Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Işyeri/faaliyet tehlike sınıfı taslağı

Konu, 'Mevzuat Taslakları' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

1. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Arkadaşlar ÇMO'dan gelen duyuruya göre, İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği Taslağı" hakkındaki görüş ve önerilerimizi, ivedilikle 06 Ağustos 2012 tarihine kadar gorus@cmo.org.tr adresine iletmeniz gerekiyor.

İlgili taslakta;
    Su, kanalizasyon ve drenaj projelerine yönelik mühendislik ve danışmanlık faaliyetleri ve Başka yerde sınıflandırılmamış diğer mesleki, bilimsel ve teknik faaliyetler (çevre danışmanlığı, güvenlik danışmanlığı, matematikçiler, istatistikçiler, agronomlar vb. tarafından verilen danışmanlık hizmetleri, patent aracılığı vb.) "AZ TEHLİKELİ" sınıf olarak adlandırılmıştır.

Ekli Dosyalar:

Zeynep Orhun bunu beğendi.
  2. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Arkadaşlar, ısıl işlem ve fosfat kaplama işlemleri iş güvenliği açısından çok tehlikeli işlere girer mi sizce? Tebliğde net birşey bulamadım.

Ayrıca galvanizleme işleri.

3. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Bahsettiğiniz işlemler firmanın ana faaliyet konusu mu ?

4. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

ana faaliyet değil, ürün imal edilirken kullanılan basamaklar. civata, somun v.s. imalatı yapıyoruz. şu ana kadar dışarıda yapılıyordu ancak artık üretime dahil edilecek.

5. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Firmanızın ana faaliyet konusu ne ise ona göre tebliğe bakın,zaten tebliğ taslağında bazı değişiklikler yapılacak.Ana faaliyet konusu dışında,bahsttiğiniz gibi çok tehlikeli faaliyet te içeriyor ise ona göre de değerlendirilebilecek.Her iki konuda da mevcut tebliği ve taslağını incelemenizi öneririm.

6. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Teşekkür ederim. Sıkıntılı bir durum. ben c sınıfı uzmanım çünkü. neyse belki üretim devreye girene kadar b olurum :)

7. Gizem Kayıkçı

Gizem Kayıkçı CMNet Üyesi

arkadaşar platik geri dönşümü ile granül üretimi yapan bir firma hangi tehlikelilik sınıfına giriyor?

8. alpinist87

alpinist87 CMNet Üyesi

Arkadaşlar, İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Listesi Tebliği' ni inceledim; benim çalıştığım tesisin faaliyet alanı elektronik atık işleme tesisi yani söküm ayrıştırma ve depolama üzerine, elektronik hurda. bu listeye baktığımda faaliyet alanım ile ilgili bir madde göremedim, tehlikeli atık da kabul etmiyoruz zaten tesise.. bu konuda yardımcı olmanızı beklerim.
    Saygılarımla

Işyeri/faaliyet tehlike sınıfı taslağı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Eski işyeri mi yeni işyeri mi?

Merhaba arkadaşlar; Aklıma takılan bir soruyu burada tartışmak istiyorum sizlerle. Sürekli karşıma çıkıyor. Bana da aynı soruyu sorup cevap isteyen arkadaşlarım oldu. Bütün arkadaşlarıma yardımcı olması açısından yorumlarınız çok önemlidir. Cevap veren herkese teşekkürler. Soruya gelince; Daha önceden çalıştığınız firma işten ayrıldıktan uzun bir süre sonra sizi tekrar arayıp sizinle...
  2. Antartika'da tehlike çanları

[FONT=verdana][SIZE=16px]Antartika'daki bir buzuldan, B9S adı verilen başka bir dağın çarpması sonucu 90 kilometre uzunluk ve 30 kilometre genişliğinde bir buz dağı koptu. [FONT=Verdana]Antarktika’nın doğusunda da tehlike zilleri çalıyor. Bilim insanları 450 bin kilometrekarelik bir buzul alanının daha erime tehdidi altında olduğunu açıkladı. [FONT=Verdana]Antarktika’nın doğusunda yer alan...
  3. Sınırda nükleer tehlike

Sınırda nükleer tehlike Ermenistan, ABD desteği ile Metsamor Nükleer Santralı’nın süresini uzattı Ermenistan yönetimi 18 Ekim’de kritik bir karar alarak, Türkiye sınırına 16 km mesafede bulunan, Metsamor nükleer santralini 2023 yılına kadar işletilmeye devam edileceğini açıkladı. Miladı geçmiş ve saatli bomba misali çalıştığı öne sürülen Metsamor nükleer santralinin ömrünün uzatılma kararını...
  4. Yürürlükte Iş sağliği ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike siniflari tebliği

"İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI TEBLİĞİ" yayımlanmıştır.Bilgilerinize.
  5. Yürürlükte Iş sağliği ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike siniflari tebliğinde değişiklik yapilmasina dair te

29 Mart 2013 CUMA [COLOR=purple][FONT=Palatino Linotype]Resmî Gazete Sayı : 28602 [COLOR=navy]TEBLİĞ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ MADDE 1 – 26/12/2012 tarihli ve 28509 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliğinin...