Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iso 17025 kalibrasyon

Konu, 'Diğer Sistemler' kısmında Ahmet Ardahanlılar tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Ardahanlılar

Ahmet Ardahanlılar CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, Danışmanlık firmamızda, 17025 akraditasyonu almayı planlıyoruz, henüz araştırma aşamasındayım. 17025 eğitimi almadan biraz bilgi sahibi olmak istiyorum yardım edebilecek olan var mı acaba ?

2. fisedu

fisedu CMNet Üyesi

merhaba evet size yardımcı olabilirim akreditasyon danışmanlığı yapıyorum 17025 3 lab.akredite ettim

3. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

TS EN IEC 17025'ten hangi konu üzerinden akredite olmayı düşünüyorsunuz ?

4. Ahmet Ardahanlılar

İç ortam ölçümleri (Gürültü, Toz, Gaz) üzerine akredite olmayı planlıyoruz.

5. fisedu

fisedu CMNet Üyesi

merhaba akreditasyonla ilgili size yardımcı olabilirim turkak 17020 muayene, 17025 lab.akredşitasyonları gerçekleştirdim.

6. Ahmet Ardahanlılar

Acaba nasıl bir aşamadan geçmemiz gerekiyor , kaç aylık bir zaman dilimi bizi bekliyor ? başlangıç için ne yapmamız lazım ?

7. fisedu

fisedu CMNet Üyesi

Ahmet bey önce akreditasyon için sisteminizi ilgili yasal şart ve mevzuatlara, ISO/IEC 17025:2012 ye göre kurmanız gerekli dokümantasyonunuz hazırlamanız gerekli, sonra TURKAK başvuru yapıyorsunuz başvuru sırasında 400 tl kayıt ucreti ödeyeceksiniz kaydınızı yaptıracaksınız, sonrasında size bir dosya sorumlusu veriyorlar bu sizin türkak ta sizin işinizi yürütüyor denetçilerinizi ayarlıyor, denetimi planlıyor vb.. sonra e-dokümandan dokümanlarınızı yüklüyorsunuz doküman inceleme tamamlandıktan sonra witness denetimine türkak denetçileri geliyor, denetim bitip uygunsuzluklarınızı kapattıktan sonra türkak sizi belg.kurula sunuyor kurul kararına göre herhangi bir eksiğiniz yoksa türkak sitesinde yayınlanıyorsunuz onaylanıyorsunuz. tabii dokümantasyon, eğitim ve uygulamaları bitirmiş oluyorsunuz, ben danışman olarak tüm herşeyinizi takip ediyorum, ben ve benim gibi danışman arkadaşlar, ankarada olduğum için takibi türkak adına kolay oluyor. filizroyal@hotmail.com ulaşmak isterseniz

Iso 17025 kalibrasyon konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ISO/IEC 17025 Kalibrasyon ve Test Laboratuvarları için Genel Şartlar

Bu sistem hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilir misiniz? Bir de standart var mı elinizde?
  2. Ts en iso 17025 deney lab. akreditasyonu

TS EN ISO 17025 konusunda çalışan arkadaşlar yok mu?