Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

itfaiyeden uygunluk yazısı

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Bahtiyar Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Bahtiyar Kılıç

Bahtiyar Kılıç CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar;

Bulunduğum teste itfaiye müdürlüğünden '' itfaiye yönünden herhangi bir sakınca yoktur. '' yazısını almak istiyorum. Bununla ilgili prosedürleri yerine getirdiğimi düşünüyorum. Daha önceden itfaiye müdürlüğünden böyle bir görüş alan bir arkadaş var mı.?
    Yangın tüpleri, hidrantlar, güvenlik uyarı levhaları, yangın çıkış merdivenleri vs... bunların dışında eksiklikler varmı diye sormak istiyorum. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

3. Bahtiyar Kılıç

Bahtiyar Kılıç CMNet Üyesi

teşekkür ederim umarım dediğini gibi sorunsuz olur :)

4. Aykut Moralar

Aykut Moralar CMNet Üyesi

öncelikle dikkat etmeni önereceğim bir konu da tesisin alanı..şöyle ki ben de uygunluk yazısı için görüştüğüm ilk yetkili 1 yangın merdiveninin yeterli görürken sonrasında gelen kişiye resmen dil döktüm burasının 1 yangın merdivenine tabi olduguna..bakılan duman dedektörü ve bunun kontrol panosu,yangın çıkışları,itfaiye hortumu,yangın merdiveni,yangın söndürme tüpleri,acil çıkış levhaları ve acil çıkış kapıları..bir de yangın merdiven tipine de dikkat etmeni öneririm.klasik dönerli yangın merdiveni taktırdığımız halde şimdi yanılmıyorsam normal merdiven istiyorlar.düz inişli.bir de genişliği 100 cm olmalıymış en az..dediğim gibi bu en son gelen denetçinin raporuydu.umarım yardımım dokunmuştur.

itfaiyeden uygunluk yazısı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. il çevre uygunluk yazısı

il çevreden uygunluk yazısı gfb öncesi mi yoksa çevre izinleri aşamasındamı alınıyor
  2. Uygunluk Yazısı

İlgili dilekçe ektedir.
  3. Uygunluk yazısı

merhaba arkadaşlar, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesine başvuruda bulundum. il çevre müdürlüğünden tesisimize gelip kontrol edip ondan sonra mı uygunluk yazısı verılıyor? Bu konuda bılgısı olan var mı? uygunluk yazısı hangı asamada verılıyor? Şimdiden tesekkur ederım. Saygılarımla
  4. İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı EK-1 kodu

Arkadaşlar Tanker yıkama tesisi ardından da kimyasal ve biyolojik arıtma tesisi yapacağız.Arıtma sonucu deşarj yapmayacağız aynı suyu tekrardan yıkama işleminde kullanacağız.EK-3B de deşarj lı arıtma bulunuyor. Arkadaşlar sizden ricam il müdürlüğüne yazacağım uygunluk dilekçesinde EK-1 kodunun yerine Tanker yıkama ve deşarjsız endüstriyel atıksu arıtma yerine hangi kodları yazmalıyım.
  5. Il müdürlüğü uygunluk yazısı

Arkadaşlar merhaba; il müdürlüğü uygunluğu denetimi geçirmek için başvuru yaparken atıksu yazısının da mevcut olması mı gerekir?