Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Işyeri-ölçüm laboratuvarı açma

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında sagapoo tarafından paylaşıldı.

1. sagapoo

sagapoo CMNet Üyesi

merhabalar.
    bir ölçüm laboratuvarı açmak yaklaşık ne kadar maliyetle olur bileniniz veya yorum yapacak olanınız var mı? (alınacak izinler, belgeler, cihazlar hepsi toplam olarak)o_O

2. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Çok geniş kapsamı olmayan ortalama bir laboratuvar için minimum 1,5 milyon tl.

3. sagapoo

sagapoo CMNet Üyesi

çok fazla değilmi peki ya. anladığım kadarıyla aynı zamanda iş güvenliği uzmanısınız
    iş yerimde sıkıntı yaşıyorum ve artık kendım bır konu uzerınde yol almak istiyorum bu durumdan bunaldım.
    bir iş güvenliği uzmanı olup bu konu uzerınde firma kurmak bu civardamı maliyetle karşı karşıya ?

4. Serkan Çiçekay

OSGB kurmaktan mı bahsediyorsunuz, yoksa çevre ölçüm analiz laboratuvarı mı?

5. sagapoo

sagapoo CMNet Üyesi

çevre ölçüm laboratuvarı istiyordum fakat maliyetinin bu kadar olduğunu bilmiyordum.
    ikinci planım da OSGB kurmak idi. onunda maliyetı bu kadar değildir umarım

6. Serkan Çiçekay

yok osgb bu kadar maliyetli değil. fakat osgb'de ofislerde olması gereken teknik özellikler var, hangi odaların olacağı min kaç m2 olacağı bu odaların vs gibi. müdahale odasında tıbbi ekipmanlar olmalı bi kısım. yetki belgesi almanın da bi ücreti var, biraz sıkıntılı bi süreç. ayrıca işyeri hekimi ve diğersağlık personeli çalıştırmanız gerekecek bunların da maliyeti var. yatırım maliyeti yine 50-100bin arasında değişir diye tahmin ediyorum.

7. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

Ölçüm labratuvarı 150 - 250 bin arası bir maliyete kurulabilir ( mecburi cihazlar alınabilir) personel ve yer hariç.

OSGB de minumum 50 bin TL ye kurulabilir personel önemli çünkü direk insan gücü anlaştığınız doktora ve kira maliyetinize göre kurulum maliyeti artabilir.

ikisi içinde önemi olan paradan çok çevre ve işi bilmek.

8. Serkan Çiçekay

Ağır metal analizi yapan AAS cihazının ikinci elini eski çalıştığım yerde 150bin TL'ye aldık.

9. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

@Serkan Çiçekay analiz labratuvarı değilde ölçüm labratuvarı için benim söylediğim fiyat.

zaten piyasadaki çoğu firma ölçümü kendi yapıyor analizi başkasına yaptırıyor.

10. Serkan Çiçekay

Hayır piyasa da çok az firma analizi başka yere yaptırıyor, diğer türlü para kazanması çok zor çünkü.

11. GKSN

GKSN CMNet Üyesi

ölçüm parametrelerine değişkenlik gösterir. min 500 binden başlar sonu yok (10 milyon tl lik lab da kurulabilir).