• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin lisans işlemleri

oructut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
merhabalar ;

atıksu arıtma, çamur kurutma ve kojenerasyon tesisi olarak deşarj ve emisyon izni konusunda GFB başvurusu yaptık; başvuru onaylandı.
Tamamlanması gereken başvuru formlarından birisi atıksu deşarjı, basamak basamak ilerlerken şu sayfa ile karşılaştık
katı atık miktarı (ton/gün):
tehlikeli atık miktarı (ton/gün):
sıvı atık miktarı (ton/gün):
gaz atık miktarı (ton/gün):
arıtma çamuru (kuru madde)miktarı (ton/gün):
buradaki sıvı atık ve gaz atık tanımından kasıt nedir?

ikinci sorumda; ilerleyen sayfalarda giriş ve çıkış atıksu değerleri isteniyor; bunun için İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden teknik elemanlar gelip, 2 saatlik 3 adet numune alıyorlarmış, bu numunelerin alınma sıklığı ne olacak; günlük, haftalık ya da aylık bir periyot mu olacak?

cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

izin lisans başvurusunda yüklenecek taahhüttname başvuru için yüklenecek belgeler bittiğinde otomatik yükleniyordu en sonunda

izin lisans başvurusunda yüklenecek taahhüttname başvuru için yüklenecek belgeler bittiğinde otomatik yükleniyordu en sonunda

Merhaba Arkadaşlar ;

Yazlık Site için Çevre İzni Yenileme başvurusu yapıyorum.İzin Lisans sisteminin benden istediği bazı belge ve bilgiler hakkında sormak istiyorum ;
Ekran görüntüsünde görülen yan tesis ,ve kanalizasyon akım şeması ,koordinatlar vs. bilgileri belli bir formatta yazarak mı yüklemem gerekli ,
Atıksu Deşarj Teknik Bilgiler listesini 2.kısma yükleyebilir miyim ?
Atıksu deşarj çevre izni yenileme milenyum.jpg

SU KİRLİLİĞİ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ İDARİ USULLER TEBLİĞİ'nin Ek-1'de istenen bilgiler içinde de sizden istenen bilgiler 9,10 ve 11 maddelerde yazmaktadır. Bunlar için ayrı ayrı birer pdf dosyası oluşturun ve istenen verileri açıklayarak sisteme yükleyin.

Ayrıca noter onaylı taahhütnamede yaptırmayı unutmayın.

upload_2017-10-13_14-59-28.png

Arkadaşlar
atıksu konulu çevre izni aşamasında aşağıdaki bilgiyi nasıl yazıyorsunuz? elinde örnek olan varmı?

İşletmenin kanalizasyon şebekesi akım şeması, Arıtma tesisi akım şeması (Gelecekteki beş yıl için öngörülen değişiklikler ayrıca belirtilecektir.) , Atıksu Arıtma Tesisi coğrafi koordinatları, deşarjların yapıldığı alıcı ortamın coğrafi koordinatları (GPS koordinatları) ve ilgili Mevzuat ve yönetmeliklere uyulacağına dair taahhütnamenin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Arkadaşlar merhaba.. Bir tane taş ocağım var uygunluk,gfb,emisyon raporu falan yapıldı ve sisteme yükledik.Son aşama olan çevre izin dekontunu da yükledik ve Belge çıkmadan tesisin yeri değişti. Çevre İl Müdürlüğü sürecin yeni baştan aynı şekilde olacağını söyledi. Sizce öyle mi olmalı yada gfb,çevre izin dekontlarını yeniden mi yatırmak gerekiyor? yada eskileri kabul eder mi?Bilgilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var

@asmin

Resmi Gazete Tarihi: 10.09.2014 Resmi Gazete Sayısı: 29115

ÇEVRE İZİN VE LİSANS YÖNETMELİĞİ
Çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi

2) Çevre izni veya çevre izin ve lisans alma süreci aşağıdaki belirtilen değişikliklerin gerçekleştirilmesini müteakip 30 takvim günü içerisinde yeniden başlatılır.
a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,
c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,
ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin veya toplam yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması veya artış miktarının bu Yönetmeliğin Ek-1 Listesi kapsamında yer alması.

@asmin
Süreç yeniden başlayacaktır.
Yani ücretler yeniden yatırılacak, tüm süreç GFB'den itibaren sıfırdan başlayacaktır.

@Elmas Maden

Merhabalar biz Atıksu Deşarj Teknik Bilgiler Listesini doldurup yüklüyoruz.Orda zaten istenen bütün bilgiler belirtilmiş .

Ekli dosyalar

• atiksu.pdf
    124.8 KB · Görüntüleme: 101
Merhabalar;

Şirketimize Çevre Yönetim Birimi kurmak istiyoruz. Bu nedenle bir Çevre Mühendisi ve 2 tane de Çevre Görevlimiz mevcut. Aşağıda sıraladığım konularda bilgisi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

1. Çevre Yönetim Birimi Yetkili işlemleri başlığı altında vekalet veren işletme yetkilisi ve vekalet verilen çevre görevlisi sekmesi var. Buraya noter onaylı bir vekalet mi yüklemek gerekir yoksa işletme yetkilisi tarafından kaşeli-imzalı bir yetkilendirme yazısı olsa da olur mu?

2. İşletme bünyesindeki bazı tesisler hali hazırda çevre danışmanlık hizmeti almaktalar, bu tesisleri çevre yönetim birimine eklemek için danışmanlık protokollerini iptal mi etmeliler, yoksa danışmanlık hizmeti alırken de çevre yönetim birimine o tesisler eklenebilir mi?

3. Kurulan ve onaylanan Çevre Yönetim Birimine daha sonradan çevre görevlisi ve tesis eklenebilir mi?

4. Kapsam dışı olan firmalar Çevre Yönetim Birimine nasıl eklenir. Tesis ekle dediğimizde bir sonraki adımda tesisleri seçerek ek kapsamlarını girmemiz isteniyor. Tesis kapsam dışı olunca ek kapsamını giremiyoruz haliyle.

Bu konularda bilgisi olan ve çevre yönetim birimi kurmuş olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Saygılarımla...