• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso 17025 kalibrasyon

Ahmet Ardahanlılar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhaba arkadaşlar, Danışmanlık firmamızda, 17025 akraditasyonu almayı planlıyoruz, henüz araştırma aşamasındayım. 17025 eğitimi almadan biraz bilgi sahibi olmak istiyorum yardım edebilecek olan var mı acaba ?

Ahmet bey önce akreditasyon için sisteminizi ilgili yasal şart ve mevzuatlara, ISO/IEC 17025:2012 ye göre kurmanız gerekli dokümantasyonunuz hazırlamanız gerekli, sonra TURKAK başvuru yapıyorsunuz başvuru sırasında 400 tl kayıt ucreti ödeyeceksiniz kaydınızı yaptıracaksınız, sonrasında size bir dosya sorumlusu veriyorlar bu sizin türkak ta sizin işinizi yürütüyor denetçilerinizi ayarlıyor, denetimi planlıyor vb.. sonra e-dokümandan dokümanlarınızı yüklüyorsunuz doküman inceleme tamamlandıktan sonra witness denetimine türkak denetçileri geliyor, denetim bitip uygunsuzluklarınızı kapattıktan sonra türkak sizi belg.kurula sunuyor kurul kararına göre herhangi bir eksiğiniz yoksa türkak sitesinde yayınlanıyorsunuz onaylanıyorsunuz. tabii dokümantasyon, eğitim ve uygulamaları bitirmiş oluyorsunuz, ben danışman olarak tüm herşeyinizi takip ediyorum, ben ve benim gibi danışman arkadaşlar, ankarada olduğum için takibi türkak adına kolay oluyor. filizroyal@hotmail.com ulaşmak isterseniz