Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iso 14064-1 sera gazi emisyonlari envanteri ve sera gazlari emisyonlari hesaplanmasi temel eğitimi

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Özge Gökmen tarafından paylaşıldı.

1. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

Sayın Liste Üyeleri,
    14-15-16 Şubat 2013 (Perşembe-Cuma-Cumartesi ) tarihlerinde arasında gerçekleştireceğimiz “ISO 14064–1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ" ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir.

Saygılarımızla,
    TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Eğitimin Adı
    ISO 14064–1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ

Eğitimin Verileceği Tarih
    14-15-16 Şubat 2013 Perşembe-Cuma-Cumartesi
    Saat: 09:30-17:00

Eğitimin Verileceği Yer
    TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
    Eğitim Salonu
    İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu

Katılımcı Sayısı
    25 Kişi

Eğitmen Bilgileri
    S. Özge GÖKMEN Çevre Yüksek Mühendisi

Eğitimin Programı
    ISO 14064–1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ
    EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

• Karbon ayakizi kavramı
    • Sera gazları
    • ISO 14064-1 standardı ilkeleri
    • ISO 14064 serisi ile ilişkiler
    • Sera gazı hesaplama metodolojileri (Tier1, Tier2, Tier3 kavramı)
    • IPCC ve GHG Protokoller
    • Belirsizliklerin hesaplanması
    • Sera Gazı Envanter raporunun Içeriği

• Uygulama senaryosunun oluşturularak Sera Gazı Kaynaklarının kapsamlara gore tasnifinin yapılması
    • Hesaplama altyapısının oluşturulması
    • Kapsam-1, Kapsam-2 ve Kapsam-3 emisyonlarının GHG Protocol ve IPCC hesaplama metodolojilerine gore hesaplanması
    • Belirsizlik Hesabı

Eğitimin Amacı

EĞİTİMİN AMACI
    Eğitim sonucunda katılımcılar:
    • Kuruluşları için sera gazı emisyonları envanterlerinin çıkarılması konusunda gerekli bilgi ve donanıma ulaşacaklar
    • Kuruluşlarına ISO 14064-1 belgesi alabilmek için gerekli her türlü teorik ve pratik bilgiye vakıf olacaklar,
    • Sera gazı emisyonlarının hesaplanmasında kullanılacak hesaplama metodolojilerine ve kılavuz dokümanlara ulaşabilecekler,
    • Belirsizlik seviyeleri ve hesaplamalarını yapabilecekler,
    • Kuruluşlarının iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik hedefleri ile ilgili en uygun stratejileri oluşturabilecek vizyona sahip olacaklardır.

Not
    Katılımcıların eğitim esnasında yanlarında dizüstü bilgisayar bulundurmaları faydalı olacaktır.

Eğitim Ücreti

ÇMO Üyeleri ( Aidat borcu bulunmayan) 600 TL
    TMMOB üyeleri / Diğer: 1000 TL

Belge
    Katılım Belgesi

Eğitim Ücretine Dâhil olanlar
    Katılım Belgesi /Başarı Sertifikası
    Eğitim Notları
    Öğle Yemeği ve İkramlar

Ön Kayıt Bilgileri
    18 Ocak 2013- 13 Şubat 2013
    Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)

Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri
    Ad Soyadı: Tarkan KILIC
    Tel: 0212 245 89 15 / 16 0530 641 68 73
    E-posta: egitimist@cmo.org.tr

2. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

iSO 14064-1:2006 SERA GAZLARI EMİSYONLARININ VE UZAKLAŞTIRMALARININ KURULUŞ SEVİYESİNDE HESAPLANMASI VE RAPOR EDİLMESİ KILAVUZU TANIMA VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ
    Tarih: 22-24 Ekim 2015
    Kontenjan: 20 kişi

Değerli Üyemiz,
    Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak, 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında "ISO 14064-1:2006 Sera Gazları Emisyonlarının ve Uzaklaştırmalarının Kuruluş Seviyesinde Hesaplanması Ve Rapor Edilmesi Kılavuzu Tanıma Ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Temel Eğitimi‘‘ düzenlenecektir. Eğitim içeriği ekte yer almaktadır.
    Eğitim yeterli katılımın sağlanması halinde organize edilebilecek ve minimum 10 kişi, maksimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.
    Eğitim Katılım Ücreti :
    ÇMO Üyeleri : 870 ₺
    BTB‘li Firmalarda Çalışan TMMOB üyeleri : 1100 ₺
    Diğer : 1300 ₺
    ÇMO Üyelerinin aidat borcunun ödenmiş olması gerekmektedir
    Banka masrafları katılım ücretine dahil değildir.
    Bonus karta 4 taksit yapılmaktadır.

