• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İstanbul'da Laboratuvar stajı yapabileceğim bir yer arıyorum

Nuri Kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SGS SUPERVİSE GÖZETME ETÜD KONTROL SERVİSLERİ A.Ş.
İstanbul 'da ikamet ediyorum. Atatürk Üniversitesi çevre mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Yazın kendimi geliştirebileceğim, bilgilerime ve tecrübelerime yenilerini ekleyebileceğim, mesleki anlamda yeni bilgiler de deneyimler kazanabileceğim staj yeri arıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

İçimi rahatlattınız teşekkür ederim ikinize de. Hayırlısı olur inşallah. İlk staj ya çok tereddüt ediyorum. Neler olacak. Nasıl yapacağım. Nasıl giyiniliyor. Kot falan olur mu mesela. Defteri nasıl tutarım. Falan filan . Kafamda deli sorular anlayacağınız :) :)

rica ederim hayırlısı olur sen istedikten sonra :) başlayacağın zaman selam göndereceğim insanlar olacak :) hatta eylülde yapacağım de direk gün yapalım poğça börek kısır yapar getiririz dicem :) giysi konusunda istediğini giyebilirsin , ister elbise giy giy ister şort, yalnızca sandalet açık ayakkbı önermem 5lik cam şişleri sallarken vs ayağına birşey damlasa tiksinirsin günün mahvolur :) önlüğünü unutma bi de hatta orda bırakırsın :) defteri de gidince bi ton insan olacak orda stajyerlerin boş zamanlarda oyun oynadığı film izlediği veya defter yazdığı bir odanız olacak orda bakarsın birilerinden de , ekoya da sorarsın zaten verir

ah haziranda bizim bütünlemer olacak daha kimseyi biraraya getiremem :) sen ayarlarsan haber verirsin yine de gelebilirsek geliriz nkü + ytü+ niğde olarak insallah:)

Geçen yaz 1 agustostan itibaren bende iski paşaköy de yaptım lab stajımı bu sene de işletme stajımı yapacağım. Atatürk Üniversitesini istiyorlar çünkü bizim okulda labaratuara çok önem veriliyor ve neredeyse bütün deneyleri yapıyoruz bir de İski de Ata Üni mezunu çok olduğundan soruyorlar gelmiyorlar mı diye. 1 Temmuzdan sonra paşaköy ileri biyolojik arıtım işletmede olacağım herkesi beklerim :)

@Kübra Ertaş

Ataköy daha yeni bir tesis Kübra Hanım Tesis enerjisini kendi üretiyor geçen yaz orada bir arkadaşım lab stajı yaptı baya memnun kalmıştı.

Nuri Kartal
hmm bizden de yapan oldu demek ki onlar pek oralı olmamışlar ki pek bahsi geçmedi, bizse sürekli şöyle güzeldi böyle iyiydi diye konuştuğumuzdan :) bu arada bende paşaköye 5 ağustosta geleceğim tarihi erteletmek zorunda kalmasaydım demek ki beraber yapacaktık stajı :) benim çok sevdiğim iki arkadaşım da temmuzda yapacak orda :( hayırlısı olsun sizin içinde başarılar dilerim :)

Kübra Ertaş
Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, uğrarsanız bir çayımızı içersiniz :) Benim staj 14 Agustos'da bitiyor sanırım sizinle karşılacağız :)

Kübra Ertaş Bu arada elinizde hiç Paşaköye ait işletme staj notu var mı elimde bir tane örnek olmasını istiyorum, daha güzel sorular sorup daha farklı şeyler öğrenmek istiyorum

Nuri Kartal yok malesef ama bizim 4lere sorarım gerçi onların kendine hayırları yok :) bizim kızlar sizin bitmeden bitirecek 2 ağustosta yani, ben fatma zehraya derim o bitirince fotokopisini çeker size bırakır bende 5 ağustosta gelince sizden alırım :D

olur tabi not aktarımı yaparız ama ben hani bakayım neler yapılıyor nasıl oluyor diye göz atmak için istiyordum neyse yine de elimizde olsun bir tane :) o zaman sizinle tanışma fırsatını yakalayacağım bu güzel :)

açıkçası biz temmuza almıştık ağustosa çekince tekim diye üzülüyordum ama en azından ismini bildiğim birisinin orda olması da benim için ferahlatıcı oldu bi yerde teşekkürler görüşmek üzere

Ben Tuzla İskide yapmıştım. Tabi şimdiki aklım o zaman olsa neler yapardım. Çok ilgilenmememe rağmen sonraki yıllarda faydasını gördüm. Hangi ünite nedir ne değildir sadece ezberden ibaret olmadı herşey gözümde canlandı. Sadece Lab. stajıda olsa takın baretinizi oradaki mühendis arkadaşların yakasına yapışın herşeyi öğrenin. İski gerçekten ilk staj için en ideal yerlerden biri. İşletme stajı için ise özel sektör öneririm. Çok yorarlar ve çok şey öğretirler.

bende temmuzda staj yapıcam beşiktaşta deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim... staja hergün gitmemiz gerekiyomu mesela diyelim bi gün işimiz çıktı izin verirlermi...

Emre Dikmenkardeşim staj yaptığın yere ve sana bağlı eğer çok ciddi bir yerse izin vermeyebilir ya da izin verse bile stajını bir gün geç bitirtebilirler, ben o konuda biraz rahattım izin veriyorlardı ben sona ekliyordum :) Ayrıca stajını hangi tesiste ya da laboratuvarda yapacaksın atıksu arıtma ise aynı deneyleri yapmaktan sıkılabilirsin bence ama içme suyu bu konu da daha şanslı çok deneyleri var.

ben nuri arkadaşıma katılmıyorum atıksuda daha etkin çalışabildik biz mesela içmesuyundaki arkadaşların durumu daha basit geliyordu onlara ve bizlere

Kübra Ertaş hanım ben atıksu da yaptım 1 ay boyunca mevcut olan 15 tane deneyle uğraştım benim başka bir arkadaşım ise bursa da içme suyunda tam 60 tane deneyle uğraştı buna istinaden söyledim