Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbuldan bir iş kazası haberi

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Serhat Güler tarafından paylaşıldı.

1. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

eda-kizilaslan.jpg

Genç kız, başı ezilerek öldü

Güncelleme : 22 Kasım 2012 10:57

İstanbul DES Sanayi Sitesi'nde önceki gün yaşanan iş kazasında bir kişi öldü. Olay, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki DES Sanayi Sitesi'nde yer alan Nural Metal Yapı Elemanları Sanayi Limited Şirketi'nde önceki gün 18.00'de meydana geldi. İddiaya göre, 24 yaşındaki Eda Kızılaslan, 1.5 ay önce şirkette muhasebeci olarak işe başladı. Olay günü iş çıkışında, Kızılaslan'ın üzerine 3 halatı aynı anda kopan metal kapı düştü. Yüzlerce kilo ağırlığındaki kapı, Kızılaslan'ın kafatasını parçaladı. Kızılaslan, olay yerinde can verdi. Olay yerine sağlık ekibi ve polis çağırıldı. Polis, çevreyi güvenlik şeridiyle kapatttı. Cumhuriyet savcısı, Kızılaslan'ın cenazesi ve kapı çevresinde incelemelerde bulundu.

BAKIM YOK İDDİASI
    Cenaze, incelemelerin ardından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna, oradan da otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Kızılaslan, dün Sakarya'nın Karasu ilçesi Darıçayırı Köyü'nde toprağa verildi. Firma sahiplerine tepki gösteren baba Kazım Kızılaslan, "Kapının periyodik bakımı yapılmamış. Kızım 1.5 ay önce işe başlamıştı. Kimseden korkmazdı. Pırıl pırıl kızımdan ayrıldım" dedi. Olayın ardından firma sahibi Osman K., ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet vermekten Dudullu Polis Merkezi'ne götürüldü. Osman K., ifadesinin ardından adliyeye sevkedildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

YAKINLARI ŞOKE OLDU
    Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan Kızılaslan'ın ölümü, gözyaşlarına boğulan yakınlarında şok etkisi yarattı. Kızılaslan'ın hayranı olduğu ve uğruna facebook'ta hayran sayfası açtığı şarkıcı Ceren Ayhan, "Güle güle kızım. Kelimeler bitti ve biz sedasız 'Eda'sız kaldık. Mekanın cennet olsun" dedi.

Kaynak: yurthaber.mynet.com/detay/istanbul-haberleri/genc-kiz-basi-ezilerek-oldu/545021

2. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Yazık olmuş. Bir şey sorucam. Kapıların periyodik kontrolünü kim yapıyor? MMO yapar mı?

3. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

kapı derken? böyle bir periyodik kontrol yok.

4. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Yok da kazada "kapının periyodik kontrolü yapılmamış" denilmiş. Oradan düşünüce olmalı gibi geliyor. Bu tip kapıların halatları, mekanizmaları, durdurma ayakları, kızakları falan kontrol edilebilr.

5. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

ben normalde menteşeli kapıların testinden bahsediyorsunuz sandım kusura bakmayın yazıda belirtilen tip kapıların var mıdır bende bilmiyorum ve araştırıyorum hemen.

6. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

7. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

8. Servet Yortumluk

Ailesinin başı sağ olsun, geride kalanlarına Allah cc uzun ömürler versin.
    Olay tamamen yıpranmış halat hatasıdır, çünkü ; bu tip ortamlarda çalışan halatlar iç mekanlarda çalışan halatlara göre harici aşındırıcılara da maruz kalırlar
    Doğru şekilde incelenirse, yağmur, kar, güneş ısısı, dış mekan genleşmeinin olumsuzlukları, yanlış bağlanmış sabitleme klemensleri, mekanik aşınmalar,....vb, olumsuzluklar diye sayabiliriz,
    Bu noktada; bilirkişi doğru tanıyı koyacaktır diye ümit ediyorum. Üstünü örtelim mantığı işlemez diye de dua ediyorum.
    Kazasız günler dilerim,

Funda Saltık bunu beğendi.
  9. Servet Yortumluk

Üzüntümden dolayı bir detay sonradan aklıma geldi yazmadan olmaz dedim. Otomatik kapının limit switcleri bozuk olabilir.
    Yine de çalışan arkadaşlarımın iş yerlerinde çok dikkatli olmalarını ve emniyet tedbirleri olmayan ortamlarda çalışmamalarını rica ederim.

Istanbuldan bir iş kazası haberi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İlginç bir çevre haberi :D Dev denizanası tekne batırdı !..

[COLOR="Red"]İlginç bir çevre haberi :D Dev denizanası tekne batırdı !.. 10 tonluk bir tekne ile denize açılan Japon balıkçılar, yaklaşık 200 kilo ağırlığındaki bir denizanasının atağı sonucu kendilerini suda buldu :D 03.11.2009 13:31 Japonya'da dev bir denizanası bir balıkçı teknesini batırdı. Japonya'nın Chiba kentinde gerçekleşen olayda, 10 tonluk tekneyi batıran...
  2. Vefat Haberi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çevre Mühendisliği Mezunlarından EMRE ÖZKAYA Konya Ereğli'de geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda hayatını kaybetmiştir. Ailesine ve sevdiklerine başsağlığı dilerim.
  3. Trafik Kazası

Etkileyici bir video. Eğitimlerde kullanılabilir yada tehlikeli araç kullanan arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz. [media=vimeo]6332943
  4. İş Kazası

Bazı iş kazalarından oluşan bir video.. İzlemeye değer ytojBazPjK4
  5. Suntopia Pegasos World Hotel Çevreye Sahip Cıktı - Manavgat Haberi 05.06.2012

5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası” nedeniyle bu gün Suntopia Pegasos World Otelde çevre ile ilgili toplantı yapıldı. Genel Müdür Alper Türlü, yaptığı konuşmada “Çevremizi korumak bizim başlıca görevimizdir. Çevremiz ne kadar yeşil ve düzenli ise o bizlere o kadar müşteri demektir. Bir turizm çalışanı olarak mesai arkadaşlarımıza her zaman çevrenin önemini anlatıyoruz” dedi. TEMA Vakfı Manavgat...