Eğitim Yönetimi Talimatı gereği Eğitime ön kayıt yaptırmak için eğitim bedelinin en az % 30‘unun peşin ödenmesi gerekmektedir. Katılımcı eğitime katılmazsa ödenen bedel iade edilmez
    Eğitime katılmak isteyen meslektaşlarımızın 16 Ekim 2015 tarihinekadar ekte yer alan ön kayıt formunu doldurarak Şubemize (cmoizmir@cmo.org.tr adresine) iletmeleri gerekmektedir. Bilgilerinize sunar, katılımınızı bekleriz.
    Saygılarımızla.
    TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi

Ekli Dosyalar:

Iso 14064-1 sera gazi emisyonlari envanteri ve sera gazlari emisyonlari hesaplanmasi temel eğitimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ISO 14064-1 : Sera Gazı Emisyonları Başlangıç Eğitimi (Karbon Ayakizi Hesaplanması)

UENCO A.Ş. tarafından 30 MART Cuma günü ISO 14064-1 Sera Gazı Emisyonları Başlangıç Eğitimi düzenlenecektir. Eğitim kapsamında; - ISO 14064-1 Standardı - Standart İlkeleri - Ölçüm Yöntemleri - Terim ve Tarifler - Hesaplama Metodolojileri - IPCC ve GHG Protokolleri - Belirsizliklerin Hesaplanması - Pratik Uygulama - Sera Gazı Envanter Raporunun içeriği hakkında bilgiler verilecek olup...
  2. Iso 14064-kisim 1. sera gazi emisyonlari envanteri ve karbon... (istanbul)

Talep üzerine ISO 14064-KISIM 1. SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE KARBON AYAKİZİ HESABI UYGULAMALI EĞİTİMİ 27 - 28 Aralık 2012 tarihinde Kartal Titanic Otel' de yeniden düzenlenecektir. Eğitimin sonunda katılımcıların, kurum ve kuruluşlarının karbon ayakizi hesabını uygulamalı olarak yapabilecek seviyede olmaları hedeflenmekte olup ayrıca katılımcılara "katılım sertifikası"...
  3. Iso 14064 sera gazi emisyonlari hesaplama eğitimi 08-10 ocak 2013... (izmir)

Eğitim duyurusu ve bağlantı adresi aşağıda yer almaktadır. [COLOR=#444444][FONT=Verdana]Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak, 08-10 Ocak 2013 tarihleri arasında "ISO 14064 Sera Gazı Emisyonları Hesaplama Eğitimi" düzenlenmesi planlanmaktadır. Eğitim içeriği ekte yer almaktadır. [COLOR=#444444][FONT=Verdana]Eğitim yeterli katılımın sağlanması halinde organize edilebilecek ve...
  4. Sera gazı emisyonları envanteri ve sera gazları emisyonları hesaplaması eğitimi

Sera Gazı Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Eğitimi 18 - 19 Nisan / TITANIC BUSINESS HOTEL- Kartal /İSTANBUL Yoğun talep üzerine ISO 14064-KISIM 1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI uygulamalı eğitimi 18 - 19 Nisan tarihlerinde Kartal-Titanic HOTEL 'de düzenlenecektir. Eğitimin ilk günü; - Karbon Ayakizi nedir, firmalar neden karbon...
  5. Sera gazı envanteri ve sera gazları emisyonları hesaplanması eğitimi

Sera Gazı Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Eğitimi 27- 28 Mart 2014 / TITANIC BUSINESS HOTEL- Kartal /İSTANBUL Yoğun talep üzerine ISO 14064-KISIM 1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI uygulamalı eğitimi 18 - 19 Nisan tarihlerinde Kartal-Titanic HOTEL 'de düzenlenecektir. Eğitimin ilk günü; - Karbon Ayakizi nedir, firmalar neden...