• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Izin lisans acil

Zeynep Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,
çalışmış olduğum fabrikanın çevre görevlisi benim herhangi bir danışmanlık hizmeti alınmıyor. Ben de izin lisans sistemine girip aylık değerlendirmeleri iç tetkik raporlarını eğitimleri vs.. yüklemek için kendi izin lisansımda firmanın bilgileri yazdım ama bu butonlar bana açılmıyor yani ben firmanın bu raporlarını sistemem yükleyemiyorum. Danışmalıkta çalışan arkadaşlarım danışmalıkta böyle bi sorun yasamadıklarını direk firmayı kendi üzerlerinde gösterebildiklerini danışmanlığın üzerinden olduğu için sorun yaşamadıklarını söylediler bende neden bu sorun çıkıyor. İl Müdürlüğe dilekçe yazdım onlarda bu konuda onların yardımcı olamayacağını bildirmiş sizden yardımlarınızı rica ediyorum

Bence direk bakanlıkla iletişime geç. çevre izin sıkıntıları için iskender beyle görüş. 0 312 285 71 71 dahili 2424 sana yardımcı olur.

merhaba arkadaşlar, bende tesiste çevre görevlisiyim ama benim sistemimde de şirket sistemindede aylık değerlendirme raporlarınn yükleneceği yer yok. bu sorun bende mi var daha açılmamıştır diye üstünde durmamıştım:) galiba aktif hale gelmiş.

şirket sisteminde bulunması gereken bir yükleme alanı bu ve şuan sistemime baktığımda gözüküyor ve yükleme alanı açık. Önceki mesajımdaki numaradan sisteminizle ilgili sıkıntıları paylaşın. yardımcı olucaklardır.

tat firması içinde çalışıyorum ben. tat firmaları içinde geçerli değil mi bu?

merhaba numara yanlış çıkıyor:)

arkadaşlar bu butonlar çevre danışmanlık firmaları ve çevre yönetim birimlerinin sayfalarında yer alıyor. çevre görevlisinin kişisel sayfasında zaten yok.

bende korktum:( firma sayfasında böyle bir şey yok. kişisel sayfadada yok. bu sistem o zaman sadece daha danışmanlıklar ve çevre yönetiminde var.

firma sayfası dediğiniz hangi web sitesi çevrim içi izin lisans mi?
eğer çevrim içi ise rapor tesis işlemleri- rapor işlemleri diye bir buton var.

merhaba,
bendede aynı sorun var,tesis işlemlerinin alt hücrelerinde,tesis kayıt bilgileri var,ve orada rapor yükleme başlığı var fakat,herhangi bir yükleme butonu yok o başlık altında.

@aldemir072
merhaba
bu numara farklı bir yere ait.

Merhaba Tuba hanım,
evrakları kayıt altında tutmak yeterli o zaman, aylık iç değerlendirme raporları sisteme yüklenmeli diye duymuştum ama eminde değilim açıkçası,dediğiniz gibi EK-2 kapsamında çalışan çevre görevlileri için olmayabilir.

Tamam hallettim aynen dediğiniz gibi mail attım yalnız ben sadece buranın çevre müh. olduğum için bildirim zorunluluğum yokmuş sadece yapıp dosyalamam gerekirmiş herhangi bir denetimde incelenecekmiş. Çok teşekkürederim cevap verdiğiniz için

teşekkürler Zeynep hanım,benim durumumda aynı ozaman. Ek-2 kapsamındaki tesiste çalışıyorum bende neden bu izin lisans sayfasında rapor yükleme yapamıyorum diyordum.

Rica ederim bende baya uğraştım neyseki öğrenmiş olduk :)

Danışmanlık veya Çevre yön. birimleri yapıyor. Biz sadece yapıp kendi bünyemizde dosyalıyoruz Gül Hanım

Merhaba arkadaşlar..

Çevre danışmanlık firması, aylık değerlendirme raporlarını sisteme belli bir tarihte yüklemek zorunda mı ? bununla ilgili geçerli bir yazı bilgi vs. bir şey var mı elinizde ??

@inanhc

ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK
Yükümlülükler
MADDE 10 – (1) Çevre görevlisi;
b) İşletmeye hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren her ay aylık faaliyet raporunu hazırlamak, bu raporları en geç takip eden ayın on beşine kadar işletme sahibine veya sorumlusuna sunmak ve sisteme yüklemekle,

@CMNet Okuru

Teşekkürler Nefin

Fakat benim anlamadığım konu şu Nefin. Senin yukarıda yazdığın yazı 21 Kasım 2013 te resmi gazete de yayımlanmış bir yönetmelik.biz eskiden de sisteme aylık zıyaret raporlarını yüklemiyorduk. 16.06.2014 te tüm raporlar yeni formatta çıktı ve onlar üzerinden yeni formatta hazırlamaya devam ettik.

2015 ten itibaren aylık ziyaret günlerimizi bakanlıktaki sistmimize yüklüyoruz ve yükleme süresi var.
ama 2015 ten itibaren Aylık değerlendirme vb. gibi raporların sisteme yüklenme tarihi ile ilgili hiçbir kayıt bulamadım ben ?????