• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Iso 14064-1 sera gazi emisyonlari envanteri ve sera gazlari emisyonlari hesaplanmasi temel eğitimi

Sayın Liste Üyeleri,
14-15-16 Şubat 2013 (Perşembe-Cuma-Cumartesi ) tarihlerinde arasında gerçekleştireceğimiz “ISO 14064–1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ" ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir.

Saygılarımızla,
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Eğitimin Adı
ISO 14064–1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ

Eğitimin Verileceği Tarih
14-15-16 Şubat 2013 Perşembe-Cuma-Cumartesi
Saat: 09:30-17:00

Eğitimin Verileceği Yer
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Eğitim Salonu
İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu

Katılımcı Sayısı
25 Kişi

Eğitmen Bilgileri
S. Özge GÖKMEN Çevre Yüksek Mühendisi

Eğitimin Programı
ISO 14064–1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ
EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

• Karbon ayakizi kavramı
  • Sera gazları
  • ISO 14064-1 standardı ilkeleri
  • ISO 14064 serisi ile ilişkiler
  • Sera gazı hesaplama metodolojileri (Tier1, Tier2, Tier3 kavramı)
  • IPCC ve GHG Protokoller
  • Belirsizliklerin hesaplanması
  • Sera Gazı Envanter raporunun Içeriği

• Uygulama senaryosunun oluşturularak Sera Gazı Kaynaklarının kapsamlara gore tasnifinin yapılması
  • Hesaplama altyapısının oluşturulması
  • Kapsam-1, Kapsam-2 ve Kapsam-3 emisyonlarının GHG Protocol ve IPCC hesaplama metodolojilerine gore hesaplanması
  • Belirsizlik Hesabı

Eğitimin Amacı

EĞİTİMİN AMACI
Eğitim sonucunda katılımcılar:
• Kuruluşları için sera gazı emisyonları envanterlerinin çıkarılması konusunda gerekli bilgi ve donanıma ulaşacaklar
• Kuruluşlarına ISO 14064-1 belgesi alabilmek için gerekli her türlü teorik ve pratik bilgiye vakıf olacaklar,
• Sera gazı emisyonlarının hesaplanmasında kullanılacak hesaplama metodolojilerine ve kılavuz dokümanlara ulaşabilecekler,
• Belirsizlik seviyeleri ve hesaplamalarını yapabilecekler,
• Kuruluşlarının iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik hedefleri ile ilgili en uygun stratejileri oluşturabilecek vizyona sahip olacaklardır.

Not
Katılımcıların eğitim esnasında yanlarında dizüstü bilgisayar bulundurmaları faydalı olacaktır.

Eğitim Ücreti

ÇMO Üyeleri ( Aidat borcu bulunmayan) 600 TL
TMMOB üyeleri / Diğer: 1000 TL

Belge
Katılım Belgesi

Eğitim Ücretine Dâhil olanlar
Katılım Belgesi /Başarı Sertifikası
Eğitim Notları
Öğle Yemeği ve İkramlar

Ön Kayıt Bilgileri
18 Ocak 2013- 13 Şubat 2013
Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)

Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri
Ad Soyadı: Tarkan KILIC
Tel: 0212 245 89 15 / 16 0530 641 68 73
E-posta: egitimist@cmo.org.tr

iSO 14064-1:2006 SERA GAZLARI EMİSYONLARININ VE UZAKLAŞTIRMALARININ KURULUŞ SEVİYESİNDE HESAPLANMASI VE RAPOR EDİLMESİ KILAVUZU TANIMA VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ
Tarih: 22-24 Ekim 2015
Kontenjan: 20 kişi
Değerli Üyemiz,
Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak, 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında "ISO 14064-1:2006 Sera Gazları Emisyonlarının ve Uzaklaştırmalarının Kuruluş Seviyesinde Hesaplanması Ve Rapor Edilmesi Kılavuzu Tanıma Ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Temel Eğitimi‘‘ düzenlenecektir. Eğitim içeriği ekte yer almaktadır.
Eğitim yeterli katılımın sağlanması halinde organize edilebilecek ve minimum 10 kişi, maksimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.
Eğitim Katılım Ücreti :
ÇMO Üyeleri : 870 ₺
BTB‘li Firmalarda Çalışan TMMOB üyeleri : 1100 ₺
Diğer : 1300 ₺
ÇMO Üyelerinin aidat borcunun ödenmiş olması gerekmektedir
Banka masrafları katılım ücretine dahil değildir.
Bonus karta 4 taksit yapılmaktadır.
Eğitim Yönetimi Talimatı gereği Eğitime ön kayıt yaptırmak için eğitim bedelinin en az % 30‘unun peşin ödenmesi gerekmektedir. Katılımcı eğitime katılmazsa ödenen bedel iade edilmez
Eğitime katılmak isteyen meslektaşlarımızın 16 Ekim 2015 tarihinekadar ekte yer alan ön kayıt formunu doldurarak Şubemize (cmoizmir@cmo.org.tr adresine) iletmeleri gerekmektedir. Bilgilerinize sunar, katılımınızı bekleriz.
Saygılarımızla.
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi

Ekli dosyalar

• DUYURU_ISO-14064.doc
    61.5 KB · Görüntüleme: 7