• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin lisans işlemleri

oructut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
merhabalar ;

atıksu arıtma, çamur kurutma ve kojenerasyon tesisi olarak deşarj ve emisyon izni konusunda GFB başvurusu yaptık; başvuru onaylandı.
Tamamlanması gereken başvuru formlarından birisi atıksu deşarjı, basamak basamak ilerlerken şu sayfa ile karşılaştık
katı atık miktarı (ton/gün):
tehlikeli atık miktarı (ton/gün):
sıvı atık miktarı (ton/gün):
gaz atık miktarı (ton/gün):
arıtma çamuru (kuru madde)miktarı (ton/gün):
buradaki sıvı atık ve gaz atık tanımından kasıt nedir?

ikinci sorumda; ilerleyen sayfalarda giriş ve çıkış atıksu değerleri isteniyor; bunun için İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden teknik elemanlar gelip, 2 saatlik 3 adet numune alıyorlarmış, bu numunelerin alınma sıklığı ne olacak; günlük, haftalık ya da aylık bir periyot mu olacak?

cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

@oructut aynı aşamadayım bende atıksu deşarjı teknik bilgiler listesini bizmi dolduruyoruz onun öncesinde il çevreye bu işlem için başvuru yapıyormuyuz. bu aşamada çok kafam karıştı. yardımcı olabilirseniz sevinirim.siz muhtemelen işlemleri çoktan yapmışsınızdır.

@oructut atık miktarı kısımlarının sadece arıtma çamuru kısmını doldurmanız yeterli olacaktır.
Numune alma sıklığı Çevre Müdürlüğü nün uygulamasına göre değişiyor. Ama genelde gün aşırı giriş-çıkış 3 er adet olmak üzere 6 numune alınıyor. Biz bir numuneyi aldırıyoruz onun sonucu geldikten sonra diğer ikisini aldırıyoruz ki bir aksilik çıkmasın.

@oructut @Sevinç atıksu deşarj konulu çevre izni için oncelikle firmanız bir laboratuvar ile anlaşma yapması gerekiyor. Sonra İl Müdürlüğüne numune için randevu alıyorsunuz (Yada direk atıksu konulu deşarj izni için numune alınması için eslik etmeleri için dilekçe ile başvuru yapıyorsunuz.) tarih lab. bildirip il müdürlüğü ile numune alımı yapılıyor. (3 Analiz giriş-çıkış). Arıtma tesisi proje onay dosyasında hemen hemen bütün istenilen bilgiler yer almaktadır. Arıtma tesisini projelendiren firmadan proje onay dosyasını istemeniz yeterli olacaktır.

Numune alma sıklığı vb. bilgiler deşarj izni ekinde yer alıyor. (İç izleme ve deşarj kontrol numune alma işlemleri ayrıntılı olarak)

Merhabalar,
çevre görevlisi atama işlemlerini yaptığımda vekalet bitiş tarihini istiyor. ancak biz böyle bir tarih belirlemedik herhangi bir tarih yazsam sıkıntı olur mu?

Merhabalar. Atık su deşarj iznine başvuru yapacağım GFB si var.Fakat tesis yeni yeni faaliyete geçtiği için henüz çamur üretimimiz yok yani çamur ünitesi kurulu değil numune sonuçları standartlara uygun çıktı, sadece BOİ miz yüksek ilk sorum bunun için ne yapmalıyım hiç bir kimyasal kullanmıyoruz tesise. İkinci sorum çamur ünitesi kurulmazsa deşarj izin başvurusunda sıkıntı olur mu ? ( Tesiste biyolojik arıtmayla evsel atık su arıtımı gerçekleşiyor ) Yardımlarınızı bekliyorum lütfen konuya dair bilgisi olanlardan acil cevap bekliyorum...

@Serpil Yücel Merhaba Serpil Hanım,
Çamurunuz çıkmamış olabilir ama GFB almış bir tesis olarak çamur ünitenizin kurulmuş olması gerekiyor esasında. Çamurunuz oluştuğunda nasıl bertaraf edeceğinizi belirtir bir yazı hazırlayıp yükleyebilirsiniz, ya da İl Müdürlüğü ile görüşüp talep ettikleri şekilde bir yol izleyebilirsiniz. Çevre izni kapsamında İl Müdürlüğü tarafından üç numune alınır. Bu üç numunenin ortalama BOİ değeri SKKY sınır değerini sağlıyorsa bir problem teşkil etmez. Fakat ortalama değer sınır değeri aşıyorsa önlem alıp tekrar numune alınması gerekir.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi çalışmalar.

Çevre izin dosya yüklemede sorun yaşıyorum imzalama penceresi açıldıktan sonra şifre bölümüne geçmiyor ne yapmam gerek yardım lütfen

@erkan bey çok teşekkür ederim chrome den deniyordum internet expl. yapmam gerektiğini bildiğim halde. Fakat yine olmadı.Javayı falan güncelledim teknik destekle e imzayı kontrol ettirdim ki daha bir hafta önce dosya yükledim şuan olmuyor ama

Bakanlık ile iletişime geçin isterseniz bir de belkı siteden kaynaklanan bir sıkıntı vardır. Bir diğer husus da windows 10 işletimi java 8.3.1 i mi ne desteklıyor bı de ona bakın

@Serpil Yücel

Başka bir konuda benzer problemi yaşamıştım. Yeni Java bizim izinlisans'ı sıkıntılı site olarak görüyormuş meğer, javanın ayarlarından izinlisans'ın adresini girip onaylamam gerekmişti.