Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İspanya'dan çevreci adımlar!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Plastik torba tüketiminde Avrupa'da üçüncü sırada olan İspanya'da büyük marketler plastik torba kullanımını azaltmaya yönelik kampanyalar başlattı.

Madrid- İspanya'da Carrefour ve Eroski süpermarketleri, bugünden itibaren mağazalarında plastik torba kullanımını durdururken, müşterilerine yeniden kullanılabilirliği olan kağıttan torbalar dağıtıyor.

El Corte Ingles ve Alcampo gibi diğer marketler de plastik torba kullanımını azaltmaya yönelik çeşitli kampanyalar başlattıklarını açıkladı. İspanya'da bir kişinin yıllık ortalama 238 plastik torba kullandığı belirtilirken, bu torbaların ancak 400 yıl gibi uzun bir sürede doğada kendiliğinden yok olduklarına dikkat çekiliyor.

Plastik torbaların İspanya'da 100 bin tonluk çöp oluşturduğuna ve bunun havaya saldığı karbondiokside işaret eden yetkililer, 2010'a kadar plastik torba kullanımının yüzde 50'ye düşürülmesini hedefliyor.

İspanya'dan çevreci adımlar! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. slm çevreci gençlik

gerçekten çok güzel bi site olmuş emeği geçenlere teşekkürler..bütün arkadaşları davet edelim forumumuz büyüsün...
  2. En çevreci yasak

En çevreci yasak Avustralya’nın Bundanoon kasabasında yapılan referandumla, plastik şişeyle su satılması yasaklandı. Geçen cumartesi günü yasağın yürürlüğe girmesiyle, plastik şişeler yerine yeniden kullanılabilir şişeler satışa çıktı ve şehrin ana caddelerine ücretsiz çeşmeler kuruldu. Dünyada ilk olduğu düşünülen bu uygulama, bir içecek şirketinin şehirde su çıkarmak için girişimde...
  3. Çevreci devrim

Dünyada atmosferi en fazla kirleten ülke olan Çin, Almanya'yı geride bırakarak yenilenebilir enerjide dünyanın en büyük pazarı haline geldi. Deutsche Welle Türkçe'nin bu konuda yaptığı haber şöyle: Çin’de çevreci bir devrim yaşanıyor. Çin'in yenilenebilir enerji üretme kapasitesi henüz ABD'nin gerisinde dünyada ikinci sırada. Ancak Çin rüzgâr, güneş ve su gibi doğal kaynaklardan elde...
  4. Çevre izni başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler

Çevre izni başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler ÇEVRE İZİN BELGESİ adı altında yapılacak başvurularda birinci adım izin konusu ile ilgili Özel Belgenin temini olmalıdır. (örneğin; emisyon için İl müdürlüğü uygunluk yazısı) İkinci adımda ise Ortak Belgeler ve izin konusu ile ilgili özel belge/belgeler beraberinde Geçici Faaliyet Belgesi başvurudur. Üçüncü ve son adımda ise İzin...
  5. Ambalaj atıkları toplama ayırma tesisleri ile belediye arasında imzalanan protokol sonrası adımlar

İyi günler Ben ambalaj atıkları toplama ve ayırma tesisinde çalışıyorum. Belediyeyle bir sözleşme imzaladık. Çevkoyla da anlaşma yapmak istiyoruz. Benim belediye ile sözleşme yaptıktan sonra izliceğim adımlar hakkında bana bilgi verebilir misiniz.