Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işyerinde revir kurmak acil yardm

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Aysun Kurt tarafından paylaşıldı.

1. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

işyerinde revir kurulcak bir hekim ile anlasıldı fakat 2003 işyeri hekimlerle ilgili yönetmelkte revirin giriş katta olması gerektiğini en az 1 sağlık memuurnun olması gerektiği vs yazıyor. 2010 yılındKİ yönetmelikte bunlara benzer bir yazı bulamadımm yani işyerinde hekim bulundurmak için sartlar ortam hazırlıgı vs neler yapmalıyız ? cok zor duurmdayım bu konuda bilgisi olan arkadaslarım lütfen bana yardım edin :(

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: işyerinde revir kurmak acil yardm

İş yerinizde çalışan kişi sayısı kaç?

3. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Revir kuracaksanız büyük ihtimalle 50 nin üzerinde çalışanı olan bir işyeridir. Ayrıca iş yerinin tehlike sınıfıda önemli bu konuda. Sizinki az tehlike sınıfında 50 kişinin üzerinde olan bir iş yeridir diye tahmin ediyorum. Bu durumda bir adet revir kurup bir iş yeri hekimi istihdam edeceksiniz. Yeri hakkında çok bilgim yok fakat devamlı bir sağlık memuru bulundurma şartı bulunmamaktadır. Yönetmelikte çalışan sayısı ve tehlike sınıfına göre belirtilen süre kadar bulunması yetmektedir.
    Bunu yaptıktan sonra çevre ile ilgili bir kısmı bulunmaktadır. Revir olan işletmelerin tıbbi atıklarını lisanslı firmaya aldırtıp bertaraf ettirmesi gerekmektedir. Bunun için bağlı bulunduğunuz belediyenin anlaşmalı olduğu tıbbi atık toplama ve bertaraf firması ile sözleşme imzalayıp atık tolama bidonlarınızı almanız gerekmektedir. Belli periyotlarla toplanan atıklarınızın taşıma formları ve sözleşmenizi saklayıp İl Çevre tarafından istendiğinde ibraz etmeniz gerekmektedir.

4. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Merhabalar 80 kişi çalışıyor.

5. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Aykut bey öncelikle teşekkür ederim.

merak ettiğim hangi tehlikeli sınıfa girdiğimizi nasıl öğrenebilirim yönetmeliği okudum fKt I. II. III. IV. vs diye yazmıs ama biz hangi sınıftayız acaba

6. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Faaliyet/sektör ne üzerine?

7. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Aysun Hanım,okuduğunuz yönetmelikten sonra ekte vermiş olduğum tebliği çıkardılar.Sınıflar az tehlikeli,tehlikeli ve çok tehlikeli olarak belirlenmiştir.

Ekli Dosyalar:

8. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

merhabalar,

Talaşlı imalat yapıyoruz metal şekillendirme diyebiliriz. Hangi gruba girmiş oluyruz :S

9. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Tehlikeli işlerde,tornacılık ve tesviyecilik olarak geçiyorsunuz anladığım kadarıyla.

10. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim Tuğba hanım :)

işyerinde revir kurmak acil yardm konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İşyerinde Yapılan Sekiz Kusurlu Hareket

Hala neden terfi edemediğiniz konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, siz de çalışanların sık yaptığı sekiz kusurlu hareketten birini yapıyor olabilirsiniz; Belirlediğiniz kariyer hedefleri hala çok mu uzakta? Eğer iş yerinde bir üst lige geçmenin yolunu hala bulamadıysanız iş yaşamına biraz daha farklı bakmanın zamanı gelmiş olabilir. Farkında olmadan yapılan bazı davranışlar kariyerinizi...
  2. Çevre Yönetim Birimi Kurmak

İyi günler; Şimdi soracağım soru bir uzman sorusu ve bilgisi olmayan rica ediyorum cevaplamasın, daha çok insanların kafasını karıştırmasın. Haftalardır bakanlığa ulaşmaya çalışıyorum fakat ulaşamadım, mail attım cevap alamadım. Durum şöyle; Bulunduğum holding 6 adet firmaya sahip, bu firmaların altısının da vergi numaraları farklı fakat holding adına tek bir vergi numarası da mevcut....
  3. İşyerinde Ortam Atmosferi Koşulları

Bir kişi ve onu kuşatan çevre arasındaki net ısı alış-verişi şu şekilde tanımlanabilir: H= M +- R +-C - E +- D Burada : H = Vücut ısı depolama yükü M = Metabolik ısı kazancı R = Radyant veya enfraruj (kızılötesi ışın) ısı yükü C = Konvektif ısı yükü E = Evaporatif ( buharlaşma - terleme ) ısı kaybı D = Kondaktif ısı yükü ( direk temas) ( yüzme ve dalma v.b.) Mustafa Taşyürek tarafından...
  4. İş Kurmak ve Yönetmek

Kendi işini kurmak isteyenler için:İş kurmak ve Yönetmek