Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izin lisans işlemleri

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında oructut tarafından paylaşıldı.

 1. oructut

  oructut CMNet Üyesi

  merhabalar ;

  atıksu arıtma, çamur kurutma ve kojenerasyon tesisi olarak deşarj ve emisyon izni konusunda GFB başvurusu yaptık; başvuru onaylandı.
  Tamamlanması gereken başvuru formlarından birisi atıksu deşarjı, basamak basamak ilerlerken şu sayfa ile karşılaştık
  katı atık miktarı (ton/gün):
  tehlikeli atık miktarı (ton/gün):
  sıvı atık miktarı (ton/gün):
  gaz atık miktarı (ton/gün):
  arıtma çamuru (kuru madde)miktarı (ton/gün):
  buradaki sıvı atık ve gaz atık tanımından kasıt nedir?

  ikinci sorumda; ilerleyen sayfalarda giriş ve çıkış atıksu değerleri isteniyor; bunun için İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden teknik elemanlar gelip, 2 saatlik 3 adet numune alıyorlarmış, bu numunelerin alınma sıklığı ne olacak; günlük, haftalık ya da aylık bir periyot mu olacak?

  cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.
   
  madenci67 bunu beğendi.
 2. şükran

  şükran CMNet Üyesi

  @oructut aynı aşamadayım bende atıksu deşarjı teknik bilgiler listesini bizmi dolduruyoruz onun öncesinde il çevreye bu işlem için başvuru yapıyormuyuz. bu aşamada çok kafam karıştı. yardımcı olabilirseniz sevinirim.siz muhtemelen işlemleri çoktan yapmışsınızdır.
   
 3. Sevinç

  Sevinç CMNet Üyesi

  @oructut atık miktarı kısımlarının sadece arıtma çamuru kısmını doldurmanız yeterli olacaktır.
  Numune alma sıklığı Çevre Müdürlüğü nün uygulamasına göre değişiyor. Ama genelde gün aşırı giriş-çıkış 3 er adet olmak üzere 6 numune alınıyor. Biz bir numuneyi aldırıyoruz onun sonucu geldikten sonra diğer ikisini aldırıyoruz ki bir aksilik çıkmasın.
   
 4. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

  @oructut @Sevinç atıksu deşarj konulu çevre izni için oncelikle firmanız bir laboratuvar ile anlaşma yapması gerekiyor. Sonra İl Müdürlüğüne numune için randevu alıyorsunuz (Yada direk atıksu konulu deşarj izni için numune alınması için eslik etmeleri için dilekçe ile başvuru yapıyorsunuz.) tarih lab. bildirip il müdürlüğü ile numune alımı yapılıyor. (3 Analiz giriş-çıkış). Arıtma tesisi proje onay dosyasında hemen hemen bütün istenilen bilgiler yer almaktadır. Arıtma tesisini projelendiren firmadan proje onay dosyasını istemeniz yeterli olacaktır.

  Numune alma sıklığı vb. bilgiler deşarj izni ekinde yer alıyor. (İç izleme ve deşarj kontrol numune alma işlemleri ayrıntılı olarak)
   
 5. toprak

  toprak CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  çevre görevlisi atama işlemlerini yaptığımda vekalet bitiş tarihini istiyor. ancak biz böyle bir tarih belirlemedik herhangi bir tarih yazsam sıkıntı olur mu?