilenen arkadaşlar bulabiliriz :)
   
 6. Gül Bilge

  Gül Bilge CMNet Üyesi

  Mehmet Bey,ISO 14001 için farklı NACE kodları bulunmamaktadır.Fatih Bey'in gönderdiği dokümandan yararlanabilirsiniz.
  İyi Çalışmalar,
   
 7. ilkaytrade

  ilkaytrade CMNet Üyesi

  gül hanım ben anladım aslında olayı, büyük ihtimalle mehmet bey 17021-2 hazırlığı yapan bir firmada, Türkak ve diğer akreditasyon kuruluşları böyle bir tablo istiyor akreditasyondan geçmek için
   
Iso 14001 kapsamı ea kodları tablosu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kütle-denge tablosu

  Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)
 2. izin lisans kapsamı

  tekstil ve kozmetik üreticileri kapsam içi mi eğer öyleyse hangi maddeden girer
 3. Risk değerlendirme tablosu

  Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık depolama sahası veya atık depolama sahası için iş güvenliği kapsamında risk değerlendirme tablosunu oluşturmam gerekiyor. Elinde örnek dosyaları olan varsa gönderme şansı olabilirmi?
 4. Kutter tablosu

  Kanalizasyon sistemleri projelendirmesinde kullandığımız, tam dolu akım/kutter tablosu arıyorum. Bilgisi olan arkadaşların dikkatine.. :)
 5. Kütle denge tablosu

  Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlığımı yaptığım bir elektronik atık firması için Kütle Denge Tablosu hazırlamam gerekiyor. Ancak tabloda geri kazanım yüzdesi ve çıkan atıklar soruluyor. Firmada ise gelen atıklar türlerine göre ayrılıyor sadece, sonra bir kısmı paketlenip ihraç ediliyor kalan kısmı geri dönüşüm firmalarına veriliyor. Benim kafama takılan şey ise burada bir kazanım yok, ikincil bir...